Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
JayKay
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 16:25
Auto: M3, 3, GT3

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: JayKay » sob kwie 11, 2020 20:24

Saron u mnie Federal popękał na całej szerokości. Od tego się zaczęło. I przy ostrej jeździe zaczął gubić całe płaty jak tania nalewka - nie na torze, bo z założenia kupiłem je żeby oszczędzać Toyo na track day a tym upalać po bocznych drogach. A z wyważeniem problem był od samego początku. I tak jak piszesz - gwarancja ch. Może to poprawili, ja nie mam zamiaru sprawdzać ponownie. Cena to jedyny atut. I fakt że bieżnik w porównaniu do Toyo ściera się powoli (pod warunkiem że nie odpada). I ja to miałem w lekkim aucie. Domyślam się że w czymś 1600kg plus lepiej by na pewno nie było. W jakim rozmiarze masz te opony i w jak ciężkim/mocnym aucie? Może moje 225/45/17 z założenia mogło mieć problemy bo to raczej rozmiar popularny w upalaniu.
Ja przed R888 w dupowozie zastanowiłbym się jeszcze jak zachowa się pięknie spasowane i nie trzeszczące wnętrze.
I z tego co rozumiem Mały nie szuka opony do auta na track day tylko do mocnego daily więc pytanie o komfort, hałas etc.,jest chyba zasadne.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Juras » sob kwie 11, 2020 20:28

https://youtu.be/F65rXOlS2f8
https://www.youtube.com/watch?v=ovwopvZLuNc

Ciekawy kanał. Wg nich 4S to najlepszy UHP na drogę. Dane z hamowania w drugim filmie w 3:24 robią wrażenie :roll: natomiast na mokrym trzeba bardziej uwazac co mi nie odpowiada. To samo bedzie przy semi tyle, ze bardziej.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 11, 2020 21:38

Federala RR na jakimś forum porównali do śmigłowca za plecami więc to średni komfort jak jadę w trasę 300km :P
Jak by miał mi odpadac bieżnik przy 250km/h to też nic ciekawego.
Zaraz wyjdzie że kupię te zimowe conti :lol:

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 216
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 09:25
Auto: M4,X5M Comp, X5M, X6M ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: arturo » sob kwie 11, 2020 21:52

W M4 z brelokiem mam 4S i porównując do PSS jest mega pozytywna różnica .
W AMG GT-R siedzą CUP2 i te opony bez rozgrzania , czyli w normalnym użytkowaniu , ślizgają się jak pojebane . Totalnie bez sensu .
Tyle w temacie mocnych RWD :grin:
Jest: F82 M4, F95 X5M Comp, F85 X5M RaceChip GTS, F86 X6M, MINI JCW Grand Prix AD2020 , S1000R M 2021 :D
Było: E92 M3

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » ndz kwie 12, 2020 10:29

arturo pisze:
sob kwie 11, 2020 21:52
W M4 z brelokiem mam 4S i porównując do PSS jest mega pozytywna różnica .
W AMG GT-R siedzą CUP2 i te opony bez rozgrzania , czyli w normalnym użytkowaniu , ślizgają się jak pojebane . Totalnie bez sensu .
Tyle w temacie mocnych RWD :grin:
Arturo dzięki za post! Michelin ma ten problem że po sezonie robi się sztywny i plastikowy i nic nie trzyma przynajmniej tak mam z PSS na M3 a 4S od początku tak się zachowują na 640i ale ja ich nie kupowalem były na aucie nie wiem jak zachowywaly się nowe. W przypadku tyłu i tak co sezon nowy komplet ale przód już nie koniecznie.
Ciekawi mnie tez conti sport contact 6 w tym teście lekko pobił 4s na suchym.
https://www.youtube.com/watch?v=4NcenJ0zmAY

Awatar użytkownika
PaloAlto
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 12:44
Auto: e36

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: PaloAlto » ndz kwie 12, 2020 12:50

Dokładnie ten sam problem. Dla siebie, po licznych spacerach na forach, dokonałem wyboru - Bridgestone Potenza Re002 Adrenalina. Któregoś dnia kupię, jak dotąd zabiorę to tylko na przednią oś. Ponadto ta opona ma sztywną ścianę boczną, co jest również ważne dla dobrej przyczepności.
Obrazek

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » ndz kwie 12, 2020 15:05

Ja chyba sprobuję Conti SC6. Główny zarzut w stosunku do tej opony to szybkie zużycie ale wolę kupić co sezon nowe niż nie mieć trakcji do 120km/h. Zimowe conti są rewelacyjne na letnich nigdy nie jeździłem za to na letnich Michelin zawsze narzekałem na trakcję i nie mogę się przekonać żeby znowu je kupić. Nowych PS4s nie miałem za to używane nawet w 640i sobie nie radzą.

