BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

2008-2013 | silnik: S65B40
k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » pn paź 30, 2017 10:08

Witam,
Raz na jakiś czas, przy podejsciu do samochodu oraz proby otworzenia go, wyje alarm oraz całkowicie odcina prąd w całym samochodzie. Drzwi muszę otwierać kluczykiem matką. Często zdarza się że muszę się dostać do bagażnika przez środek, odpiąć masę na aku, odczekac jakies 10min i przy ponownym podpięciu dopiero widać (iskry) i prąd wraca.. czasami też zdarza się tak że nie muszę robić totalnie nic przez 10-15 min i napięcie wraca samo, dodam że kiedyś była taka sytuacja że przez 3h po odcięciu nadal nie było prądu (wtedy wyczailem temat z odpięciem masy). Problem ustal na jakieś 2 miesiące kiedy moj mechanik coś pokombinował (nie wiem co dokładnie). Najczęsciej temat wraca ok. 3-4 w nocy kiedy jest najzimniej i samochod stoi ponad 8h..

Awatar użytkownika
PAKO
Posty: 742
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:01
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: PAKO » pn paź 30, 2017 17:31

Klema pirotechniczna przy aku na 99 proc

bosspower
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 09, 2015 21:09
Auto: M3 E93 LCI
Lokalizacja: Radom

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: bosspower » pn paź 30, 2017 17:38

Mialem bardzo podobna sytuacje.

Bezpiecznik sie spalil.

Elekryk to ogarnie ale problem w tym ze jak do niego pojedziesz to pewnie nie bedzie takiej sytuacji wiec nie bedzie wiedzial o co ci chodzi.

Niech wyjmie skrzynke ze schowka i sprawdza po koleji.

Taki duzy czarny u mnie . 61.36-6 901 469/01, kupisz w ASO chyba tylko.

Ale u ciebie moze jakis inny .

Podlaczales moze cos pod ODB-II ostatnio ?

kisiel
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 21, 2015 23:16
Auto: M5 e60

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: kisiel » pn paź 30, 2017 18:21

Miałem to samo auto waliło totalny Black Out. Winna była klema piro tak jak kolega wyżej napisał.

k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » pn paź 30, 2017 19:29

bosspower pisze:Mialem bardzo podobna sytuacje.

Bezpiecznik sie spalil.

Elekryk to ogarnie ale problem w tym ze jak do niego pojedziesz to pewnie nie bedzie takiej sytuacji wiec nie bedzie wiedzial o co ci chodzi.

Niech wyjmie skrzynke ze schowka i sprawdza po koleji.

Taki duzy czarny u mnie . 61.36-6 901 469/01, kupisz w ASO chyba tylko.

Ale u ciebie moze jakis inny .

Podlaczales moze cos pod ODB-II ostatnio ?
srednio raz na 2 tyg serwisant moj sie podpina i wie o tej sytuacji od kilku miesiecy.. sprawdzal, szukal i nic.. powiedzial ze moze znajsc cos jak bedzie faktyczny problem istnial a mam do niego 30km wiec troche lipa zeby to sprawdzil...
kisiel pisze:Miałem to samo auto waliło totalny Black Out. Winna była klema piro tak jak kolega wyżej napisał.
kleme kolego kupiles w ASO? wiesz moze czy ona dedykowana do M3 jest czy nie ma znaczenia do jakiego silnika w e92 ?

k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » wt paź 31, 2017 10:13

!!! UWAGA !!!
Samochód padł na 2 dni.. odpiąłem dzisiaj mase na 15 min i nic... ostatnio poczytalem cos na forum, ze ktos mial podobny problem i radzili ruszyc skrzynka z bezpiecznikami za schowkiem... tak zrobilem i wszystko wróciło !! gdzie może być przyczyna waszym zdaniem żeby raz na zawsze sie pozbyć tego typu sytuacji??

Awatar użytkownika
PAKO
Posty: 742
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:01
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: PAKO » wt paź 31, 2017 15:27

Klema piro ........

JeD
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: JeD » wt paź 31, 2017 21:14

Hej,

Jeżeli poruszenie skrzynki bezpieczników pomaga to na 99% nie klema pirotechniczna a skrzynka bezpieczników + kabel zasilający do wymiany.
Degradacji ulega połączenie pomiędzy kablem a skrzynką.

Jest to wada fabryczna niektórych modeli z serii e9x

oficjalna instrukcja naprawcza:
http://www.e90post.com/forums/attachmen ... 1364258411
+
załącznik do instrukcji
http://www.e90post.com/forums/attachmen ... 1312229036


Jest na to akcja serwisowa ale z tego co wiem nie obejmuje ona niestety Polski.
Jeżeli chcesz to zrobić porządnie to trzeba trochę podemontować.


