BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

2008-2013 | silnik: S65B40
SnietyM3
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 20, 2017 14:52
Auto: BMW M3 e90

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: SnietyM3 » ndz lip 09, 2017 02:06

Tez mam taki problem. Dodam tylko ze przekładałem złącze OBD i teraz pytanie czy ktoś już rozwiązał ten problem bo rano jest to denerwujące. Po drugie przy starcie silnika słychać jakby dwa przekaźniki najpier jeden potem drugi i zaraz zaczyna kręcić rozrusznik jak słychać tylko jeden i cisza to muszę otworzyć maskę to pomaga i wtedy są dwa kliknięcia po sobie i odpala.

MarcinGrad
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 20, 2017 23:09
Auto: M3 e90

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: MarcinGrad » wt lis 28, 2017 16:41

Witam wszystkich Forumowiczów .

Mam problem podobny jak w/w temacie , auto nie chce odpalić na zimnym silniku . Po odpięciu aku. I podłączeniu ponownie auto odpala , wywala błąd DCT oraz wiele innych . Po rozgrzaniu samochód odpala już bez problemu błędy nie znikają . Samochód jedzie normalnie nie odcina mocy , czytałem wiele opini na ten temat . Zalecają wymianę nastawnika przepustnic jako pierwszy problem , ale koszt jest duży wiec chciał bym się upewnić jak sprawdzić czy taki nastawnik jest uszkodzony bo w błędach odczytanych z komputera nic na to nie wskazuje . Czytałem na forum post tego samego problemu i Pan który to miał napisał ze wymienił te nastawniki a problem nadal był . Pomogła dopiero naprawa sterownika silnika bo był uszkodzony . I auto zaczęło normalnie działać .

Dodam ze moje auto jest po naprawie blacharsko lakierniczej , ale było to robione w serwisie na oryginalnych częściach .
Został tez wymieniony akumulator może jest on źle dobrany do modelu auta lub jest uszkodzony i on wywala takie błędy , nie wiem już gdzie szukać .

Może zna ktoś kogs z okolic zachodniopomorskiego ? Kto jest dobry w autach od serii M .

Z góry dziękuje za odpowiedz.

raptownym3
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 27, 2009 02:16
Auto: m3 e92 G-power Sk3 rr
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: raptownym3 » śr lis 29, 2017 11:03

Udaj się do kogoś i zrób diagnostykę najlepiej Istą ,za wolne obroty odpowiada regulator biegu jałowego anie sterowniki przepustnic.Bez konkretnej diagnostyki nic tu nie wymyślisz i będzie to tylko gdybanie.
Raptowny M-Performance

SnietyM3
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 20, 2017 14:52
Auto: BMW M3 e90

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: SnietyM3 » śr mar 28, 2018 18:06

Mam te same problemy odpalał za którymś razem teraz wcale. Ktoś już rozwiązał ten problem ? Powiem szczerze zaczelem już tak nienawidzieć ten samochód, ze już nigdy M nie kupię. Jeśli ktoś myśli o zakupie odradzam z każdym km jebie się wszystko bardziej niż sasha gray. Ogólne wrażenie auta tanie pseudo sportowe gowno nienadające się do niczego. Pompę wspomagania zajechałem już nowa z Aso 2 w ciągu 4 miesięcy teraz nie odpala i trzeba zamówić 3 pompę i maglownicy i wszystkie węże i to jest sportowe auto ? Tandeta z aluminium. Powiem tak te auta zrobią max 200 tys km jak ktoś jeździ agresywnie i czasami lata bokiem. Dyfer i szpera wytrzymuje max 50 tys km oleje zmieniam wszędzie dyfer skrzynia silnik max co 10 k i powiem wam jedno nic to nie daje. Auto wartości aktualnie 150 tysięcy gdzie wpierdalasz w nie 60 tysięcy złotych rocznie

bosspower
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 09, 2015 21:09
Auto: M3 E93 LCI
Lokalizacja: Radom

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: bosspower » czw mar 29, 2018 00:32

