M5 licznik - problem z ASO

1998-2003 | silnik: S62B50
MIchael_M5
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:05
Auto: BMW E39 M5 `01
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

M5 licznik - problem z ASO

Post autor: MIchael_M5 » śr kwie 08, 2015 20:49

Witajcie mam problem z ASO BMW i prosiłbym o jakiś podpowiedzi i dobre rady. Na początku stycznia zakupiłem u nich zestaw wskaźników przez sklep, który jest partnerem BMW, paczka po rozpakowaniu w obecności właściciela sklepu i mojego ojca, który akurat odbierał części okazało się, że w środku jest uszkodzony styropian i dorzucona druga paczka bo szkoda im było dodatkowo płacić za drugą przesyłkę. Na liczniku żadnych śladów nie było, więc postanowiłem zamontować licznik i przeprowadzić kodowanie, które przeszło pomyślnie, wszystko się wpisało ładnie do licznika nr VIN oraz przebieg itd. Niestety jazda testowa pokazała, że obrotomierz znacznie przekłamuje (zauważone po rozgrzaniu silnika), na wyświetlaczu centralnym pokazuje wszystko ok. Postanowiłem przeprowadzić test licznika wskazówka licznika przycina się na 7 tyś obr. Kolejnymi objawami, które zauważyłem to nie działa mi telefon na nowym liczniku, a na końcu się okazało, że po parunastu minutach rozłącza komunikacje z połową sterowników (po odpięciu akumulatora i ponownym podłączeniu wszystko wraca do normy na parę minut). ASO na początku powiedziało, że części montowane poza serwisem BMW nie podlegają gwarancji lecz po wielu telefonach powiedzieli, że muszą osobiście podpiąć się testerem diagnostycznym i zrobić co się da (przeprowadzić kodowanie i programowanie) by wysłać licznik do reklamacji co jest dla mnie normalne więc się zgodziłem, jedynie powiedziałem, że nie zgadzam się na programowanie na uszkodzonym liczniku. Po paru tygodniach i próbach umówienia się na wizytę (zawsze nikt nic nie wiedział) udało się. Po przyjeździe na miejsce z rozmowy wynikało, że mieli nadzieję znaleźć coś niesprawnego w aucie co niestety po prawie 6 godzinach szukania czegoś niedziałającego w aucie i przeprowadzeniu oczywiście na moją odpowiedzialność całkowitego programowania (na które nie chciałem się zgodzić ale zostałem postawiony pod ścianą) i kodowania M5 (przeszło bez zarzutu) nie wykazało, żadnych uszkodzeń poza licznikiem (który po już paru próbach kodowanie nie chciał go przejść tylko na początku przeszedł prawidłowo kodowanie). Niestety jak już nie mieli się do czego doczepić dalej powiedzieli, że nie mogą nic zrobić bo część nie była u nich montowana, po rozmowie poprosili bym im dał 2-3 dni, że się skontaktują z BMW Group. Dzisiaj dostałem od nich pismo, że nie mogą uwzględnić reklamacji bo mam zmieniony język nawigacji na polski i to mogło mieć wpływ na złe kodowanie licznika.
Ręce mi już opadają i prosiłbym o jakieś rady, może ktoś miał podobną historię z reklamacją rzeczy elektronicznych.
Licznik wymieniałem tylko dlatego, że miał martwe piksele.
http://www.petrocar.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: M5 licznik - problem z ASO

Post autor: Konrad95x » czw kwie 09, 2015 17:11

Kupowałeś go na FV czy Paragon?
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

MIchael_M5
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:05
Auto: BMW E39 M5 `01
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: M5 licznik - problem z ASO

Post autor: MIchael_M5 » czw kwie 09, 2015 18:34

Konrad95x pisze:Kupowałeś go na FV czy Paragon?
Oczywiście, że na fakturę. A raczej sklep przez który brałem, a potem mi wystawili fakturę. Jak byłem w ASO to dostali fakturę i fakturę na montaż licznika do wglądu (zrobili sobie kopię) mają również wydruki z diagnozy auta, które wskazują że coś jest po stronie licznika ale mimo to utrudniają jak mogą.
Bardziej zależy mi na radzie jak ich zmusić by przyjęli licznik do reklamacji, bo już się kończą możliwości i zostanie rozstrzygnięcie sporu w sądzie czego wolę uniknąć nie lubię w taki sposób załatwiać spraw.
http://www.petrocar.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: M5 licznik - problem z ASO

Post autor: Lassie » pt kwie 10, 2015 02:52

Niestety, ale prawda jest taka, że jeśli nie robiło tego ASO, to cały czas będą szli w zaparte i może czekać Cię ciężka walka (na 80% przegrana). Jak masz dobre układy z daną stacją, to uznają, jeśli powiedzmy "standardowe", to kiepsko - ale to już wiesz.
Wal mail po niemiecku / angielsku do BMW w Munchen - opisz co i jak, że jesteś wierny klient itd., by Ci pomogli - zobacz co odpiszą.

MIchael_M5
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:05
Auto: BMW E39 M5 `01
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: M5 licznik - problem z ASO

Post autor: MIchael_M5 » pt kwie 10, 2015 08:14

Teraz jestem na tym etapie tylko, że napiszę do BMW Polska bo raz miałem problem i napisałem do Niemiec to i tak mnie odesłali do Polski tzn przekazali maila i już tu się ze mną kontaktowali. Zobaczymy co odpiszą.
http://www.petrocar.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yakuza
Posty: 245
Rejestracja: czw lip 29, 2010 08:38
Auto: M5f10,750f01,335f30,e46v8m62
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: M5 licznik - problem z ASO

Post autor: yakuza » czw kwie 30, 2015 22:05

MIchael_M5 pisze: Licznik wymieniałem tylko dlatego, że miał martwe piksele.
moge naprawic pixele w twoim oryginalnym liczniku

ODPOWIEDZ