Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
kisiel
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 21, 2015 23:16
Auto: M5 e60

Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Post autor: kisiel » wt maja 28, 2019 09:53

Panowie przestrzegam przed:

Elektromechanika Silniki Nietypowe
Dziedzic Piotr
32-442 Krzywaczka 260
NIP: 681-186-98-93

Niestety dałem sie skusić na zakup S85B50 u tego Pana. Silnik miał być 100% sprawny,z nowymi panewkami ,sprawnymi pompami itd itp. Silnik po regeneracji. Niestety już po włożeniu i odpaleniu pojawiły się dziwne dźwięki wydobywające sie z motoru. Ponadto był problem z odpowietrzeniem vanosów oraz wywalało błędy elektrozaworów. Zdecydowałem sie na ponowne wyciagniecie motoru i otworzenie go. Po zdjęciu miski było sporo metalu w obiegu. Silnik po rozebraniu na cześci został wysłany do Dziak Motorsport na trzepanie. Okazało się że wał jest totalnym trupem i korby były honowane . Równiez nie nadawaly sie do niczego. Cały silnik okazal się śmietnikiem. Pan Piotr przed zakupem był na każdy telefon a po zakupie przestał odbierać lub znajdował głupie wymówki. Na listy mojego prawnika równiez nie reaguje. Dotarłem już też do innych pokrzywdzonych. Pan Piotr zajmuje sie naprawami silników do Porsche oraz ///M. Wstawia stare zużyte czesci i kasuje jak za nowe. Jest oszustem. Przestrzegam Was przed kupowaniem oraz serwisowaniem auta u tego gościa. Jezeli potrzeba wiecej info to zapraszam na priv. Pozdrawiam

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: saron22 » wt maja 28, 2019 22:05

Nie wiem ile zapłaciłeś za ten "remont", ale ja znalazłem jego aukcję na allegro i 12 000 zł czyli niecałe 3 tys Euro za naprawę V10 to chyba jakieś żarty :!:
W Niemczech przygotowanie bloku silnika do Subaru Impreza 4 cyl. boxer w profesjonalnej firmie to koszt ok 3250Euro. Ale to cena przygotowania samego bloku wraz z wałem, korbowodami, tłokami, panewkami i pompą olejową.
Głowice, wałki, rozrząd i cała reszta to osobny temat.
Więc jeśli ktoś myśli, że za 12 000zł dobrze naprawi V10 po panewce, zatarciu na cylindrach czy innym fuckupie to jest tak samo naiwny jak ten, kto myśli, że za 3000 da się dobrze pomalować auto.

anglik
Posty: 143
Rejestracja: czw sie 02, 2012 14:37
Lokalizacja: POLSKA

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: anglik » śr maja 29, 2019 15:50

Mam taki silnik sprawny jak ktoś chce w aucie za 30k

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: Przemooo » czw cze 13, 2019 00:42

Powiedz jak się sprawy potoczyły, bo o ile mnie pamięć nie myli kilka lat temu jeden gość z Tczewa, też brał od niego silnik i po 1000km sie zatarł.

Awatar użytkownika
e39540
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 23:07
Auto: E60 M5 LCI; E61 520d LCI
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: e39540 » czw cze 13, 2019 10:13

Niestety przypadków ludzi oszukanych przez tego pana jest sporo. Znajomy też brał od niego S85 i pojeździł całe kilkaset kilometrów. W dodatku człowiek ciężki do ruszenia bo podobno oficjalnie nic na siebie nie ma itp, itd, więc sądy komornik niewiele są w stanie zrobić

kisiel
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 21, 2015 23:16
Auto: M5 e60

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: kisiel » ndz cze 23, 2019 16:18

O to oszust pięknie promowany przez Global Motors którzy twierdzą ,że bardzo ciezko o drugiego takiego fachowca. Dramat.

https://youtu.be/CflJ4Kr-xGE?t=382

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: --==maly==---- » ndz cze 23, 2019 17:33

Im też teoretycznie powymieniał jakieś dziwne rzeczu w tym silniku "ekspert" ale oni to ludzie bez pojęcia o mechanice płacą i już.

kisiel
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 21, 2015 23:16
Auto: M5 e60

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: kisiel » ndz cze 23, 2019 17:51

Przemooo u mnie sprawy potoczyły się tak że sprzedaje motor na części a raczej to co się nadaje na sprzedaż a resztę na śmietnik. Był okres że chciałem walczyć z tym człowiekiem ale z racji tego że jestem marynarzem nie przypilnowałrm kilku ważnych kwestii z racji mojej nieobecności. Najważniejszą była ta kwestia aby kiedy mój serwisant rozbierał mi motor na śrubki z zamiarem wysłania gratów do Dziak Motorsport, był obecny biegły rzeczoznawca. Niestety tego nie było. Dotarłem do wielu pokrzywdzonych którzy odradzili mi walkę ponieważ twierdzą że gość nie posiada majątku i jest komorniczo nieściagalny bo mają wyroki wygrane ale kasy nie widać. Moj prawnik wysłał listy do Pana Piotra , za podjęcie się sprawy chciał od 9 tys zl w góre lecz bez gwarancji odzyskania poniesionych przeze mnie kosztów. Do tego auto musi stać jako dowód w sprawie plus na moją niekorzyść silnik był rozebrany bez obecności rzeczoznawcy. Nie mając pewności czy wygram ,sprawę odpuściłem bo zależy mi na tym aby auto zaczęło znowu jeździć a nie gniło 2 lata do zakończenia sprawy plus chcialem uniknąć pakowania się już w dodatkowe koszty.

