Pomoc przy spełnieniu mrzeń ! M5 e60

2005 - 2010 | silnik: S85B50
Pachenko
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 13:19
Auto: Skoda Superb

Pomoc przy spełnieniu mrzeń ! M5 e60

Post autor: Pachenko » pt wrz 05, 2014 13:31

Hej, założylem to konto specjalnie aby nabyć moje marzenie M5 !

Moje historia zaczeła się dosyć burzliwą przygodą z e36 M3... Sprzedałem, zakupiłem STI, czegoś mi brakowało w Subaru, to nie było to. Impreza w tamtej konfiguracji miała ponad 400 KM. Na światłach byli mocno zdziwieni w m6 i innych podobnych autkach. Niestety nadal czułem tęsknote do BMW. Spać nie mogłem po nocach... Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym zdecydowałem się zakupić kolejną emke. Padło na M5 e60. |

Tutaj jest moja prośba do was, potrzebowałbym waszej pomocy w znalezieniu mojego marzenia( którego nie zna moja żona). Myślę, że jak kupie autko to żona też je pokocha. Oczywiście oglądałem już kilka propozycji zawsze było jakieś "ale". Oczywiście nie szukam ideału, bo takie coś nie istnieje. Myśle że mój budżet powinien zamknąć się w 130 000 zł.

Awatar użytkownika
nastar
Posty: 83
Rejestracja: czw lip 07, 2011 13:03
Auto: arrow M3
Lokalizacja: z osiedla

Re: Pomoc przy spełnieniu mrzeń ! M5 e60

Post autor: nastar » czw wrz 11, 2014 21:59

widze ze trzeba się ustawić w kolejce żeby cos dołozyc od siebie ...
ale coż można napisac Powodzenia w zakupie !!!

Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc przy spełnieniu mrzeń ! M5 e60

Post autor: Sławko » czw paź 16, 2014 22:21

Kolego, dobra rada. Powiększ trochę budżet i kupuj na pewnym rynku (np. niemieckim), bezpośrednio od BMW. W Polsce kupowanie M to loteria, nawet autoryzowani mówią przy używanych, że oferowane samochody mają bezwypadkowe, a dopiero jak się dopytasz, to dowiadujesz się że przez wypadek rozumieją zdarzenie określone w art. 177 KK. Z doświadczenia mogę CI powiedzieć, że w ASO niemieckim jak coś było robione, to informują i zawierają stosowną adnotację o bez lub wypadkowości na fakturze. Polecam stronę http://www.bmw.de" onclick="window.open(this.href);return false;, jest tak zakładka samochody używane a w niej kilkanaście tysięcy używek z ASO. Przykład M5:
http://gebrauchtwagen.bmw.de/CarSearch/ ... /1051939/2" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdro.

Ps.
Do ceny dolicz 18,6% akcyzy i tysiaka opłat.

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomoc przy spełnieniu mrzeń ! M5 e60

Post autor: Lassie » pt paź 17, 2014 13:31

Dobra rada, choć zapewne gdyby nie akcyza, to wszyscy byśmy kupowali auta w DE...Przy budżecie kolegi (130k), szansa na minę w Niemczech jest spora, a o kupnie zadbanego etc. od BMW można zapomnieć.
Poza tym, i weźcie to sobie do serc, nie pokładałbym tak olbrzymich nadziei w ASO, również niemieckich (przykład z życia - emka była w kilku przy okazji przeglądów, jakichś dupereli etc. - sprawdzali, podłączali, jeździli, wszystko super, idealne auto, sehr gut...a silnik wysrała dosłownie nazajutrz).

S85 jest genialną jednostką, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że na równi z S54, ale jeśli jej dobrze nie prześwietlisz (udokumentowany nalot) i zaraz po kupnie nie zrobisz / sprawdzisz smarowania VANOS'ów i panew - jeździsz wg mnie na bombie - za dużo widziałem S85 z wystawionymi korbami (niemalże co wizytę w ASO stało jakieś M5 / M6)). To jest ewidentnie wina BMW - nie z powodu materiałów, ale interwałów wymiany oleju - niestety większość pilotów (czy też pseudo-pilotów), wymienia jak komputerek przykazał.

PS. to, co wkleił kolega powyżej to nie Premium Selection, ani EuroPlus, także raczej na 100% żadnej gwarancji na to nie dostaniesz. Sedanów M5 E60 brak.

ODPOWIEDZ