[E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

1998-2003 | silnik: S62B50
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 228
Rejestracja: pn cze 18, 2007 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

[E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: Prezes » ndz kwie 10, 2011 12:15

Czuję wewnętrzną potrzebę wymiany szyby czołowej - ma liczne rysy i jest wypiaskowana przez lata.

Dowiadywałem się do tej pory o oryginał w ASO - cena nie jest najniższa, ale do przełknięcia.
Wolałbym jednak poznać Wasze zdanie i może opinie na temat innych opcji.

Co kupić?

(musi mieć czujnik deszczu i tą niebieskawą powłokę)
pozdrawiam
Prezes

Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: Bombel » ndz kwie 10, 2011 12:18

Ja w swoim M5 wymieniałem szybę w normalnym punkcie z auto-szybami. Co prawda było to 5 lat temu, ale szyba kosztowała z wymianą jakieś 500-600zł i ma znaczek BMW. Czujnik deszczu nadal działa.

Awatar użytkownika
BOGMan
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 10:14
Auto: 3x BMW
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: [E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: BOGMan » czw kwie 21, 2011 09:55

Moje doświadczenie pokazuje, że szyby "od wymieniaczy" są bardzo podatne na uszkodzenia i zarysowania, i mniej więcej po 1 roku wygląda gorzej niż stary oryginał, nawet trochę kurzu / piasku na wycieraczce potrafi ją zmasakrować...

Awatar użytkownika
djset
Posty: 582
Rejestracja: czw cze 11, 2009 12:32
Lokalizacja: łódzkie / śląskie

Re: [E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: djset » pn kwie 25, 2011 15:38

BOGMan pisze:Moje doświadczenie pokazuje, że szyby "od wymieniaczy" są bardzo podatne na uszkodzenia i zarysowania, i mniej więcej po 1 roku wygląda gorzej niż stary oryginał, nawet trochę kurzu / piasku na wycieraczce potrafi ją zmasakrować...
Dokładnie. Teraz nacisk kładzie się na ekologię, ekonomię i takie tam, a projektują je nie inżynierzy, tylko matematycy i plastycy!
Kolejna sprawa, jak już chcesz wymieniać... AC na auto na bank masz, dokup sobię opcję AC Szyby, jeśli istnieje taka mozliwość... Poszukaj odcinka dorgi gdzie naprawiają, puknij w szybę ostrym młoteczkiem i po sprawie. Wzywasz psy dla udokumentowania i potwierdzenia i tyle. Szybę wymieniasz z twojego AC, a twój ubezpieczyciel występuje z regesem i masz nev szybkę i nadal tyle zniżek ile miałeś ;)
A wymieniać możesz oczywiście bezgotówkowo w serwisie.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 216
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 09:25
Auto: M4,X5M Comp, X5M, X6M ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: [E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: arturo » pn kwie 25, 2011 22:27

djset pisze:Poszukaj odcinka dorgi gdzie naprawiają, puknij w szybę ostrym młoteczkiem i po sprawie
No ładnie ...
Jest: F82 M4, F95 X5M Comp, F85 X5M RaceChip GTS, F86 X6M, MINI JCW Grand Prix AD2020 , S1000R M 2021 :D
Było: E92 M3

biemdablju
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 16, 2015 04:02
Auto: BMW

Re: [E39 M5] - wymiana szyby przedniej czołowej - co wybrać?

Post autor: biemdablju » pn mar 16, 2015 04:11

Temat ponadczasowy jak widzę-niestety;/
Panowie pytanie do was. Gdzie w Szczecinie wymienić tanio szybę?I na jaką? Już dwa razy była klejona-tym razem się chyba nie da bo pęknięcie ma ze 30 cm długości.Zalezy mi na oryginalnym szkle.Najlepiej podgrzewanym.Słyszałam pochlebne opinie o serwisie na Santockiej autoszybyszczecin.pl. Robił tam ktoś szyby? Jakie są koszta montażu? No i czy macie jakieś alternatywne miejsca gdzie mogę załatwić sprawę? Mam BMW e65 745i. No tak i co z naklejką? Mogę przekleić czy muszę iść po nową?

ODPOWIEDZ