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: Przemooo » ndz cze 23, 2019 22:25

Kurcze kiepsko to wygląda. Koleś niczym nie odpowiada, nic nie ma? Trzebaby trochę niewygodnych pytań pod filmikiem gości od F10 zapisać.
To w sumie co było zregenerowane w tym zregenerowanym silniku? Przecież sprawdzić korby i wał to nie jest wielka sztuka. cylindry itd ok?

kisiel
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 21, 2015 23:16
Auto: M5 e60

Re: Przestroga- Elektromechanika Silniki Nietypowe

Post autor: kisiel » wt cze 25, 2019 13:02

Od ludzi którzy z nim walczyli wiem że nie ma jak z niego ściągnąć pieniędzy. Mi jak się popsuł pierwotny mój silnik to szukałem poprostu drugiego sprawnego. Oferta Pana Piotra była kusząca bo przedstawiała silnik po "regeneracji". Czyli zregenerowane pompy,nowe uszczelki ,nowe panewki. Dwóch kolegów co pracowało przy moim silniku ostrzegali że sprawa śmierdzi ale Pan Piotr zapewniał mnie ze silnik jest mega,złożony przez niego od podstaw plus ma sporo nowych rzeczy i jest 100% sprawny. Mi zależało na 100% sprawnym silniku a jak jeszcze miał kilka nowych pierdół to był dla mnie dodatek. Po włożeniu i odpaleniu Silnik się zatarł a nawet nie przejechał 1 km . Inny pokrzywdzony który zlecił generalny remont S85 w Krzywaczce i ktoremu sie zatarł silnik mowi ze Pan Piotr próbował mu wmówić że sam sobie wstawił krzywy wał... bo przecież silnik mogli sobie sami otworzyć i podmienić graty w środku. I faktycznie... silniki od Pana Piotra nie mają zadnych plomb gwarancyjnych ani nic z tych rzeczy jak zauważyli koledzy ktorzy pracowali przy moim silniku. Dlatego tutaj żeby mieć mocne argumenty w sądzie najlepszym wyjsciem wydaje się aby taki silnik otworzyć przy rzeczoznawcy. U mnie tego nie było bo tak jak pisałem byłem w morzu i trochę sprawę olałem bo żeby to wszystko spiać to trzeba być na miejscu bo to przecież ja jestem właścicielem silnika.Trzeba przy tym trochę połazić.Sprawa z rzeczoznwacą może pomóc w sadzie ale jeżeli od kogoś nie można wyegzekwować straconych pieniedzy to też dupa. Druga sprawa to taka że jak sobie pomyślałem ile auto bedzie musiało stać do procesu sądowego plus wzywanie serwisantów na swiadków itd. Po trzecie wierzyłem ze da sie ten silnik jeszcze postawic na nogi,wyremontować i za chwile bedzie jeździł. Dlatego tak olałem sprawe z tym rzeczoznawcą i nie zgralem sprawy. Kolega jak wysłał wał i korby z tłokami do sprawdzenia to okazało się że nie ma co ratować. Pozostało go sprzedać na części.

Grzegorz M
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 27, 2020 21:28
Auto: Porsche

Re: Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Post autor: Grzegorz M » czw sie 27, 2020 21:52

Witam! Ostrzegam wszystkich którzy chcą dać do naprawy silnik w warsztacie Pana Piotra Dziedzica. Ja trzy lata temu skorzystałem z jego oferty naprawy kompletnej silnika mojego Porsche 996 3.4 i jest to kompletny szmelc!!! Naprawa kosztowała mnie w sumie 24000 zł. Trzy razy wiozłem go lawetą z Hiszpanii do Polski bo silnik trzaskał jak traktor ( 2400€) oprócz tego przy powrocie z Polski że Hiszpanii auto się rozsypało a teraz muszę sobie kupić nowy silnik. Uważajcie! Zapomnijcie że ten warsztat istnieje bo Wam sprzeda złom i to taki na 100%. Pozdrawiam

hugo78
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 09, 2008 21:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Post autor: hugo78 » ndz wrz 20, 2020 19:50

Witam wszystkich miłośników ciekawych samochodów. Czytam te posty o oszuście z Krzywaczki i tak sobie myślę że trzeba z tym cos zrobić, minęły już czasy bandytów i oszustów. To że nie ma nic na siebie to jeszcze nic dużo można zdziałać w dzisiejszych czasach. Pan Piotr się ma bardzo dobrze oszukuje dalej na pełną skalę, nic na siebie nie ma a w garażu stoi Italia na niemieckich tablicach??????

Pomyślmy aby więcej już nikogo nie oszukał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hugo78
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 09, 2008 21:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Post autor: hugo78 » ndz lis 15, 2020 19:41

Jak to co??????????????????????? Bierze pieniądze dał komuś paragon lu f-rę??????????? Jak będzie kilka osób poświadczy to jest to przestępstwo skarbowe zagrożone karą pozbawienia wolności! można też się zmówić i przyjechać pod jego dom wezwać policje i wszystko nagrać i puścić w media? dużo jest możliwości tylko trzeba być razem i można Pana Piotra poskromić.

Mandus
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 26, 2020 22:28
Auto: M5 E39 i inne BMW

Re: Przestroga!!! - Elektromechanika Silniki Nietypowe Krzywaczka

Post autor: Mandus » wt sty 19, 2021 12:12

Nie ma dzisiaj ludzi nie do ruszenia. Im ktoś jest mocniejszy lub co gorsza, czuje się mocnym i nie do ruszenia, tym bardziej marnie kończy. Prawne środki są dla mięczaków (czyli uczciwych ludzi - niestety), co nie potrafią inaczej załatwić takich spraw, a uczciwi ludzie są zwyczajnie dostawcami kapitału dla prawników i świty - i aż mnie dziwi, że to forum BMW //M - przecież tu powinni być sami bandyci :lol: , z którymi tak się nie tańczy :evil:


Zablokowany