Allcar M5 + FOTO

jurij
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 09, 2009 01:45
Lokalizacja: kraków

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: jurij » pn mar 08, 2010 16:51

I jak z tym rozkminianiem silnika? Opanowałeś do perfekcji? :)
...

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » czw mar 11, 2010 22:07

Do perfekcji jedyne co mam opanowane to chyba spanie :-D :-D :-D
Co do silnika, to niestety ale nie, i jeszcze długo nie. Jak kiedys będę miał szansę zapisać się na jakieś szkolenie o Vanosach i n/t naprawy S62 to tak, zapiszę się i wezmę czynny udział...
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » sob mar 20, 2010 14:54

Jak wiadomo eMeczka zostaje więc nadchodzi wolnymi krokami czas na pewne modyfikacje.
Na chwilę obecną mam już nowiutkie zegary (cyferblat) także wszystko działa, piksele wszystkie pięknie wyświetlają, tak jak być powinno.
Teraz nadeszła chwila dla... sprzęgło. Sachs Performance, zamówione za Odrą, właśnie przysłali, jest i już niedługo montaż.
Optycznie wygląda kozacko, zwłaszcza docisk, powierzchnia cierna węglowa, zobaczymy jak będzie się sprawowało po zamontowaniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Venom » ndz mar 21, 2010 12:18

Jestem ciekawy jak to sie bedzie sprawowalo. Masz moze dostep do katalogu Sachs Performance ? Produkuja cos do M5 E34 z silnikiem B36?

piotr e38
Posty: 364
Rejestracja: sob sie 29, 2009 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: piotr e38 » ndz mar 21, 2010 12:25


allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » ndz mar 21, 2010 12:47

wszystko się zgadza tyle że te ceny wychodzą inaczej. Na stronie w moim przypadku wychodziło bez łożyszka, sama tarcza i docisk niecałe 800E, w realu tarcza docisk, łożysko przesyłka itp itd, docelowo niemal 3500zł bez kilku złociszy.
Mój brat ogarnia tego Sachsa, więc jak ktoś jest naprawdę zainteresowany takim sprzęgłem to zapraszam na PW, bo nie chciałbym żeby mój wątek stał się działem handlowym :mrgreen:
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: wania » ndz mar 21, 2010 13:15

allcar, takie sprzeglo jest lepsze od oryginalu?

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » ndz mar 21, 2010 13:29

Wiesz... Jest 3 razy droższe od serii więc przynajmniej powinno :mrgreen:
Jest dodatkowo wzmacniane, dedykowane na 1/4 mili, ciągania przyczek, driftu itp itd.... Docisk węglowy, tarcza też z domieszkami metalu i ceramiki.
Pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy, ale Sachs to taka firma do której mam pełne zaufanie w kwestii sprzęgieł, a to produkty Sachca w 100%ach
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

kosiniak

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: kosiniak » czw kwie 01, 2010 14:37

i jak, zalozyles? slyszalem cos ze to totalny hardcore? ze na codzien ciezko sie na nim poruszac?

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » czw kwie 01, 2010 21:17

Jeszcze nie, narazie trwa renowacja podwozia i całego tylnego bałaganu, taka "lekka" odbudowa, lepsza od fabryki :wink:
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

frendzel
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 07, 2010 22:26
Lokalizacja: UE

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: frendzel » czw lip 08, 2010 14:45

Co tam w autku slychac allcar? :-P Jak idzie dalej ze zmianami?(wczesniej pisales o kolorze ja bym wybral imola rot hehe) troche juz tutaj czytam a dopiero sie zarejestrowalem na forum. Wielki szacun dla ciebie glownie za osobowosc i konkretne podejscie do tematu. :wink:

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » sob lip 10, 2010 15:11

Dziękuję Kolego za miłe słowo.
Niestety nie jest do końca tak jakbym tego chciał, ale cóż, na eMke mam tyle czasu ile ja będę żył :mrgreen:
To co zrobione na teraz to:
- nowy dwumas LuK'a przystosowany do sprzęgła
- nowe sprzęgło Performance Sachsa
- odnowiona skrzynia biegów, powymieniane uszczelki, uszczelniacze, czujniki, olej, wyczyszczona i lekko podmalowana,
- kompleksowo zregenerowany cały mechanizm wybierania biegów
- zregenerowany, odnowiony i wzmocniony wał napędowy

Powiem tak, sprzęgło cudo, nie ma mowy o czymś takim jak nieudany start, rusza jak ta lala. Ma też powiedzmy "cywilen" minusy, z racji że wzmacniane to i duuuużo ciężej pracuje pedał sprzęgła, trzeba mieć mocną lewą nogę żeby postać w korku, ale jakość przenoszenia napędu, samego sprzęgania, wynagradza ten dyskomfort.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