Jacek
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Jacek » ndz kwie 12, 2020 15:25

Ja kupiłem Goodyeer asymetric 5 i jestem bardzo zadowolony.
Wcześniej miałem PSS i trakcja była dużo gorsza. Narazie przejechałem jakieś 250 km ale jestem pozytywnie zaskoczony szczególnie biorąc pod uwagę cenę.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 216
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 09:25
Auto: M4,X5M Comp, X5M, X6M ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: arturo » ndz kwie 12, 2020 16:28

W Ferrari 812 Superfast mojego brata, którym mam okazje śmigać, siedzą Pirelli i zadziwiająco dobrze sobie radzą z 800KM na tylnej osi . Tyle, że tutaj specyfikacja gumy robiona pod Ferrari i nie musi mieć odzwierciedlenia w gumach do innych aut .
Jest: F82 M4, F95 X5M Comp, F85 X5M RaceChip GTS, F86 X6M, MINI JCW Grand Prix AD2020 , S1000R M 2021 :D
Było: E92 M3

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » ndz kwie 12, 2020 16:53

arturo pisze:
ndz kwie 12, 2020 16:28
W Ferrari 812 Superfast mojego brata, którym mam okazje śmigać, siedzą Pirelli i zadziwiająco dobrze sobie radzą z 800KM na tylnej osi . Tyle, że tutaj specyfikacja gumy robiona pod Ferrari i nie musi mieć odzwierciedlenia w gumach do innych aut .
Pirelli ma słabą opinię jeżeli chodzi o trakcję ale tak jak mówisz jest to pewnie opona typowo pod ten model z homologacją ferrari. Jak widsć są auta, które mają zdecydowanie więcej mocy w RWD niż moje M3 więc muszą być opony, które sobie z tym poradzą.

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Przemooo » pn kwie 13, 2020 00:34

Już pisałem w podobnym temacie, ale może tak w skrócie ustawie opony jakie miałem od tej z najlepszą trakcją:
-r888/R1r - kleją od strzała, ale szybko schodzą i wypadają szersze niż UHP
-PS4 - kleją minimalnie gorzej, mają dobrą trwałość i bdb jeżdżą na mokrym
-CUP2 - po rozgrzaniu świetna, ale zanim się zgrzeją to wszyscy będą w innym powiecie.
-Conti Sport Contact 5 - miękka ściana, dobre na mokrym, bez rewelacji
-CSC 3 - lepsze na zakrętach niż "5", ale trakcja gorsza
-P ZERO - słabszej opony na tyle nie miałem, DSC potrafiło mrugnąć przy przepinaniu 3/4b
Wszystkie opony miałem na tyle w M5, 265-275/35/18, większość od nowości.

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Santino » czw kwie 16, 2020 18:15

arturo pisze:
sob kwie 11, 2020 21:52
W M4 z brelokiem mam 4S i porównując do PSS jest mega pozytywna różnica .
W AMG GT-R siedzą CUP2 i te opony bez rozgrzania , czyli w normalnym użytkowaniu , ślizgają się jak pojebane . Totalnie bez sensu .
Tyle w temacie mocnych RWD :grin:
co do cup2 potwierdzam, wczoraj sie mocno zdziwilem (temp +6) i po 20km jazdy, na zakrecie 90stopni, ja w hebel bo dosc szybko wchodzilemw zakret a auto jak na lodzie leci prosto.
Ja bym probowal conti cs6
goodyear wypuscil w tym roku eagle super sport konkurent dla ps4s i cs6
jest tez vredestein vorti R le bardzo ograniczona rozmiarowka :/

