Napinacz Pasa Pasazera

Z3M, Z4, Coupe & Roadster
Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: wania » wt cze 02, 2009 16:06

witam!
mam problem, wywala mi blad podlaczenia napinacza pasa pasazera (nic dziwnego bo jest odlaczony :-/ )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zielona strzalka jest od chyba ladunku a czerwona to niepodlaczona wtyczka od napinacza.
w "zoltym" kolku jest wiazka kabli do ktorych jest podlaczony kabel "zielony" i puszka "niebieska" - co to jest za uklad?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


wydaje mi sie ze idzie on do maty od siedzenia pasazeraz
Obrazek

Obrazek

specjalnie odkrecilem fotel kierowcy zeby zobaczyc jak to tam wyglada
niestety tam "zielony" przewod idzie tak samo jak u pasazera (tylko nie ma kostki-jest na krotko) ale za to "czerwony" jest podlaczony do tej wiazki "zoltej" kabli gdzie u pasazera jest ten "niebieski" uklad.
Obrazek

Obrazek

podejrzewam ze w fotelu kierowcy po prostu nie ma maty dla tego ida tylko 3 kable a nie 4 jak u pasazera
Obrazek



tylko w takim razie gdzie sie podpiac tym "czerwonym" kablem u pasazera skoro nie ma zadnej wolnej wtyczki a u kierowcy jest to inaczej rozwiazane, do tych samych kabli sie podpiac co ten "niebieski" uklad??

wiem Panowie ze macie dostep do roznych serwisowych informacji wiec prosze o pomoc bo jezeli chodzi o bezpieczenstwo to przeciez powinno byc na 1 miejscu :grin:

Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: wania » pn cze 22, 2009 17:28

po fotelem i pod wykladzina jest tylko ta wiazka kabli i wszystkie 4 sa podalczone
Obrazek

w fotelu tez nigdzie nie ma kostki do ktorej mozna by bylo podpiac ten przewod
Obrazek
Obrazek



serio nikt nie ma zadnego pomyslo na to?
moze ktos ma przynajmniej schemat elektryczny?

ostatnio tez zastanawialem sie nad tym czy np napinacz pasa jest jakis nieodpowiedni, jest ktos w stanie sprawdzic czy napinacz pasa powinien byc taki czy np jakis inny z jednym przewodem a nie dwoma?

mateush
Site Admin
Posty: 1246
Rejestracja: pt paź 06, 2006 18:53
Auto: 997TT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: mateush » pn cze 22, 2009 20:54

Troche to wszystko zagmatwane, ale czy nie chodzi to u mate w siedzenia pasazera, ktora sygnalizuje ze ktos siedzi na fotelu?
W siedzeniach kierowcy oczywiscie nie ma takiej maty.
Zauważyłeś problem z forum? Napisz od mnie PW!

Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: wania » pn cze 22, 2009 21:08

mata pasazera jest i jest podlaczona. Mata pasazera idzie przez ta czarna puszke z napisem SBE IC ktora jest podlaczona do jednej z 4 wtyczek z wiazki wychodzacej z podlogi auta.
Od pasazera:
1. Regulacja fotela
2. Podgrzewanie fotela
3. Mata pasazera przez SBE
4. Ladunek od napinacza
Dodatkowo jest luzny przewod od napinacza pasa (chyba czy pas zapiety)

Od kierowcy:
1.Regulacja fotela
2.Podgrzewanie fotela
3. Ten kabel co u pasazera jest niepodlaczony (od napinacza pasa)
4. Ladunek od napinacza
W fotelu kierowcy nie ma maty i zaden kabel nie jest luzny


Tak jak wczesniej pisalem pali sie kontrolka od airbagu i na kompie wywala blad napinacza pasa pasazera

seweras
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:48
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: seweras » wt cze 30, 2009 13:07

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum więc wypada się przywitać.

Kolego WANIA ja mam także bajzel pod siedzeniem pasażera i kontrolka AIRBAG mi się świeci.
Jeżeli możesz to napisz mi gdzie idą te przewody od żółtej kostki widoczne na 3 Twoim zdjęciu.
U mnie te kable są obcięte przy tej wiązce z której wychodzi także ta czarna puszka z niebieskimi napisami. Mam obcięte te dwa niebieskie przewody i brak tej żółtej kostki. Te kabelki podlutuje sobie ale nie wiem dokąd idą te kable koloru fioletowego i czarnego (oznaczone przez ciebie jako „zielony”) Niby idzie to do ładunku ale gdzie tego szukać?

Mam coś jeszcze obcięte ale dopiero jak będę w domu to napisze. Proszę o pomoc.

Z fotela kierowcy ile idzie wiązek przewodów?? Ja nie mam foteli elektrycznie regulowanych i nie mam podgrzewanych. Więc po stronie kierowcy powinienem mieć 1 wiązkę a w niej 2 kable tylko?????

W fotelu pasażera też nie mam regulacji elektrycznej i podgrzewania, więc powinny z podłogi wychodzić 2 wiązki ?? Jedna przez SBE do maty (3 przewody- to już polutowałem.) a druga do tej żółtej kostki?? Gdzie są 2 przewody niebieskie z paskami jakiegoś koloru i one idą do napinacza pasa. Tak?? (kolor fioletowy i czarny) możesz podać mi kolory który dokładnie niebieski z jakim paskiem łączy się z fioletowym i czarnym?

Mam takie błędy w AIRBAG jak na zdjęciu. Co one oznaczają??

seweras
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:48
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: seweras » wt cze 30, 2009 13:43

Coś nie mogę wstawić zdjęcia. Więc przepisałem błędy. Co oznaczają???

5 - firing circuit for belt tensioner on driver's side
33 - not defined
25 - left sattellit (sensor for sidebag) - or presure sensor passenger
18 - left sattellit (sensor for sidebag) - or presure sensor passenger

25 i 18 to samo. Dziwne. A 33 bez definicji. Co one oznaczają??
Sprawdzane CARSOFT BMW 6.1 SP4

Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: wania » wt cze 30, 2009 15:10

ja juz sie dowiedzialem ze od strony pasazera powinno wychodzic 5 wtyczek, jednej mi brakuje, jak bede miec troche wolnego czasu bede zmuszony rozebrac pol samochodu i isc za wiazka, gdzies ten kabel od napinacza musial zaginac w akcji....

seweras
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:48
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: seweras » wt cze 30, 2009 15:38

A jesteś w stanie coś powiedzieć w mojej sprawie? Może jesteś w stanie coś mi pomóc. Problemy opisałem w powyższych postach.

mateush
Site Admin
Posty: 1246
Rejestracja: pt paź 06, 2006 18:53
Auto: 997TT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napinacz Pasa Pasazera

Post autor: mateush » wt lip 07, 2009 00:21

seweras pisze:A jesteś w stanie coś powiedzieć w mojej sprawie? Może jesteś w stanie coś mi pomóc. Problemy opisałem w powyższych postach.
Napisz w tej sprawie do kolegi prywatna wiadomosc (PW).
Pamietaj tez ze jest to forum poswiecone BMW M.

Kolejne posty nie na temat bede usuwal.
Zauważyłeś problem z forum? Napisz od mnie PW!

ODPOWIEDZ