Subject: E8x, E9x Power Distribution Box Connection Recall
To: BMW Service Managers, BMW Service Advisors,
BMW is conducting a voluntary safety Recall on certain model year 2007-2012 1 Series, 3 Series
and Z4 vehicles.
This Recall involves the power supply system. The connection between the positive battery cable
and the front power distribution box could degrade over time. An amended repair cable, with an
improved electrical contact, will be installed at the front power distribution box.
Special tools required for the repair will be auto-shipped to centers during the week of February 25.
An initial supply of parts and the Service Information bulletin will be made available at that time.
Do not order any parts at this time. Relevant parts have been blocked from ordering. If a vehicle
exhibits the symptoms referenced in SI B61 08 11, before the Recall has been released, submit a
PuMA case with the Subject “Vehicle Electrical System Failure” for instructions.
The mailing of customer Recall letters will be staggered throughout the month of March.
Attached is a list of Questions and Answers which should address most inquiries customers may
have. Please provide and discuss this information with your staff.
Sincerely,
Technical Service

bosspower
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 09, 2015 21:09
Auto: M3 E93 LCI
Lokalizacja: Radom

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: bosspower » śr lis 01, 2017 09:03

Tak jak ci kolega wyzej pisze albo to co mi sie stalo czyli ktorys bezpiecznik jest uszkodzony/spalony i czasami nie laczy.

k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » pt lis 03, 2017 09:55

JeD pisze:Hej,

Jeżeli poruszenie skrzynki bezpieczników pomaga to na 99% nie klema pirotechniczna a skrzynka bezpieczników + kabel zasilający do wymiany.
Degradacji ulega połączenie pomiędzy kablem a skrzynką.

Jest to wada fabryczna niektórych modeli z serii e9x

oficjalna instrukcja naprawcza:
http://www.e90post.com/forums/attachmen ... 1364258411
+
załącznik do instrukcji
http://www.e90post.com/forums/attachmen ... 1312229036


Jest na to akcja serwisowa ale z tego co wiem nie obejmuje ona niestety Polski.
Jeżeli chcesz to zrobić porządnie to trzeba trochę podemontować.


Subject: E8x, E9x Power Distribution Box Connection Recall
To: BMW Service Managers, BMW Service Advisors,
BMW is conducting a voluntary safety Recall on certain model year 2007-2012 1 Series, 3 Series
and Z4 vehicles.
This Recall involves the power supply system. The connection between the positive battery cable
and the front power distribution box could degrade over time. An amended repair cable, with an
improved electrical contact, will be installed at the front power distribution box.
Special tools required for the repair will be auto-shipped to centers during the week of February 25.
An initial supply of parts and the Service Information bulletin will be made available at that time.
Do not order any parts at this time. Relevant parts have been blocked from ordering. If a vehicle
exhibits the symptoms referenced in SI B61 08 11, before the Recall has been released, submit a
PuMA case with the Subject “Vehicle Electrical System Failure” for instructions.
The mailing of customer Recall letters will be staggered throughout the month of March.
Attached is a list of Questions and Answers which should address most inquiries customers may
have. Please provide and discuss this information with your staff.
Sincerely,
Technical Service
Samochód odstawiłem do serwisu, okazało się że w PL jest ta akcja serwisowa i po nr VIN moja bryka się łapie na darmową wymianę kabla ;) co będzie później będę na bieżąco pisał ;)

JeD
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: JeD » pt lis 03, 2017 11:35

Super informacja, mam nadzieje że pomogłem :wink:

k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » pt lis 10, 2017 09:28

Kabel wymieniony, co dziwne samochód zawiozłem lawetą bo nie odpalał a gość z serwisu powiedział że po 6 dniach stania chcieli wjechać na warsztat i odpalił bez problemu.. Kabel był podobno luźny i strasznie "twardy" cokolwiek może to oznaczać.. pojeździmy sprawdzimy. Mam wielką nadzieje że nie będzie sytuacji kiedy 50km od domu zgasze samochod i problem wróci.. :573:

bosspower
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 09, 2015 21:09
Auto: M3 E93 LCI
Lokalizacja: Radom

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: bosspower » pt lis 10, 2017 21:22

Ja tez zawiozlem na lawecie do elektryka i po kilku dniach odpalil za pierwszym razem bez problemu u niego i powiedzialam mi ze przeciez wszystko ok.

k1easy
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 02, 2016 18:05
Auto: M3 E92

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: k1easy » pn gru 18, 2017 19:18

Ponad miesiąc po wymianie kabla zasilającego w ramach akcji serwisowej i do tej pory cisza ;) :D :D

piokrz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 02, 2018 15:14
Auto: Bmw e92 330i

Re: BRAK PRĄDU, WSZYSTKO ODCINA

Post autor: piokrz » pn lip 02, 2018 15:17

też mam problem z tym przewodem a niestety mojego VINu nie ma na liście do wymiany :/

ODPOWIEDZ