Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

1992-1999 | silniki: S50B30, S50B32
KROPA_BMW 530d
Posty: 287
Rejestracja: pn sty 12, 2009 11:56
Auto: M3 E46,E30 S50
Lokalizacja: ok.Augustowa

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: KROPA_BMW 530d » śr sty 21, 2015 18:12

Chyba na wystawę M Powerów w Radomiu

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Foinix » sob lut 06, 2016 12:46

Minał rok od założenia tego tematu, i ten ostatni rok tylko go potwierdza...

Jak w zeszłym roku czytałem ten temat i szukałem M3 dla siebie, to na lokalnych portalach (w Szwecji gdzie mieszkam) było wystawione jakieś 7-8 sztuk.

Teraz jest 1 sztuka, 3.0 Cabrio Turbo... i tyle... Moją 3.2 kupiłem dokładnie 1 maja w 2015 i teraz wiem że był to ostatni dzwonek na kupno i dodatkowo mega fart że w wersji jaką chciałem...

Jakby mi ktoś teraz dał 2x tyle co zapłaciłem, to bym nie sprzedał, bo wiem że nie znajdę już drugiego takiego samochodu.

Jesli macie E36 nie sprzedawajcie ich! :)
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Skrzeku » sob lut 06, 2016 13:55

Ja myslę, że cena jaka jest teraz za takie auto w dobrym stanie na zachodzie czyli około 10 tyś Euro to jest cena która sie bedzie juz utrzymywała bo przeciez można sobie kupic jakąś M3 E46 za te same pieniadze :) o stanie nie wspominajac :D

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Foinix » sob lut 06, 2016 14:27

E46 M3 jest znacznie więcej na rynku... i za chwile E36 będzie kosztować więcej jak E46

To tak jak z E30 które jest już droższe od E92
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Skrzeku » sob lut 06, 2016 14:32

Ale taki samochód kupi tylko i wyłacznie ktoś kto jest fanatykiem a nie zwykły kowalski..

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Foinix » sob lut 06, 2016 15:09

Ja jestem zdania, żadna M nie jest dla zwykłego Kowalskiego, to są samochody dla fanów marki!
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Skrzeku » sob lut 06, 2016 15:24

To też prawda :)

gucioosw
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 16, 2014 21:07
Auto: e36 316i | e36 M3 3.0

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: gucioosw » sob lut 13, 2016 18:27

Święta racja panowie. Ja dopiero po kupnie sedana zobaczyłem stronkę http://www.bmwmregistry.com" onclick="window.open(this.href);return false; i jakie miałem pozytywne zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że 3.0 lhd w sedanie wyszło 888szt. Czuję, że poprzedni właściciel nie miał pojęcia co chowa w garażu. Postaram się mojego trzymać tak długo jak to możliwe :)

Awatar użytkownika
listek
Posty: 459
Rejestracja: pt paź 31, 2008 19:53
Auto: M3 3.0, M3 E46
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: listek » sob lut 13, 2016 22:30

ja już byłem dwa razy krok od sprzedaży mojej bo kupców miałem, ale tego nie zrobiłem i chyba prędko tego nie zrobię
zarejestruj swoje ///M na
www. bmw-motorsport.pl

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Sly » ndz paź 23, 2016 00:19

nosze sie od niedawna z zamiarem sprzedazy mojej perelki estorilblau cabrio , lecz czytajac wasze posty, przegladajac ceny z dzis na mobile.de rozumiem ze bylby to blad ... co prawda korci mnie mojego kolegi e46 M3 i 380 kucy, ale czy warto hmm.. moze poczekam jeszcze pare latek i wymienie odrazu na e92 :P moja posiadam 2lata i dopracowalem juz wiele detali, wlozylem naprawde duzo serca i kasy w autko , aby zachowac originalnosc (z wyjatkiem kiery i felg - ori leza w suchym w razie co) Emka jest piekna, co slysze na kazdym kroku i wtedy jest ogromny banan i satysfakcja z jej posiadania :D
:569: Dbajcie o swoje!
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

