Chwilowe skoki obrotów po uruchomieniu.

2008-2013 | silnik: S65B40
Sławko
Posty: 82
Rejestracja: czw cze 02, 2011 00:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chwilowe skoki obrotów po uruchomieniu.

Post autor: Sławko » pn paź 01, 2012 23:50

Kurczę nawet myślałem czy nie rozpocząć osobnego wątku pt: jak serwisować nasze samochody, ale muszę się zebrać. Co do podanej ceny to powiem tylko, że składają się na nią następujące rzeczy (ceny podaję z pamięci więc mogą być drobne błędy, ceny po rabatach):
1. Olej 10l TWSa (potrzeba 8,8l, więc litr na dolewki), kupiłem w ICarsie, wyszło ok 94 za litr. Wiem, że można za połowę tego, ale mam silną obawę odnośnie do legalności i oryginalności TWS za 45 zł. Temat był wiele razy wałkowany, więc sugeruje do tego nie wracać.
2. Filtr oleju - 90 zł, tylko org (teoretycznie knecht coś robi, ale nie da się kupić)
3. Świece 320 zł, komplet dedykowanych platynowych (ICars)
3. Filtry kabinowe (mamy 4) - 180 zł (zamiennik, jedyny na rynku, org, 400)
4. Filtr powietrza - 170 zł, tylko org.
5. Olej w dyferencjale - 80 zł
6. Płyn do wspomagania - 50 zł (coś koło)
7. Płyn hamulcowy - 50 zł (plus 3 tys. urządzenie do jego wymiany, ale to się przyda też dla innych i się kiedyś zwróci)
Z grubsza tyle co pamiętam, jak zetniemy cenę oleju to wychodzi ok 1400. Kompa nie liczę bo mam swój.
Tak na marginesie, te czujniki klocków to w BMW znany problem, który sprowadza się do konieczności ich wymiany i adaptacji przy nowych klockach. Szok, że serwis tego nie był w stanie zrobić. Chociaż ostatnio robiłem to znajomej w nowej 320d, ale ona serwisowała BMW w toyocie, długa historia...

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 216
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 09:25
Auto: M4,X5M Comp, X5M, X6M ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Chwilowe skoki obrotów po uruchomieniu.

Post autor: arturo » wt paź 02, 2012 08:41

BYNTAS pisze:Co do ASO to mogę dorzucić swoje 2 grosze.
Zaraz po zakupie zrobiłem duży serwis mojego nowego nabytku u Smorawińskiego i wyobraźcie sobie, że przy wymianie klocków nie umieli skasować kontrolki od klocków(Sic!).
W komentarzu na fakturze napisali "brak możliwości skasowania kontrolki klocków-do diagnozy"...chcieli zedrzeć za diagnostykę, tymczasem wróciłem do domu i za pomocą DIS sam ją usunąłem...ostatni raz u nich byłem...co do falowania obrotów nic takiego u mnie nie występuje ale profilaktycznie też czujnik przeczyszczę.
BYNTAS , z tego powodu ja serwisuję auto u Zdunka w Gdańsku , chociaż z Mogilna do Poznania mam jedyne 80 km ...

A o przebojach jakie miałem u Smorawińskiego , to mógłbym cały nowy wątek zapełnić .

Frank
Posty: 52
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 00:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Chwilowe skoki obrotów po uruchomieniu.

Post autor: Frank » śr paź 03, 2012 18:21

arturo pisze:
A o przebojach jakie miałem u Smorawińskiego , to mógłbym cały nowy wątek zapełnić .
trudno się dziwić, skoro mistrz serwisu tam to kompletny kretyn ( nie wiem, moze lekko uposledzony ? )

a niektorzy diagnosci operują ISTA P/D nie znając nawet niemieckiego...

Obraz serwisów BMW w POznaniu to obraz nedzy i rozpaczy. OMIJAĆ Z DALEKA.

ODPOWIEDZ