Bmw M6 ustawienia trybów jazdy

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
danielv6
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 18:20
Lokalizacja: podlasie
Kontakt:

Bmw M6 ustawienia trybów jazdy

Post autor: danielv6 » pt lis 06, 2015 08:22

Witam, jestem tutaj nowy i jestem szczęśliwym posiadaczem M6 :) z autem już się trochę zapoznałem i oswoiłem, w menu idrive znalazłem tryb ustawień skrzyni MDrive i co za tym idzie nie rozumiem dlaczego auto czasami w trybie D auto rusza z 1 biegu a czasami z 2 czy innym użytkowników tej skrzyni nie drażni jazda na D ? Bardzo proszę o swoje spostrzeżenia oraz sugestie :)

Pozdrawiam

Marcin46/100
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 31, 2014 21:14
Auto: BMW M6 E63 COMPETITION 46/100

Re: Bmw M6 ustawienia trybów jazdy

Post autor: Marcin46/100 » ndz lis 08, 2015 13:30

Witam, jestem również posiadaczem M6. Widzę że jesteśmy z jednego województwa(podlaskie).Skrzynia w tym aucie jest specyficzna i trzeba się do niej przyzwyczaić. Ja osobiście nie używam zupełnie trybu D. Ruszanie z 1 lub 2 biegu w trybie D jest uzależnione od wyboru szybkości zmiany biegów. Przy wyborze najwolniejszym czyli 1 kreska auto będzie zawsze ruszać z biegu drugiego. Przy 2 kreskach powinno ruszyć już z jedynki. Osobiście używam na codzień trybu manualnego i 3 prędkości zmiany biegów. Jest to kwestia indywidualna. Na początku użytkowania też bylem trochę zagubiony w "ogarnięciu" auta. Jak już poznasz auto i pracę skrzyni to jazda będzie czystą przyjemnością. Jeżeli masz inne pytania to służę pomocą.

ODPOWIEDZ