Awatar użytkownika
porscheee
Posty: 448
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 21:24
Auto: E46 M3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: porscheee » ndz paź 23, 2016 17:37

napisz cos wiecej o tej 46 380km bo powatpiewam w ta moc , auto jest w 3m ?
06/00 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
11/01 996 Turbo Manual Black/Black
02/03 996 Turbo Manual Carrera White/Gray
05/03 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
09/09 Cayenne 3.6 White/Beige

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: Pawel_M3GT » pt lis 18, 2016 03:53

Sly pisze:nosze sie od niedawna z zamiarem sprzedazy mojej perelki estorilblau cabrio , lecz czytajac wasze posty, przegladajac ceny z dzis na mobile.de rozumiem ze bylby to blad ... co prawda korci mnie mojego kolegi e46 M3 i 380 kucy, ale czy warto hmm.. moze poczekam jeszcze pare latek i wymienie odrazu na e92 :P moja posiadam 2lata i dopracowalem juz wiele detali, wlozylem naprawde duzo serca i kasy w autko , aby zachowac originalnosc (z wyjatkiem kiery i felg - ori leza w suchym w razie co) Emka jest piekna, co slysze na kazdym kroku i wtedy jest ogromny banan i satysfakcja z jej posiadania :D
:569: Dbajcie o swoje!
Nie koniecznie bylby to blad. Po pierwsze cabrio nigdy nie bedzie warte tyle co coupe , a po drugie E46 M3 tez juz jest na wyginieciu i niedlugo ceny mniej wiecej sie zrownaja tzn nie bedzie wiekszej roznicy w cenie miedzy E36 a E46 ktore jest mlodsze , to i to juz jest klasykiem. Tego i tego jest malo jesli chodzi o ladne sztuki.
M3 E92 tez juz staje sie klasykiem ( ostatnie prawdziwe M3 ) ,od dluzszego czasu wcale nie tanieja i nie wiem czy wogole stanieja i zejda ponizej stowy..
Sytuacja sie troche pochrzanila, nie ma co liczyc, ze jakas m trojka spadnie w cenie tak jak kiedys to bywalo z racji taniejacego nowszego modelu itp. Z nowszymi modelami historia juz sie nie powtorzy ..
Mysle ze jezeli M3 Kolegi jest w super stanie bezwypadek coupe europa itp to bedzie podobnie trzymalo cene jak Twoje E36 m3 cabrio.

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: chudini3 » pt lis 18, 2016 08:40

Pawel_M3GT pisze:
Sly pisze:nosze sie od niedawna z zamiarem sprzedazy mojej perelki estorilblau cabrio , lecz czytajac wasze posty, przegladajac ceny z dzis na mobile.de rozumiem ze bylby to blad ... co prawda korci mnie mojego kolegi e46 M3 i 380 kucy, ale czy warto hmm.. moze poczekam jeszcze pare latek i wymienie odrazu na e92 :P moja posiadam 2lata i dopracowalem juz wiele detali, wlozylem naprawde duzo serca i kasy w autko , aby zachowac originalnosc (z wyjatkiem kiery i felg - ori leza w suchym w razie co) Emka jest piekna, co slysze na kazdym kroku i wtedy jest ogromny banan i satysfakcja z jej posiadania :D
:569: Dbajcie o swoje!
Nie koniecznie bylby to blad. Po pierwsze cabrio nigdy nie bedzie warte tyle co coupe , a po drugie E46 M3 tez juz jest na wyginieciu i niedlugo ceny mniej wiecej sie zrownaja tzn nie bedzie wiekszej roznicy w cenie miedzy E36 a E46 ktore jest mlodsze , to i to juz jest klasykiem. Tego i tego jest malo jesli chodzi o ladne sztuki.
M3 E92 tez juz staje sie klasykiem ( ostatnie prawdziwe M3 ) ,od dluzszego czasu wcale nie tanieja i nie wiem czy wogole stanieja i zejda ponizej stowy..
Sytuacja sie troche pochrzanila, nie ma co liczyc, ze jakas m trojka spadnie w cenie tak jak kiedys to bywalo z racji taniejacego nowszego modelu itp. Z nowszymi modelami historia juz sie nie powtorzy ..
Mysle ze jezeli M3 Kolegi jest w super stanie bezwypadek coupe europa itp to bedzie podobnie trzymalo cene jak Twoje E36 m3 cabrio.
Takiej głupiej wypowiedzi odnośnie modeli jeszcze nie był.
Było napisać że e92 m3 te będą w cenie e30 m3 za 30 lat, bo już ceny niespadaja... Eksperci rynkowi czytający przyszłość ze swoich szklanych kul.

