Sieniu BMW M3 e46

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » pt cze 13, 2014 01:34

W końcu czas aby pokazać moją ślicznotkę ;)
Tak do rzeczy, jest to BMW M3 e46 coupe z 2002r. moim zdaniem w przepięknej kolorystyce ;) Czarna buda czerwone skóry i czarne listwy ozdobne.
Ze spraw ogólnych jest to manual, duże navi, jak już wspomniałem wcześniej czerwona skóra, nagłośnienie HK, kamera cofania, lampy zmienione na poliftowe, wydech EISMANN, zawieszenie KW Inox stage II, oryginalne felgi BMW 18 cali na zimowych oponach i 19 calowe BBS'y widoczne na zdj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
iparts
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 22, 2013 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: iparts » pt cze 13, 2014 09:14

Bardzo ładny samochód i co trzeba tutaj przyznać to zadbany. Szerokości, niech Ci służy długo :)

PMS///M3
Posty: 82
Rejestracja: śr lis 09, 2011 18:44
Auto: M3 E92
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: PMS///M3 » pt cze 13, 2014 10:55

Oooo Moja Ex:))) Aż się łezka w oku kręci:)

Ciesze się że trafiła w dobre ręce:)

Pozdrawiam i szerokosci!
PMS - Experience Exclusive Tuning http://www.p-ms.pl" onclick="window.open(this.href);return false; BBS, Eisenmann, G power, Manhart Racing

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » wt lip 15, 2014 22:58

Niestety ostatnio miałem mała stłuczkę z TIREM xD na szczęście nic się groźnego mojej malutkiej nie stało, wszystkie plastiki cale, zaczepy nie pourywane, zderzak w środku cały, szczerze jestem pod wrażeniem trwałości M3-jek czego nie mogę powiedzieć o Manie gościa który we mnie wjechał ,z tym że teraz tylny zderzak będzie malowany(jestem perfekcjonistą pod tym względem i nie lubię mieć porysowanego autka ;) ). Ogólnie stałem sobie na skrzyżowaniu (jako pierwszy) jak Pan Bóg przykazał widzę że zaraz będziemy ruszać to wbijam ładnie pierwszy bieg i czekam na zielone a tu czuje lekkie szturchniecie z tyłu samochodu, patrze w wewnętrzne lusterko a tu WIELKI NIEBIESKI TIR siedzi mi na zderzaku. Wkurwiłem się troszkę ze gościu mógł zarysować moją lalunie wiec zaciągnąłem ręczny wrzuciłem na luz i wychodzę z samochodu, żeby kulturalnie OPIERDOLIĆ kierowce tira i sprawdzić czy nic się nie stało. Całe szczęście ze zdarzyłem tylko wystawić nogę bo (poczułem się jak na filmiku z wypadków w Rosji) gościu ruszył!! Zdążyłem tylko zamknąć drzwi i wcisnąć klakson a już znalazłem się na środku skrzyżowania... Gościu stwierdził ze mnie nie widział(choć jechałem przed nim z 5 km w korku!!!) No i ot cała historia. Jaki z tego morał uważajcie, 4 metrowe M3 z głośnym wydechem (EISA) wcale a wcale nie rzuca się w oczy, więc uważajcie ;) Na zdjęciach może nie być za wiele widać (rysy nie są zbyt duże) a z przyzwoitości zamazałem rejestracje kierowcy Mana. Zdjęcia robione jeszcze na miejscu zdarzenia...
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2014 12:17 przez Sieniek, łącznie zmieniany 1 raz.
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » śr lip 16, 2014 12:16

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tych zdjęciach powinno być lepiej widać ;)
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » pt sie 08, 2014 18:34

W koncu zmienilem moja navi i jestem mega zadowolony z tego urzadzenia i jego funkcji ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu dwie fotki z demontazu nie widac wszystkiego ale troche trzeba bylo rozebrac zeby to wszystko zrobic ;p
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2014 22:25 przez Sieniek, łącznie zmieniany 1 raz.
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Skrzeku » pt sie 08, 2014 22:55

Zamieniłeś Ori dużą navi na tego Enona czy jak to się zwie ?

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » pt sie 08, 2014 22:58

Tak mialem Mk3 i porysowany ekran wiec stwierdzilem ze jak i tak chce to zrobic to ekran + tuner mk4 kosztowalby mnie 2 tysie wiec wolalem zainwestowac w cos takiego i w sumie nie zaluje mi sie bardziej podoba ;) ale to kwestia gustu

EDIT: jest to ERISIN a nie EONON :)
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2014 22:23 przez Sieniek, łącznie zmieniany 1 raz.
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Skrzeku » sob sie 09, 2014 10:42

Masz racje, o gustach sie nie dyskutuje :D

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » ndz paź 12, 2014 04:28

Jako, że dawno nic nie pisałem w moim temacie postanowiłem, że trzeba się wziąć i coś napisać ;)

Jakiś czas temu, wiem że wielu z was się to nie spodoba zamontowałem sobie ringi...

