tuleje tylnej belki jakie ?

1998-2003 | silnik: S62B50
lukeszsyndykat
Posty: 53
Rejestracja: czw maja 04, 2017 18:07
Auto: e36 coupe

tuleje tylnej belki jakie ?

Post autor: lukeszsyndykat » pn lis 06, 2017 18:46

siema,
przy mocniejszym ruszeniu koła tył podskakują. Na pewno mam do wymiany tuleje w belce 4szt i tu pytanie jakie, bo wiadomo wybór pada na lemfordera, tylko mechanik mi coś mówił, że mogą być za słabe ? I chciałbym się doradzić czy ktoś przerabiał temat i może coś polecić ? Może akurat lemforder jest okej ?

Generalnie czytałem temat na forum odnośnie podskakiwania kół, tam mimo wymiany tuleji problem nie ustąpił, aczkolwiek u mnie wyraźnie widać ich zużycie. Była jeszcze kwestia opon, których u mnie nie ma aczkolwiek moim zdaniem nie powinno mieć to nic do rzeczy. Jeśli miał ktoś taki problem i go rozwiązał w mniejszym lub większym stopniu proszę fajnie jakby się podzielił, bo informacji nigdy dość.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: tuleje tylnej belki jakie ?

Post autor: Konrad95x » pn lis 06, 2017 20:51

LEMFORDER to nie tyle co słaby produkt, co co raz częściej konfekcjoner i nie masz pewności co dostaniesz w opakowaniu. U mnie problem był identyczny - ale rozwiązaniem była zmiana zawiasu, aczkolwiek za brak trakcji i przyczepności podczas gwałtownego ruszania były już średnio zużyty tylne amorki, pomimo technicznej sprawności zarówno na stacji diagnostycznej jak i w czasie jazdy.

Tuleje główne (te duże mocujące belke 4szt) raczej leca w wersji Touring E39. W sedanie ze względu na inne ustawienie właśnie amorków tuleje są bardziej wytrzymałe pomimo, ze z wyglądu sa prawie identyczne SEDAN/COMBI - a jednak inne...
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

lukeszsyndykat
Posty: 53
Rejestracja: czw maja 04, 2017 18:07
Auto: e36 coupe

Re: tuleje tylnej belki jakie ?

Post autor: lukeszsyndykat » pn lis 06, 2017 21:34

Powiem Ci tak, co do tych tuleji mechanik mówił, że są już słabe, oprócz tego będziemy wymieniać 2 tylne oraz tą przy dyfrze.

Problem odnośnie LEMFORDERA jest taki czy one nie będą po prostu za miękkie - dlatego fajnie jakby się ktoś wypowiedział co te tulejki wyminiał i może coś powiedzieć :)

Co do podskakiwania kół u Ciebie mówisz, że pomogło zmiana amorów tak ? Czy coś jeszcze wymieniałeś ?

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: tuleje tylnej belki jakie ?

Post autor: Konrad95x » pn lis 06, 2017 22:22

Powierzchownie moga takimi się wydawać (jeśli są jeszcze oryginalne), ale dopiero po wyciśnięciu bedzie widać w jakim są stanie. Jeśli nie mają wyraźnego luzu, ja bym ich nie ruszał, bo wymiana nie jest ani tania ani łatwa bez narzędzi. U mnie auto ma 240kkm i tuleje są fabryczne -bez oznak luzu.W touringu swego czasu jak mi poleciały przy 200kkm waliła podłoga tak, jakby było coś oberwane na tylnej osi...

Oczywiście jak robić to wszystko, wiec wymieniaj również i te mniejsze jak i mocowanie dyfra.
Co do LEMF jeszcze z 10 lat temu te tuleje w AM (opak. LEMF) były oryginalnymi tulejami OE- teraz, należy sprawdzić co jest zapakowane... bo nie muszą być innymi niż, zwykłe tańsze zamienniki. Co do ich nominalnej twardości się nie wypowiem...

Amorków nie zmieniałem ze względu na defekt, a na za miękki fabrycznie tył... już nie pamiętam jak były wydajne ale generalnie były sprawne - problem podskakiwania tyłu się rozwiązał po założeniu BLS B14...
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