Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » czw kwie 09, 2020 21:37

Hej
Przyszly ciepłe dni więc zmieniłem zimowe conti na letnie michelin PSS, które dostałem z autem (dot 2019).
Efekt jest taki że na michelin auto ślizga się jak poj^$# zresztą w każdym M na PSS czy PS2 miałem to samo.
E46 M3 czy E92 M3 to są auta bez momentu a na michelin trakcja była do dupy.
Obecnie mam ok 750NM na zimowych conti trakcja byla mega auto robiło raz za razem 0-100 ok 4s best 3.8 co na rwd wg mnie jest super wynikiem .
Obecnie na Michelin PSS 0-100 wychodzi między 4.5s(raz) do nawet 5.5 a używanie LC nie ma sensu bo auto pali opony do 120km/h i jest niebezpiecznie.
Teraz do rzeczy chce takie opony żeby trakcja była mega jak na zimowych conti ma ktoś pomysł co kupić?
Ten sam problem mam od lat w RWD z michelinem i przetestowałem trochę innych opon:
Pirelli PZero kamienie bez trakcji , głośne i ogólnie porażka.
Kumho KU39 trakcja mega zero uślizgu nie dalo się kołami zapiszczeć ale auto pływało jak łódz bardzo niebezpieczne po 3 dniach zmieniłem.
Uniroyal rainsport 3 trakcja świetna ale auto mocno pływa a dodatkowo bardzo biją jak chwilę auto postoi i przez to odgniatanie nie do wyważenia.
Vredestein ultra vorti bardzo fajne opony lubię je. Trakcja taka 2/3 w M3 stawiam na powtarzalne 4.5s może mniej auto nie pływa dobre prowadzenie bardzo fajny wygląd. Minusy słabo/głośno amortyzują nierówności i również się odgniatają dużo mniej niż Uniroyal ale też są problemy z wywarzaniem i wibracje przez pierwsze kilometry denereujące.

Czytając po forach co ludzie polecają to teraz na topie jest Michelin 4s ale ma te opony w 640i i jest tragedia. Auto ma tylko 320KM a problemy z trakcją ogromne. Opony z 2017 czy 2018r były na aucie więc trudno mi powiedzieć jak by było na nowym komplecie.

Jeżeli chodzi o M3/M4 opinie o 4S są skrajne. 2/3 osob jest zachwycone a reszta znowu mocno krytykuje. 1/3 osób wspomina też o zbyt miękkiej mieszance na przód.

Najmocniej rozważam Michelin sport cup 2 ale wiele osob mówi że w deszczu tragedia, bez rozgrzania trakcja słaba i wytrzymują max 5-10tyś km a to wszystko na daily jest słabe zwlaszcza rozgrzewanie opon odpada

Pozytywne opinie zbiera Michelin PS4 bez S i o nich mocno myślę.
Może miał ktoś styczność z tymi oponami w mocnym rwd?
Michelin nie ma problemów z odgniataniem czy wyważaniem. Ma sztywne boki i prowadzi się super dodatkowo pod względem komfortu też są świetne tylko gdzie ta trakcja....
W usa sporo osób jeździ na Bridgestone Re71R ale u nas nie ma tego jakiś semislick też chyba mógł by być.

Z góry dzięki za opinie kto na czym jeździ i jak się sprawuję.

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: saron22 » czw kwie 09, 2020 23:50

Kup Toyo R888 i zapomnisz o problemie trakcji. R888 to kawał dobrej opony. Ale ma też swoje wady: głośna, zużywa się szybko i słabo trzyma na mokrym (słabo ale nie tragicznie), ale z drugiej strony nie można mieć wszystkiego. Coś za coś. Na R888R nie jeździłem więc nie mam zdania

pawel1234
Posty: 151
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 22:17
Auto: M3 E92 DKG

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: pawel1234 » pt kwie 10, 2020 08:57

Zdecydowanie podzielam Twoje zdanie o PSSach. Szczególnie jeśli opony są po jednym sezonie już ( mimo, że dalej mają dużo bieżnika... )

Ja jednak mimo wszystko polecam PS4S, jak kupisz nowe to na pewno jeden sezon będzie OK. PS4 też nie jest zły do auta na daily !!

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » pt kwie 10, 2020 22:07

R888 trochę się obawiam bo sporo jeżdżę. Jazdy na mokrym się nie obawiam zbytnio ale hałas może przeszkadzać zwłaszcza że F80 nie jest dobrze wyciszonym autem.
Wychodzi na to, że każdy model Michelina ma problem ze "starzeniem".

