Mod seryjnego tłumika

2008-2013 | silnik: S65B40
Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » pn lut 25, 2013 18:53

Robiłem to w warsztacie, że tak powiem "rodzinnym", w którym serwisuje moją i nie tylko moją Mkę. Adres masz w linku do strony w stopce pod moim postem. Co do tego czy się da jednego dnia, to zależy. Teoretycznie sam mod, to spokojnie tak. Jeżeli chcesz końcówki, to będzie większy problem, bo na dorobienie czeka się kilka dni. Ewentualnie możemy się tak dogadać, że pożyczę Ci mój stary tłumik, Ty zostawisz swój, jakąś małą zaliczkę na końcówki i odbierzesz za parę dni, oddając mój. Dalsze ustalenia proponuję przenieść jednak na maila albo priv.

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Lassie » wt lut 26, 2013 15:40

To jeszcze jakiś inny mod w takim razie...

Cały czas myślałem o tym - praktycznie zrobiony jest przelot i wg Evolve nie ma to faktycznie wpływu na moc (a dźwięk jest wg mnie boski):

http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=646891


PS. doczytałem - wychodzi na to, że są dwie opcje - w/w i oryginalna autora (rzekomo cichsza? Bardziej basowa).

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » wt lut 26, 2013 20:58

Jest dokładnie tak jak mówisz, rozwiązanie które przytoczyłeś jest czystym przelotem, więc tłumik bardziej wyje. Zależy od tego, kto czego szuka. Jeżeli większego basu to lepsza jest moja propozycja, jeżeli głośności to twoja. Boję się tylko, że dłubanie przy komorach Helhmoltza spowoduje wystąpienie znacznego drona i będzie problem.

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » śr lut 27, 2013 20:08

Ostanie porcja filmów, tym razem w dzień i na czystym samochodzie. Na życzenie małego, wszystko na gorącym silniku.
dynamiczne ruszanie
wolne obroty
bez silnika

Awatar użytkownika
cristek99
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 11, 2011 19:45
Auto: M3 e92
Lokalizacja: Glogow/uk

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: cristek99 » sob mar 02, 2013 13:27

Hej panowie,jak dla mnie Slawko twoj mod jest idealny :twisted: ,nie za glosny i wiecej basu niz w serii,robota warta zachodu,masz moze wiedze jak to zrobic w e46 ? mmmoim zdaniem seryjnie M3 jest troche za grzeczne z wydechu.
cristek

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Lassie » sob mar 02, 2013 14:48

cristek99 pisze:Hej panowie,jak dla mnie Slawko twoj mod jest idealny :twisted: ,nie za glosny i wiecej basu niz w serii,robota warta zachodu,masz moze wiedze jak to zrobic w e46 ? mmmoim zdaniem seryjnie M3 jest troche za grzeczne z wydechu.
1. to jest forum E9x, nie E46

2. odpowiadając krótko - nie da się tak łatwo, poszukaj sobie w sieci

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » sob mar 02, 2013 14:55

Cristek99 niestety nie pomogę, w e46 jest zupełnie inna konstrukcja wydechu. Ale cieszę się, że Ci się podoba mój mały modzik :-)

Dino444
Posty: 1343
Rejestracja: sob maja 26, 2007 13:04
Lokalizacja: Bedford
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Dino444 » ndz mar 03, 2013 12:36

cristek99 pisze:Hej panowie,jak dla mnie Slawko twoj mod jest idealny ,nie za glosny i wiecej basu niz w serii,robota warta zachodu,masz moze wiedze jak to zrobic w e46 ? mmmoim zdaniem seryjnie M3 jest troche za grzeczne z wydechu.
No i przedewszystkim ty masz R6 a tu w temacie mowa o V8 więc choćby nie wiem jaki mod byś zrobił to itak nie zbliżysz się do tego dzwięku.
BMW ///M POWER M3 E36--->M5 E34--->??

