Nie M do jazdy na co dzień;)

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
Awatar użytkownika
spa
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 00:10
Auto: e36 M3 3.0 cab

Nie M do jazdy na co dzień;)

Post autor: spa » pt wrz 11, 2015 01:32

W swoją emkę wsadziłem tyle $ za ile ją kupiłem, mniej więcej tyle samo na PB i czas trochę przyhamować;) Emka idzie do garażu pod pierzynkę i będzie wyciągana góra 2 razy w miesiącu (do teraz była 2-3 razy w tygodniu - to grozi bankructwem;)). Chcę (i muszę bo pada mi saxo 1.0) kupić małe zadziorne autko do jazdy na codzień i do roboty, miało być e36 318ti albo 323ti z gazem ale obiecałem komuś bliskiemu, że to nie będzie BMW bo i za duże i .. BMW;) Autko ma choć w 10% dawać z jazdy tyle frajdy, co M3 - tak żeby aż tak nie kusiło mnie po robocie żeby otwierać garaż;) Co innego polecacie do 10k? Do pracy, którą wykonuję raczej segment A lub B. Od dawna strasznie podoba mi się Citroen C2 VTS 1600, co nim myślicie?

mrfac
Posty: 58
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 13:57
Lokalizacja: warszawa

Re: Nie M do jazdy na co dzień;)

Post autor: mrfac » śr wrz 16, 2015 15:36

Uwielbiam takie "małe - zadziorne" ;) I u mnie nawet "dupowóz" no musi mieć trochę mocy, bo inaczej się nie da jeżdzić :p Przebrnąłem przez masę "GTi" i nawet kiedyś Saxo oglądałem ( wtedy jeszcze nie było C2 itp ), no mimo iż mam sentyment do francuzów, Saxo odpadło, fakt C2 trochę lepsza w środku, no ale mi się nie widzi ... Kumpel nowe takie zakupił - no jak dla mnie, nie jedzie :) a reszta, hmm, no ciekawe, może się nawet podobać. Jak już to ja bym raczej Clio brał, to 20 - 170km, chyba ze 3 generacje w tył. Kurcze fajnie to jechało, brzmiało, nie paliło jakoś masakrycznie a i w środku nie wyglądało totalnie źle ... Teoretycznie "Integra - Europy" :)

Teraz jak miałbym brać coś starego, mocniejszego i w budżecie do ok 10k to kupiłbym CRX ;) Tego starego - fakt, że może być dla ciebie za stary. Może Ibize Cuprę - 2.0 16v - popsuć się nie ma co, a fajnie się tym jeździło, no i pewnie tanie ...
Poleciłbym również stare S3 - moim zdaniem ideał jeśli chodzi o GTi - no ale chyba trochę więcej kosztuje i co gorsza znaleźć coś co nie jeździ w bok to chyba cudu trzeba ... ( no nie szło znaleść w jakimkolwiek przyzwoitym stanie - sam chciałem jako "zamiennik" dla M3 i musiałem kupić coś innego ).

Co tu jeszcze ... hmm... Może jakiś type-r starszy ...

Awatar użytkownika
spa
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 00:10
Auto: e36 M3 3.0 cab

Re: Nie M do jazdy na co dzień;)

Post autor: spa » śr paź 14, 2015 01:04

http://s10.ifotos.pl/img/2015-10-0_shsesns.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kupiony i jestem megazadowolony (pomijając same okoliczności zakupu bo koleś okazał się po prostu łajdakiem i świnią, jestem w szoku do jakiego stopnia sprzedający potrafią ciulać w żywe oczy ale skończyło się ok- odesłał na konto 1500zł - bardzo długa historia ale powiem jedno- kupując emkę trafiłem na super uczciwego kolesia, kupując vts-a trafiłem na łajzę, myślałem że takie rzeczy tylko w tv;))

Wracając do c2 - na starcie zostawiłem u mechanika prawie 2k ale autko już śmiga prawie tak jak powinno. Samochód obkleiłem i po prostu pracuje na siebie. Spalanie (90% na lpg) 25-30zł/100km i jest super a wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Fajne małe autko, do 100km/h nawet jedzie, potem lipa;) Ładnie mruczy (przelot), ładnie wygląda i ładnie trzyma się drogi. Spełnia swoje zadanie- emką wyjeżdżam tylko 2 razy w miesiącu i to czuć po kieszeni!:) Dwa kompletnie inne podejścia do motoryzcji a jednocześnie te dwie zabawki mają tak wiele wspólnego - dają frajdę z jazdy, choć vts przy emce nawet pierdnąć nie może;) Ogólnie polecam, zwinny szerszeń choć te 40 kucy więcej by mu się przydało ale do mojej roboty jest ok, a nawet bardzo ok. Mam zamiar pojeździć nim ze 2 lata a potem Clio III RS:) tylko ceny muszą trochę spaść;)

ODPOWIEDZ