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1078
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Juras » sob kwie 11, 2020 10:43

Ja mam dość PSS. Przód ok, ale tylna trakcja jest słaba nawet jak są nowe, a jak się zużywają to już w ogóle dramat. Do tego nie myślałem Mały, że ktoś miał podobne doświadczenia z odkształcaniem opon. A ja miałem właśnie z PSS i to drugi komplet na przodzie! Jeden mi wymienił na gwarancji diler - myślałem, że faktycznie mają jakąś wadę i biją. Ale gdy z drugim, nowym kompletem dzieje się to samo to wniosek jest tylko jeden. Jak postoi dłużej to czuć lekkie bicie na kierownicy, zwłaszcza 120-160. Po rozjeżdżeniu jest wyraźna poprawa, przy czym prawie zanika dopiero po dłuższej trasie. Choć niby problemów z wyważaniem nie było. :roll:

Niestety, przy tej mocy RWD jest problem ze znalezieniem idealnej opony. Poprawianie trakcji niesie ze sobą takie czy inne niedogodności. Kuszą semi ale miałbym obawy na mokrym, zdarza mi sie jeździć autostradą w deszczu 180 i wtedy wbita w jakąś kałużę może się źle skończyć.

Musze wymienić teraz sam tył. Myślę o PS4s.

JayKay
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 16:25
Auto: M3, 3, GT3

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: JayKay » sob kwie 11, 2020 11:31

Ja mam teraz na obu autach PS4S, i jestem mega zadowolony w daily które jeździ codziennie (Rwd, szpera ok 400km Opony kupione w maju ubiegłego roku). W E46 M3 były cudowne... w 2018 roku. W tym wyjechałem i jest tragedia.

P-Zero zjechałem kilka kompletów. Ogólnie były ok, jak były nowe. I koniecznie bez ROF. Nowe rof miałem na aucie jak odbierałem z salonu i dramat był zwłaszcza na mokrym.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 11, 2020 12:05

Teraz niestety nic nie ma jakości kupuje się coś nowego markowego i może mieć wady lub nie działać w ogóle.
JayKay czyli masz te same objawy z PS4S co ja w 640i. Wychodzi na to że to opony na jeden sezon potem się "starzeją" wiele takich opinni znalazłem. U mnie w 640i kompletnie nie ma trakcji opony z 2018r.
Dobre opinie na tył do rwd zbierają PS4 bez S i chyba je wypróbuje lub właśnie PS4S i co sezon nowe :x

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: saron22 » sob kwie 11, 2020 13:45

--==maly==---- pisze:
pt kwie 10, 2020 22:07
R888 trochę się obawiam bo sporo jeżdżę. Jazdy na mokrym się nie obawiam zbytnio ale hałas może przeszkadzać zwłaszcza że F80 nie jest dobrze wyciszonym autem.
Jeśli to hałas ma być największym problemem przy zajebiście klejącej oponie to nie mam więcej pytań.
Poza tym ten hałas nie jest jakiś tragiczny. Mam porównanie np do Federal 595 RS RR i R888 jest wyraźnie głośniejsza. Ale też wyraźnie lepiej klei.

Juras, jeśli chodzi o trakcję to jak ktoś raz założy semi to już nigdy więcej nie przesiądzie się na zwykłe opony nawet te typu HP.

Rafal
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 12, 2007 12:48
Auto: M3E36
Lokalizacja: podbeskidzie

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Rafal » sob kwie 11, 2020 14:25

Michelin Cup 2 lub Pirelli Trofeo R

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 11, 2020 14:32

Cup2 podobno musi być rozgrzany więc na drodze średnio ale chętnie wysłuchwm opinni bo to tylko zaszłyszana opinia a wiele mocnych aut RWD wychodzi na tych oponach i też biorę je pod uwagę.
A gdzie szukać R888? Federale są ale toyo nie znalazłem chyba nie ma w moim rozmierze.
Nigdzie nie widzę 275/35r19 lub 285 z R888.
Na mokrym jest bardzo tragicznie?
Potrzebują rozgrzania czy działają od razu?
A co z federalem nadaje się?
Podsumowując interesują mnie opinie ludzi którzy jeździli na tych 5 modelach opon PS4, PS4S, Cup2, Toyo R888 i Federal semislick.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1078
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Juras » sob kwie 11, 2020 14:56

--==maly==---- pisze:
sob kwie 11, 2020 14:32
Cup2 podobno musi być rozgrzany więc na drodze średnio ale chętnie wysłuchwm opinni bo to tylko zaszłyszana opinia a wiele mocnych aut RWD wychodzi na tych oponach i też biorę je pod uwagę.
A gdzie szukać R888? Federale są ale toyo nie znalazłem chyba nie ma w moim rozmierze.
Nigdzie nie widzę 275/35r19 lub 285 z R888.
Na mokrym jest bardzo tragicznie?
Potrzebują rozgrzania czy działają od razu?
A co z federalem nadaje się?
Podsumowując interesują mnie opinie ludzi którzy jeździli na tych 5 modelach opon PS4, PS4S, Cup2, Toyo R888 i Federal semislick.
co do cup2 czytalem kilkukrotnie, ze tak. bez rozgrzania jest lipa. podpinam sie pod reszte pytan o toyo.

Saron, ok ale slyszlem, ze sa czule na aquaplaning. Jakie sa Twoje doswiadczenia na mokrym? Co prawda nigdy nie rozwalilem auta przy aquaplaningu na autostradzie. Natomiast mialem przy wysokich predkosciach kilkukrotnie bardzo nieprzyjemna sytuacje, ktorej wolalbym wiecej nie miec.