Awatar użytkownika
cristek99
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 11, 2011 19:45
Auto: M3 e92
Lokalizacja: Glogow/uk

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: cristek99 » ndz mar 03, 2013 17:43

Lassie pisze:
cristek99 pisze:Hej panowie,jak dla mnie Slawko twoj mod jest idealny :twisted: ,nie za glosny i wiecej basu niz w serii,robota warta zachodu,masz moze wiedze jak to zrobic w e46 ? mmmoim zdaniem seryjnie M3 jest troche za grzeczne z wydechu.
1. to jest forum E9x, nie E46

2. odpowiadając krótko - nie da się tak łatwo, poszukaj sobie w sieci
Wiem ze to forum e9x , co nie oznacza ze uzytkownicy innych BMW nie maja tu wstepu.
Lessie Nie jetes zbyt pomocny.
cristek

Awatar użytkownika
cristek99
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 11, 2011 19:45
Auto: M3 e92
Lokalizacja: Glogow/uk

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: cristek99 » ndz mar 03, 2013 17:49

Dino444 pisze:
cristek99 pisze:Hej panowie,jak dla mnie Slawko twoj mod jest idealny ,nie za glosny i wiecej basu niz w serii,robota warta zachodu,masz moze wiedze jak to zrobic w e46 ? mmmoim zdaniem seryjnie M3 jest troche za grzeczne z wydechu.
No i przedewszystkim ty masz R6 a tu w temacie mowa o V8 więc choćby nie wiem jaki mod byś zrobił to itak nie zbliżysz się do tego dzwięku.
Tak r6 to nie v8 ale silniki naszych emek maja podobna charakterystyke,chodzi o to ze z v8 emki tez nie wydobedziesz dzwieku amerykanskiej v8-ki , a jezeli podobny mod co zrobil slawko dodal by troche basowego brzmienia to bylo by ok.
cristek

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » ndz mar 03, 2013 20:35

I tu cię zaskoczę, z m3 e9x da się spokojnie zrobić dźwięk jak w amerykańskim bulgocącym V8, jedyne co trzeba zrobić to wywalić X-pipa, tj. puścić niezależne wydechy od każdej z głowic. Tak modyfikacja ma jednak swoją wadę w postacie znacznej utraty mocy, więc nikt się do tego nie dotyka.

m!xeR
Posty: 254
Rejestracja: wt paź 18, 2011 18:18
Auto: scirocco r
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: m!xeR » ndz mar 03, 2013 20:55

Sławko pisze:I tu cię zaskoczę, z m3 e9x da się spokojnie zrobić dźwięk jak w amerykańskim bulgocącym V8, jedyne co trzeba zrobić to wywalić X-pipa, tj. puścić niezależne wydechy od każdej z głowic. Tak modyfikacja ma jednak swoją wadę w postacie znacznej utraty mocy, więc nikt się do tego nie dotyka.
Był temat na forum o upodobnieniu dźwięku M3 E9x do C63 AMG i forumowi znawcy tłumaczyli dlaczego nie da się uzyskać bulgotu amerykańskiej V8'mki w M3 ;-)

Awatar użytkownika
rypik
Posty: 869
Rejestracja: pn paź 12, 2009 10:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: rypik » ndz mar 03, 2013 22:29

Sławko nawet na pustej rurze nie będzie bulgotało jak amerykańskie ani nawet nie jak S62.

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Sławko » ndz mar 03, 2013 23:20

Panowie nie ma sensu udowadniać sobie kto ma racje bez dlubniecia (oczywiście odrozniamy dźwięk silnika i wydechu). Nie twierdze, ze jestem jakimś magiem od wydechow, ale rozmawiałem z ludźmi, którzy wydechy robią profesjonalnie w samochodach rajdowych i swoją wiedzę opieram na ich wypowiedziach. Tak czy siak w celu rozwiania wątpliwości w wakacje testowo zrobię rury przelotowe od kolektorow na pojedynczych tlumikach końcowych i zobaczymy jaki będzie efekt. Może być?

Idzik
Posty: 833
Rejestracja: śr cze 13, 2007 00:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mod seryjnego tłumika

Post autor: Idzik » ndz mar 03, 2013 23:56

Sławko pisze:Panowie nie ma sensu udowadniać sobie kto ma racje bez dlubniecia (oczywiście odrozniamy dźwięk silnika i wydechu). Nie twierdze, ze jestem jakimś magiem od wydechow, ale rozmawiałem z ludźmi, którzy wydechy robią profesjonalnie w samochodach rajdowych i swoją wiedzę opieram na ich wypowiedziach. Tak czy siak w celu rozwiania wątpliwości w wakacje testowo zrobię rury przelotowe od kolektorow na pojedynczych tlumikach końcowych i zobaczymy jaki będzie efekt. Może być?
OK, jak uzyskasz taki efekt w M3 to przyznamy Ci rację :

https://www.youtube.com/watch?v=n05Ux8FKUSQ

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