Stukanie w kolektorze wydechowym

1998-2003 | silnik: S62B50
Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Konrad95x » pn lut 17, 2014 21:44

Ja to mam ku**a szczęście! Drodzy państwo mam ciekawy temat pod dyskusję w nadzieji ,że coś mądrego podpowiecie...

Od czasu ostatniego udeżenia w policjanta lewą obejmą kolektora wydechowego zaczyna mi się nasilać stukanie w kolektorze wydechowym od strony kierowcy.
Mianowicie stukanie pojawia sie jakieś 10sek. po odpaleniu zimnego silnika i trwa do momentu zagrzenia się silnika do temp. pracy. Stukanie jest ewidentym i namacylnym stukaniem "w kolektorze" w procesie spalania. Przy przyłożeniu stetoskopu słychać je nie miłosiernie. Po zagrzaniu się silnika stukanie ustaje jednakże słychać je dalej na stetostkopie, tylko na biegu jałowym.

Stukaniem z pewnością nie jest praca "góry", wyeliminowałem również cieknący wtryskiwacz, przyczyną również nie są świece, spalanie stukowe, wypadający zapłon etc.
Pozostaje mi nieszczelnośc kolektora lub jego uszczelka pomiędzy głowicą. Jednakże innych objawów akustycznych wydaje mi się nie słychać, jak również nie da się zaobserwować nieszczelnosci. Czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś podobnym? Wszyscy rozkładają ręce i stawiaja na mechaniczne uszkodzenie jakiegoś elementu przy kolektorze. Jednakże niczego tam nie mogę wymacać co mogło by powodować stukanie. NIe bardzo widzi mi się ściągać kolektor w celach diagnostycznych, tym bardziej ,ze aktualnie nie mam innego auta do jazdy. Jednakże z doświadczenia miałem do czynienia z podobną historią w motocyklu i problem minął po wymianie kolektora . (do dnia dzisiejszego nie wiadomoco co w nim stukało)...
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Camil » pn lut 17, 2014 22:28

Nie wiem jak s62, ale czasami rury wydechowe maja dwie warstwy i teoria uszkodzenia mechanicznego i slyszalnosci mialaby jakis sens. Tymbardziej, ze zanika po rozgrzaniu(czesciowo), czyli po zwiekszeniu swojej pojemnosci.

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Bombel » pn lut 17, 2014 22:44

Miałem kiedyś to samo, jak wjechałem swoim M5 w plener, hałasowało tylko w jakimś tam zakresie temperatury silnika, po prostu rura się przygięła i przy wydłużaniu pod wpływem ciepła dotykała do budy.
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Konrad95x » wt lut 18, 2014 16:42

Dziękuję, utwierdziliście mnie w przekonianiu ,ze nie zrobię tego na marne :) .

PS: Kupię kolektor wydechowy (lewy- od kierowcy) opcjonalnie przyjmę w dobrej cenie SuperSprint'y :) Panie Bombel czy jest coś na składzie?
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Bombel » śr lut 19, 2014 09:20

Lewy od europejczyka? Toż to św. Graal ;)
Coś tam bym wygrzebał, ale to nie są tanie rzeczy ;)
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Stukanie w kolektorze wydechowym

Post autor: Konrad95x » śr lut 19, 2014 20:02

Odezwę się. Bombel w życiu nic nie jest tanie... ;)

Pozatym Anglia też leży w Europie :D ale takiego mi nie proponuj :)
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