SnietyM3 pisze:Mam te same problemy odpalał za którymś razem teraz wcale. Ktoś już rozwiązał ten problem ? Powiem szczerze zaczelem już tak nienawidzieć ten samochód, ze już nigdy M nie kupię. Jeśli ktoś myśli o zakupie odradzam z każdym km jebie się wszystko bardziej niż sasha gray. Ogólne wrażenie auta tanie pseudo sportowe gowno nienadające się do niczego. Pompę wspomagania zajechałem już nowa z Aso 2 w ciągu 4 miesięcy teraz nie odpala i trzeba zamówić 3 pompę i maglownicy i wszystkie węże i to jest sportowe auto ? Tandeta z aluminium. Powiem tak te auta zrobią max 200 tys km jak ktoś jeździ agresywnie i czasami lata bokiem. Dyfer i szpera wytrzymuje max 50 tys km oleje zmieniam wszędzie dyfer skrzynia silnik max co 10 k i powiem wam jedno nic to nie daje. Auto wartości aktualnie 150 tysięcy gdzie wpierdalasz w nie 60 tysięcy złotych rocznie

Ja mam troche inne wrazenia.

Samochod jest pancerny i nic sie nie psuje.

yamati12
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:05
Auto: EVOX, M3
Lokalizacja: Zakopane

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: yamati12 » czw mar 29, 2018 18:22

odepnij IBS i spróbuj zapalic.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: --==maly==---- » czw mar 29, 2018 20:31

Masz pechowy egzemplarz lub po jakiejś przygodzie bo te auta naprawdę poza panewkami są bezawaryjne.
Mają swoje wady jak lekkie luzy czy stuki z napędu ale nic się nie rozpada ani nie wybucha są dość pancerne w odróznieniu od wielu sportowych aut typu evo, sti itd.

SnietyM3
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 20, 2017 14:52
Auto: BMW M3 e90

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: SnietyM3 » czw mar 29, 2018 23:02

Nie wiem czy pechowy ale wszystko robione w firmach polecanych na forum i na długo to nie starcza. Silnik może i Ok ale cały osprzęt samochodu to jeden wielki syf.

Awatar użytkownika
PAKO
Posty: 742
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:01
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: PAKO » pt mar 30, 2018 08:10

Oceniasz wszystkie M3 e9x źle ponieważ twoja się psuje?
Czasami ludzie szukają najtańszego egzemplarza sami pakują się na mine! Choć to nie jest regułą. M3 e46 i e9x są rewelacyjnymi autami. Wiem jedno jeśli naprawiaja je osoby może i z polecenia nie zawsze jest to robione dobrze. Ja poprzednia robiłem u powiedzmy poleconego ziomka a okazało się źe koleś kasował kupę siana a auto było 'podleczane' teraz staram się sam prowadzić naprawy i jest oki. Naprawdę super są te auta!!!!!!

SnietyM3
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 20, 2017 14:52
Auto: BMW M3 e90

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: SnietyM3 » pt mar 30, 2018 11:46

Oceniam osprzęt silnika i materiały. Niestety nic lepszego pod maska nie masz niż inny posiadacz m3 e9x każdy ma to samo. Szczerze znam dużo byłych posiadaczy m3 i powiem wam szczerze jak się jeździ tym codziennie i robi 35 k rocznie to szybko zaczynasz nienawidzieć ten samochód jak jezdzisz w weekend to każde auto jest mega zajebiste.

yamati12
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:05
Auto: EVOX, M3
Lokalizacja: Zakopane

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: yamati12 » sob mar 31, 2018 08:50

--==maly==---- pisze:Masz pechowy egzemplarz lub po jakiejś przygodzie bo te auta naprawdę poza panewkami są bezawaryjne.
Mają swoje wady jak lekkie luzy czy stuki z napędu ale nic się nie rozpada ani nie wybucha są dość pancerne w odróznieniu od wielu sportowych aut typu evo, sti itd.
Evo sie psuje ? Subaru to rozumiem bo w seri padaja ale takie 400hp evo ze zdrowym motorem smiga az milo.

najsowyczlowiek1
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 20, 2021 00:04
Auto: M3

Re: BMW E92 M3 2008r manual - problem z odpaleniem rano.

Post autor: najsowyczlowiek1 » śr paź 20, 2021 00:08

Przepraszam za odkop.
Mam ten sam problem, może komuś udało się go rozwiązać i coś podpowie?.
Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