Awatar użytkownika
wojtasm5
Posty: 360
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 20:40
Auto: E36 M3EVO OE++
Lokalizacja: Jędrzejów - Kielce
Kontakt:

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: wojtasm5 » pt lis 18, 2016 10:04

Za 30 lat skończy się ropa z naturalnych źródeł.
Od aut elektrycznych nie mam odwrotu. Z resztą kto jeździł elektrykiem wie o czym mówię. Sam bym już dziś zamienił swój na elektryka.
Więc Topowe wersje aut benzynowych będą na pewno bardzo drogie. I tylko bardzo bogatych ludzi będzie stać na ich posiadanie i utrzymanie.
Remont M3 a np 6cyl będzie bardzo zbliżony więc każdy wybierze M3.
Znając politykę cenową Pawła to jego samochody i części będą 3 razy droższe od średniej i wyposażone w ośmiu stronicową legendę.
A pomijając wszystko po wprowadzeniu nowego sposobu naliczania akcyzy na auta to masze zabawki podrożeją od razu o kilka-kilkanaście tys PLN. Czekam :)
Grzebanie w szperach z dobrym skutkiem.

Awatar użytkownika
spa
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 00:10
Auto: e36 M3 3.0 cab

Re: Czy E36 M3 jest na wyginięciu?

Post autor: spa » pt lis 18, 2016 16:32

2 tyg. temu sprzedałem swoją e36 M3 cabrio i jakoś wyrzytów sumienia nie mam... Kobita wyła jak bóbr, mnie się tylko oko zaszkliło ale zaraz mi przeszło jak tyle dudków zobaczyłem :D Cabrio w M to moim zdaniem lekka porażka. Kochałem to autko i wsadziłem w nie mnóstwo pracy i kasy, ale co bym nie robił to i tak trzeszczała w środku, i tak nie miała tej sztywności budy jaką powinno mieć M, i tak była brzydka z każdej strony oprócz profilu;) Pewnie nigdy bym jej nie sprzedał (bo chciałem by została na zawsze a w garażu obok niej wreszcie stanęło M Coupe), ale pojawiła się okazja kupienia drugiego lokalu gastronomicznego i wahałem się "tylko" godzinę;) Dwa dni temu dzwonił do mnie kupujący i jest mega zadowolony:) Ja tymczasem zbieram na e36 M3 coupe, a trzeba się spieszyć bo od nowego roku akcyza za 3.0 6466zł a przy 3.2 9506zł (dane z ostatniego AŚ)

Sly, o mojej też każdy gadał że piękna i ludzie się za nią obracali (zwłaszcza jak bokiem leciała :D ) ale:
- ciężka
- słaba - 3.2 byłoby lepsze, chociaż moja 3.0 270KM wypłuła przy 34 st. celciusza, ale na 1540kg to i tak zdecydowanie za mało
- cieknąca - wieczne problemy z dachem (w jednym miejscu na uszczelce sic!)
- miekka - sztywność budy pozostawiała wiele do życzenia. Najbardziej czuć przy 150 i więcej albo przy pełzaniu na wertepach jakie mam pod chałpą, a już całkiem gdy siadam do starej, fracuskiej ośki którą śmigam w amatorskich rajdach - a gdzie M a gdzie C2 VTS!? - dwa kompletnie różne światy (na korzyść M! ale nie w tym aspekcie...)
- zdecydowanie brzydsza od coupe - zresztą jak kto woli, ale e36 coupe to moim zdaniem jedna z najpiękniejszym form na tym motoświecie;)

Mimo wszystko i mimo wielu niedoskonałośći cudowne chwile z nią przyżyłem, bo była CUDOWNA! ale coupe będzie jeszcze lepsze:)
Dbaj o swoją chłopie, bo M w każdej budzie jest piękne, tyle że w twardej najpiękniejsze:)

ODPOWIEDZ