JayKay
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 16:25
Auto: M3, 3, GT3

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: JayKay » sob kwie 11, 2020 15:24

Ja to ścierwo Federala miałem kiedyś w „sklatkowanym” rwd. Twarda, problem z wyważeniem, pęka i odrywa się płatami. Do tego trzeba dogrzać a nawet wtedy nie jest spektakularna.
W tym samym aucie R888 genialnie działało. Ale z R888 musisz uważać. Po pierwsze masz mniej opony do znacznika od nowości, po drugie w PL z tego co pamiętam są dostępne tylko w jednej mieszance a do daily warto kupić twardszą. A po trzecie bardzo szybko się kończą. Ja upalałem 225/45/17. Nie założyłbym jej do dupowozu jeśli robi więcej niż 2-3k km rocznie. A no i na mokrym zadziwiająco dobrze działa jak jest nowa. Trochę starta jest tragiczna. R1R jeszcze jest ale nie wiem jak z dostępnością, one lepiej działały na mokrym. Poza tym te spostrzeżenia bazują na lekkim (1200kg) rwd z ca 250km. I w rozmiarze 225.
Teraz to co pisałem o PS4S w E46 mam 255 19” a w dupowozie 275 19”. Może po tym co Mały pisze sam spróbuje PS4. Do M3 kusi mnie sport cup 2.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 11, 2020 18:20

To federal odpada dzięki za opinię.
R888 też raczej odpada bo robię około 30tyś rocznie więc raczej to nie jest opona dla mnie.
Najbliżej mi do PS4 słabe na przód za miękkie ale na tyle podobno dobra trakcja aż do całkowitego zużycia. Cup2 też wydaje się ciekawą opcją ale nie wiem jak to się sprawuje na ulicy czy daily. Dużo mocnych aut RWD wychodzi na tym seryjnie np AMG GTR.

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: saron22 » sob kwie 11, 2020 18:32

Moim zdaniem trochę przysmradzacie z tym wyborem opon. Szukacie opon co przeniosą 750Nm na jedną oś, będą ciche, będą dobrze kleiły na mokrym, na suchym, na zimno i na ciepło. Ale zarazem nie będą spływały, nie będą podatne na aquaplaning, nie będą szybko schodziły i będą dobrze trzymały na każdym rodzaju nawierzchni. Do tego będą miały twarde boki a zarazem miękkie. Takich opon nie ma. Nie ma jednej uniwersalnej opony na każde warunki. I albo zależy wam tym, żeby były ciche i nie były podatne na aquaplaning to zakładajcie topowe modele producentów określanych jako marki premium. Jeśli dodatkowo chcecie aby w miarę dobrze kleiły to pozostają tylko opony typu UHP, ale trzeba się liczyć z tym, że są drogie i bardzo szybko schodzą. A i tak z trakcją przy 750Nm będą problemy. Natomiast jeśli ważna jest przede wszystkim trakcja to tylko semislic i nic poza tym. Ale trzeba się liczyć z niedogodnościami typu głośność i to, że dość szybko się kończą. Z jazdą na mokrym będzie na pewno gorzej niż na UHP czy zwykłych drogowych oponach. I jeśli ktoś pisze, że jest inaczej to ściemnia.

Mały, ja jeździłem ostatnio na R888 a teraz na 595 RS RR i sprawa wygląda tak, że R888 jednak lepiej klei. Ale jest też sporo droższa. Poza tym jest wyraźnie szersza niż Federal w tym samym rozmiarze. No i jest głośniejsza. Na mokrym nie miałem jeszcze okazji jechać na Federalu. Na R888 latałem w deszczu 160km/h na A2 bez kontroli trakcji i ESP i da się ale trzeba uważać.
Każda opona lepiej klei jak jest ciepło i jest rozgrzana - to nie jest żadna nowość - tak było i będzie. Z Federalem jakiś czas temu były problemy bo pękały. I producent czy też importer nie uznawał tego za wadę. Można o tym poczytać na necie - wystarczy wpisać "Federal pękanie bieżnika " czy coś takiego. Teraz podobno już tego problemu nie ma bo zmienili mieszankę. Podobno. Jak będzie to zobaczymy. Ale nie słyszałem żeby rozpadały się a bieżnik odpadał płatami. Przynajmniej podczas jazdy po drogach publicznych.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 11, 2020 19:00

Saron ja to się zastanawiam czy nie kupić nowych zimówek conti na lato bo trzymały idealnie byly ciche i nie zużywały się bardzo szybko :lol:
Cup2 odpadają poczytałem opinie to na drogę się nie nadają zimne nie działają i starczają na 5000-8000km.
Federal akurat ten co Ty masz jest dostępny w moim rozmiarze i jest dość tani ale uważany za najgłośniejszą oponę na rynku. Może spróbuje federal 595 rs pro ciekawe jak w deszczu ale ten model miał sobie właśnie z tym radzic.
Kupię albo PS4 albo tego Federala.

ODPOWIEDZ