Ogolnie ringi sa zamontowane jako swiatla do jazdy dziennej przy wlaczeniu swiatel postojowych ringi sie wylaczaja i do tego przy otwieraniu i zamykaniu samochodu ringi swieca ;)
Rzeczy potrzebne do zamontowania ringow wedlug mojego sposobu opisanego na obrazku:
-ringi z wiazka kupione za 200zl na allegro
-dodatkowy przekaznik za 10zl
-zlaczki meskie i zenskie kilkanascie sztuk za pare zl
-koszulka termokurczliwa za grosze ;p
-kabelki do podlaczenia roznokolorowe pare zl
-lutownica, kalafonia, cyna
-nicnacsy widoczne na zdjeciach
-kot przeszkadzajacy w lutowaniu
-piwko na umilenie czasu ;)

Pogladowy schemat mojego podlaczenia(na opisie sa bledy mialo byc SMD nie Led ale mniejsza o to) Jakby ktoś chciał sobie zamontować tak jak ja ;)
Obrazek
Obrazek
Tutaj juz gotowa kostka z przekaznikiem
Obrazek

W trakcie pracy (Ojciec pomagal)
Obrazek

Ringi juz zalozone
Obrazek

Tutaj juz swieca
Obrazek
Obrazek
Tutaj krotki filmik jak dzialaja ringi przy otwieraniu i zamykaniu samochodu
https://www.youtube.com/watch?v=PD506HyAfE0" onclick="window.open(this.href);return false;

tak jak jest w opisie filmiku za zywo ringi tak nie migaja przy otwieraniu i zamykaniu samochodu, dzialaja plynnie ;)
P.S. Dźwięk jest trochę przesunięty ale to wina telefonu :D

Potem przyszedl czas na zmianę oleju tym razem padło na LIQUI MOLY i oczywiście filtr też wymieniony na KNECHT ;) i od razu mogę powiedzieć same plusy o tym oleju:
-mam wrażenie, że chodzi ciszej niż na Castrolu (lepsza kultura pracy)
-temperatura pracy spadła o jakieś 5 stopni przy każdych warunkach ( patrząc na oko ;p )
-ogólnie lepiej samochód chodzi na tym oleju według mnie ;)
Obrazek


No i na koniec chyba najważniejsze co zrobiłem do tej pory czyli wpadła klapa CSL (Oczywiście ORI) i tu podziękowania dla Mańka i Olafa którzy pomogli zrealizować ten mod (tym razem nie trwało to tak długo jak w przypadku Olafa, klapę dostałem szybciutko)

Obrazek
Wiązka własnej roboty z lampkami LED
Obrazek
Tutaj już pomalowana i w fazie ustawiania jej na odpowiednie miejsce ;)
Obrazek
Zdjęcie zrobione na szybko bo już się zciemniało...
Obrazek


Tutaj już na spokojnie następnego dnia mogłem porobić zdjęcia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I doszedł przy okazji jeszcze taki modzik a mianowicie automatycznie podnoszona klapa ;) a mianowicie chodzi o takie coś...
Obrazek

Z tym, że będę musiał chyba zamówić mocniejsze sprężyny bo te działają trochę słabo jak założyłem klucze...

No i to na razie na tyle ;) Teraz trzeba znaleźć dyfuzor CSL żeby dopełnić kształtu :twisted:
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Oleg » ndz paź 12, 2014 08:01

Mod z klapą jak najbardziej trafiony. Cieszę się, że mogłem pomóc i jednocześnie zazdroszczę, że klapę miałeś u siebie w niedługim czasie od zamówienia ;)

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Barton66
Posty: 172
Rejestracja: pt lip 22, 2011 15:20
Auto: 535d f11
Lokalizacja: West

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Barton66 » ndz paź 12, 2014 09:03

Elegancja! upolujesz dyfuzor i będzie bandzior :)

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Camil » ndz paź 12, 2014 09:10

Ona fabrycznie jest taka krzywa?(patrz lewa strona i lampy - nie bardzo pasuje, zas linia blotnika i krawedzi klapy jest juz ok)

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: Sieniek » ndz paź 12, 2014 13:01

Nawet nie zauważyłem to wina ustawienia lampy przy montażu bo z prawej strony tego nie ma, będę musiał to poprawić ; )
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
porscheee
Posty: 448
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 21:24
Auto: E46 M3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sieniu BMW M3 e46

Post autor: porscheee » ndz paź 12, 2014 16:11

o co chodzi z tym czekaniem na klapy csl ? czy zamawiając w ASO jest to dłużej niż 3 dni ?
06/00 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
11/01 996 Turbo Manual Black/Black
02/03 996 Turbo Manual Carrera White/Gray
05/03 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
09/09 Cayenne 3.6 White/Beige

ODPOWIEDZ