BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: matt01 » wt wrz 23, 2014 00:01

Witam wszystkich serdecznie ,założyłem konto trochę wcześniej w celu znalezienia Mki dopiero teraz piszę pierwszy post.Emka kupiona od użytkownika Marekpp ,który niesamowicie dbał o ten samochód i traktował go jak o najbliżsżą osobę w swoim życiu (nie ubliżając narzeczonej oczywiście).Mój ojciec ,który zawsze mi powtarza, że kupuje "stare graty" wreszcie zmienił zdanie i powiedział ,że naprawdę jest pod wrażeniem tego auta.Szczerze mówiąc na początku nie wierzyłem w opis Marka odnośnie M5 ,jednak gdy go poznałem ,porozmawiałem to uwierzyłem do tego doszedł oczywiście samochód ,który stał przed moimi oczami.Na początku oglądałem szczegółowo samochód,mierzyłem miernikiem ,sprawdzałem wycieki itp. tak jak to przy kupnie.Nie jestem jakimś specjalistą pod tym kątem więc doszedłem do wniosku ,że warto go sprawdzić w ASO BMW.Marek nie miał żadnych problemów ,żebyśmy tam podjechali.Gość w BMW ,który oglądał samochód był pod wrażeniem.Nie zapomnę do końca życia jak gość z BMW bierze kluczyki od Marka,żeby wjechać na podnośnik a Marek wtedy "TYLKO OSTROŻNIE" :grin: .Po podpięciu do komputera nie wykazało praktycznie żadnych błędów tylko "za mała ilość przepłyanego powietrza" nie wiem w ,której przepływce i jakiś mini błąd odnośnie wzmacniacza audio,wydaje mi się że wzmacniacz jest ok bo gra świetnie nie wiem co to może być.Po przeglądzie załatwiliśmy z Markiem formalności i nadszedł czas na powrót Emką do domu .Na początku powolutku sprzęgło cały czas pilnowałem się ,żeby go minimalnie nawet nie przypalić troszkę gazu i jechałem grzecznie prawym pasem.Zatrzymałem się na BP zatankowałem Ultimate do pełna i powoli wydostawałem się z Częstochowy.Nagle jest sytuacje ,widzę przede mną korek za jakieś 100m od razu odruch patrze w lewe lusterko widzę TIRa ,który jedzie równo ze mną on na lewym pasie ja na prawym w tym momencie daje jakieś 30% gazu nie trwało to ułamka sekundy już jestem przed nim na lewym pasie korek zostawiam za sobą było to uczucie niesamite,którego nie zapomnę do końca życia.Później autostrada jechałem spokojnie w granicach 150km/h i nagle zajeżdża mi drogę auto wyhamowałem do 100 gość wraca na prawy pas a ja zredukowałem powoli na 3 i gaz do spodu i przeciągnąłem do 4,5 tys obrotów -coś niesamowitego wrzucam 4 gaz i znow wciska.W końcu dojechałem do domu Emka cała brudna bo była deszczowa pogoda na trasie.Od razu wziąłęm się za mycie auta,później woskowanie całego lakieru,felg.I znów wygłąda jak u Marka w garażu.Dziś byłem kupiłem olej ,który wlewał Marek Millers 10w60 CFS Nanotechnology.Jak wróciłem do domu poszedłem do garażu i uzypełniłem olej wszedł 1l i od tego czasu byłem spokojny ,że wszystko jest ok ponieważ jak wróciłem od Marka Emka upomniała się ,żeby uzupełnić jej olej.Na końcu mojego posta chciałbym jeszcze raz podziękować Markowi za świetnie spędzony czas dawno nie spotkałem takiego pasjonata z którym mógłbym gadać godzinami na temat samochodów,szacunek za utrzymanie auta w takim stanie.Oczywiście nie mogę zapomieć o użytkowniku KM5 ,który dbał perfekcyjnie o ten samochód i jestem mu za to niesamowicie wdzięczny.Mam nadzieję ,że kiedyś wspólnie się spotkamy i wymienimy wspomnieniami i wrażeniami na temat tego auta.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ,zdjęcia postaram się wrzucić jutro :)
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2015 23:52 przez matt01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: matt01 » wt wrz 23, 2014 12:06

Witam ponownie ,przepraszam za post pod postem ,poniżej fotki.Niedługo będą następne




Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2015 23:22 przez matt01, łącznie zmieniany 1 raz.

Marekpp
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 09:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Marekpp » wt wrz 23, 2014 12:32

Bardzo się cieszę że moja, Krzyśka M5 dostała się w ręce Mateusza bo wiem że sam sobie odmówi a Emka będzie miała wszystko. Mateusz nie oszczędzał na kupnie auta i to mu się zwróci z nawiązką. Doskonale rozumiem co czuje po kupnie samochodu, to po prostu trzeba przeżyć. Budzisz się i wiesz że czeka w garażu, więc koniec z bezcelowym łażeniem po domu tylko czas na przesiadywanie w garażu. Czeka Cię odkrywanie samochodu kawałek po kawałku i będziesz sam do siebie się uśmiechał jak wariat. Już nie wspomnę o jeżdżeniu M5 w wolnym czasie w ładną pogodę bo to osobna historia. Sama ,,ceremonia,, odpalania emki to na samą myśl aż mi się oczy szklą. Jestem bardzo zadowolony że nowy właściciel jest zapalonym miłośnikiem motoryzacji a w szczególności potworów ze stajni Mpower.

Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: matt01 » wt wrz 23, 2014 23:34

Dziś przez pół dnia sprzątałem garaż ,który był nieużywany przez jakieś 25 lat ,przeniosłem tam mkę bo denerwowało mnie ciągłe otwieranie i zamykanie garażu co chwile wjeżdżały i wyjeżdzały auta, teraz M ma święty spokój nie licząc mnie :D .Jak posprzątałem garaż zrobiło się w końcu miejsce dla mojej emki.Pojechałem do drugiego garażu po emkę i postanowiłem ją przepalić kawałek,zrobiłem jakieś 40km. i rozgrzaną wjechałem bezpośrednio do garażu.Później zamknąłem garaż ,żeby nikt nie podglądał mojego cacka i nie miałem co ze sobą zrobić więc zakonserowałem wszystkie uszczelki silikonem w spray'u.Następnie przetarłem fotele,kierownicę husteczkami SONAXA do skóry.Ustawiłem sobie wszystkie stacje radiowe pode mnie bo te co miał Marek nie "łapały" w mojej mieścinie :D .Ustawiłem pozycję fotela kierowcy i teraz jest perfekcyjnie.Proszę o dorady co jeszcze przy niej porobić , nie mam doświadczenia to moja pierwsza emka i do tego w takim stanie nie chciałbym nic popsuć.
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2015 23:22 przez matt01, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Przemooo » śr wrz 24, 2014 17:16

Życzę szerokości i fajnych chwil , bo ten model naprawdę daje frajdę i komfort jazdy.
Do zobaczenia na drodze :)

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Camil » śr wrz 24, 2014 19:46

Pozostalo jeszcze ustawienie lusterek :D

Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: matt01 » ndz wrz 28, 2014 09:35

Lusterka też już ustawione ,tak na marginesie bardzo fajnie wyglądają jak są złożone ciekawie to wygląda tak trochę jak szatan z uszami :twisted: .Ostatnio specjalnie do emki zakupiłem narzędzia grzechotkę ,przedłużkę i różne nasadki.Kupiłem świece zapłonowe i cały czas patrzę na silnik i czytam artykuł odnośnie wymiany świec.Waham się czy sobie poradzę bo zbyt wiele miejsca tam nie ma a z drugiej strony mechanikowi boję się powierzyć MKI.Taki mały dylemat mnie dręczy od tygodnia :?

Poniżej kolejne fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia środka.Pozdrawiam wszystkich :D

piotrekk636
Posty: 58
Rejestracja: pn mar 25, 2013 17:38
Auto: M3E92DKG
Lokalizacja: WPR

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: piotrekk636 » wt gru 16, 2014 11:14

Szybciutko coś sprzedajesz :)

http://allegro.pl/bmw-m5-e39-pl-salon-o ... 20122.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Przemooo » wt gru 16, 2014 11:58

Nie poczuł klimatu, ale chyba to znasz :wink:

KM5
Posty: 133
Rejestracja: sob mar 16, 2013 16:00
Auto: 911 TT

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: KM5 » śr gru 17, 2014 15:46

Nie zmieniaj na E60 ! Będziesz żałował. :sad: A o egzemplarzu w takim stanie jak twoje E39 to w ogóle zapomnij.
KM5

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Lassie » śr gru 17, 2014 19:33

Chłopak wmawiał sobie widać, że lubi ten wóz - typowe niestety dla większości.

Krzychu, zgarniaj ją - kobieta wybaczy, a Twój nowy nabytek też się pewnie nie pogniewa mając emkę drzwi w drzwi! ;)

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Camil » śr gru 17, 2014 22:22

nie rozumiem Cie lassie, co jest zlego w zmianach, tymbardziej na nowszy model, pod pewnymi wzgledami lepszy?

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Pawel_M3GT » śr gru 17, 2014 22:48

Co sie chlopa czepiacie. Moze ma taka sytuacje w zyciu , ze musi sprzedac? moze nagle pojawila mu sie mozliwosc zmiany na inne lepsze M np M3 E92 ? zreszta to jest sprawa tylko i wylacznie wlasciciela i takie komentarze sa smieszne :)
Jak nie macie o czym pisac to popiszcie sobie w dziale auta z allegro :)

KM5
Posty: 133
Rejestracja: sob mar 16, 2013 16:00
Auto: 911 TT

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: KM5 » śr gru 17, 2014 23:08

Pewnie, że to Jego sprawa. :grin: Przecież nikt mu żle nie życzy. Po prostu można sobie po gdybać kto co lubi i kto co woli, a nasz kolega podjął już decyzję i niech mu się dobrze sprzeda i niech dobrze kupi ;)
KM5

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: BMW M5 E39 CARBON SCHWARZ METALLIC PL

Post autor: Camil » śr gru 17, 2014 23:13

Pawel chyba nie czytal ogloszenia :lol: :lol:

ODPOWIEDZ