Sportowe kolektory , jakiej firmy?

1998-2003 | silnik: S62B50
Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: Pawel_M3GT » śr lip 12, 2017 16:29

Jakie barany polecacie innej marki niz supersprint ( nowe sa dla mnie poprostu za drogie )
Schmiedman robi takie barany, ale kolega zamawial do E34 535 i nic tam nie pasowalo..
W Niemczech mozna kupic bezfirmowki , ale podejrzewam, ze zeby to zalozyc to bedzie masakra..
Dodam, ze nie chce kupic baranow ktore i tak sa drogie , ktore beda pozniej o cos ocierac obijac sie albo trzeba bedzie wszystko ciac i przerabiac zeby pasowaly.
Jakie macie u siebie oraz czy pasowaly w 100% itp?

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: Przemooo » sob lip 15, 2017 07:13

Wszystkie senswone markowe kolektory to kwoty pięciocyfrowe, a to za dużo jak na przyrosty jakie dają.
Spróbowałem te Schmiedmanny, bez szału, ciężko wchodza, ale pasuje nie najgorzej, przyrost niewielki, na moje oko za małe przekroje mają rury, ale cena znośna. Zastanawiam się, czy ich nie zdemontować i dać komuś do zrobienia na ich podstawie na większej średnicy, może by się chętni znaleźli.

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: Pawel_M3GT » sob lip 15, 2017 18:05

Przemooo pisze:Wszystkie senswone markowe kolektory to kwoty pięciocyfrowe, a to za dużo jak na przyrosty jakie dają.
Spróbowałem te Schmiedmanny, bez szału, ciężko wchodza, ale pasuje nie najgorzej, przyrost niewielki, na moje oko za małe przekroje mają rury, ale cena znośna. Zastanawiam się, czy ich nie zdemontować i dać komuś do zrobienia na ich podstawie na większej średnicy, może by się chętni znaleźli.
Cos pisales ze Ci gdzies ocieraja ?

Przemooo
Posty: 440
Rejestracja: pn lis 12, 2012 22:50
Lokalizacja: GST

Re: Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: Przemooo » ndz lip 16, 2017 12:57

Tak, bo prawie na poczatku przygody z M5 coś postukiwało mi przy zjeżdzaniu z rond, okazało się, że popuściły śruby od poduszek silnika, więc je tylko dokręciłem zamiast ustawić silnik (braki sprzętowe), stąd leciutko przestawiony silnik przy naprawde mocnym skręcie w prawo powodował ocieranie kolektorów o wałek kierowniczy. ALe mówie, średnice według mnie są tam za małe.

Awatar użytkownika
jiGsaw
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 28, 2016 13:07
Auto: M3 E46

Re: Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: jiGsaw » pn lip 17, 2017 22:35

To samo miałem napisać. Po co Ci te kolektory? Szkoda pieniędzy i zainteresowania. Jeżeli chodzi o osiągi to więcej już da krótszy dyfer albo nawet podstrojenie i przesunięcie odcinki nieco wyżej. Najlepiej jedno i drugie.
palantini3

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Sportowe kolektory , jakiej firmy?

Post autor: Pawel_M3GT » wt lip 18, 2017 21:35

jiGsaw pisze:To samo miałem napisać. Po co Ci te kolektory? Szkoda pieniędzy i zainteresowania. Jeżeli chodzi o osiągi to więcej już da krótszy dyfer albo nawet podstrojenie i przesunięcie odcinki nieco wyżej. Najlepiej jedno i drugie.
Krotszy dyfer wiadomo, ze da najwiecej.. ale nie kazdy chce 3.45 badz 3.62 , ktore moga okazac sie za krotkie , ten drugi to napewno.
Barany w M5 daja stosunkowo duze przyrosty. Niestety sa bardzo drogie :sad:

ODPOWIEDZ