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » pt kwie 17, 2020 09:55

Praktycznie zamówilem komplet conti bo opinie są dobre ale 3/4 osób pisze że przebieg dla tych opon to maksymalnie 10tyś km nawet na przedniej osi w RWD więc trochę słabo u mnie to jest 4 miesiące :wink:
Zmieniłem więc zamówienie na Michelin PS4 bez S tak jak polecał kolega Przemoo. Póki co spróbuje sam tył jak będzie ok domówię przód. Niby powierzchnia styku jest mniejsza niż w CS6 czy PS4s ale opinie o trakcji są rzeczywiście bardzo dobre . Z PS4s każdy jest zadowolony jak są nowe a po kilku miesiącach dużo osob wraca i wydaje negatywną opinię że trakcja znika. Wygląda na to,że PS4s ma warstwy różnej mieszanki i jak się trochę zużyje to pod spodem jest twarda.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: Juras » pt kwie 17, 2020 11:54

--==maly==---- pisze:
pt kwie 17, 2020 09:55
Praktycznie zamówilem komplet conti bo opinie są dobre ale 3/4 osób pisze że przebieg dla tych opon to maksymalnie 10tyś km nawet na przedniej osi w RWD więc trochę słabo u mnie to jest 4 miesiące :wink:
Zmieniłem więc zamówienie na Michelin PS4 bez S tak jak polecał kolega Przemoo. Póki co spróbuje sam tył jak będzie ok domówię przód. Niby powierzchnia styku jest mniejsza niż w CS6 czy PS4s ale opinie o trakcji są rzeczywiście bardzo dobre . Z PS4s każdy jest zadowolony jak są nowe a po kilku miesiącach dużo osob wraca i wydaje negatywną opinię że trakcja znika. Wygląda na to,że PS4s ma warstwy różnej mieszanki i jak się trochę zużyje to pod spodem jest twarda.
Ciekaw jestem Twojej opinii - daj znać bo lada chwila sam zamawiam tył. Ja z kolei czytałem, że PS4 niewiele różni się od PSS. Że dopiero właśnie 4S jest krok do przodu. Nie każdy tak uważa jak widać. Tylko skoro robisz 10k w 4 miesiące to znikająca trakcja w 4S po roku nie powinna Cię martwić?

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony z najlepszą trakcją dla RWD?

Post autor: --==maly==---- » pt kwie 17, 2020 12:35

Właśnie do końca nie wiem jak to jest z tym 4S albo się starzeją albo dalsza część bieżnika jest twarda względem zewnętrznej więc mogło by tak być że trakcję stracę po 2 miesiącach. Po tym jak zachowują się 4s z 2018r na mojej 640i nie miałem odwagi ryzykować tam kompletnie nie ma trakcji ale kusi mnie sprawdzenie jak działają nowe.
Sugerowałem się w dużej mierze opiniami z tej strony
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mich ... rt-4-S.htm
I jest kilka takich jak ta
"Given 49% while driving a Mercedes Benz SL63 AMG (285/30 R20 W) on mostly town for 5,000 spirited miles
Let me mention my 2018 SL63 came with Continental conti sport contact 5p, and I found them all around an OK tire, but they wore out in 15,000 km... So I went seeking a better tire, I dont care about wear that much, I spent a lot of money on my car and good or the BEST tires are a must regardless of whether they last 10k or 50k, I saw a lot of good and even excellent ratings for the michelin 4s tire, its new and has some new compound in the rubber that is supposed to give better grip.. I have a powerful car with lots of torque, 668 lb lbs, so when I give it I want grip.. I put them on the rear once the Contis were done... These 4s tires when I first installed them on the rear, I found the grip they gave was incredible ! I was so happy, I could finally launch my car properly, but now with 8000 km on them (5000 miles) they are not gripping nearly as well, I would say they are now worse than the conti 5p.. I have lots of tread left, but for some reason they only grip well on NEW pavement. Anything else other than NEW pavement and I can put my car sideways in 3rd gear with my traction control off, and 3rd gear goes up to 100 mph so that is very scary. I have to say I am disappointed the performance of these tires has diminished so very quickly, and since they have lots of tread left I find that I am going to have to replace them already. They are also a bit soft in corners... Thinking of the Continental 5p again, or perhaps the continental extreme contact. Sport cup 2 perhaps???? I just know I will not buy the 4s again"

ODPOWIEDZ