Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

2008-2013 | silnik: S65B40
Awatar użytkownika
M_POW3R
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:10
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: M_POW3R » pt lip 16, 2010 16:12

Witam

Jestem tutaj nowy :oops: i jako taki mam do Was pytanko :mrgreen:

Sciagal ktos z Was jakies czesci ze stanow do samochodow? Zastanawiam sie nad zakupem ukladu wydechowego do M'ki i sam nie wiem czy lepiej jest sciagnac go ze stanow czy zaplacic troche drozej w europie? Z drugiej strony kwestia kasy nie jest tez priorytetowa bo jezeli kupowalbym w usa to wchodzilyby w gre dwie firmy ktorych nie moge znalezc w europie (chyba ze macie jakies info na temat dealerow) - MEISTERSCHAFT i GINTANI? Natomiast jezeli z europy to myslalem nad G-POWERem..

Czy ma ktos z Was jakies rozeznanie na temat oplat celnych (oczywiscie z usa) i innych tego typu sprawach.

Dzieki...
Dawid!

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: kostek_ja » pt lip 16, 2010 16:31

M_POW3R, jedyny problem w ściąganiu z USA to to że jak przyślą ci części nie takie jak zamawiałeś, albo w ogóle z jakimiś wadami to generalnie nic z tym nie zrobią bo wiedzą że ty im za dużo zrobić nie możesz. Miałem takie sytuacje z Ground Control i UUC.

Z opłatami celnymi ci nie pomogę bo się tym nie zajmowałem.

Awatar użytkownika
M_POW3R
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:10
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: M_POW3R » pt lip 16, 2010 16:57

No racja. Na roznych ludzi mozna trafic a nikt nie bedzie sie fatygowal po pare $ do usa bo wiecej by to kosztowalo niz jest warte.
Jest opcja tego typu ze jak bys mial znajomego w stanach to mozna zaplacic kilka $ wiecej i zlecic najpierw wysylke do niego i pozniej zeby on to wyslal tutaj do PL. Wtedy goscie w stanach nie sa juz tacy pewni siebie i do tego naszego "znajomego" wysylaja juz wszystko tak jak powinno byc.

Tylko ze ja nie mam niestety nikogo w USA :cry:

A nie wiadomo Ci nic na temat tych firm produkujacych wydechy zeby mialy jakies przedstawicielstwa w europie?

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: Camil » pt lip 16, 2010 17:10

Jak potrzeba kogos w USA to pomoge. Sprawdzales wydech akrapovic?

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: Venom » pt lip 16, 2010 17:36

Witaj na forum Dawid... :)

Ja kupowalem kilka razy rozne rzeczy z USA, w tym wiele nie tylko w tematyce samochodowej. Generalnie lepiej jest tak jak mowisz, miec tam kogos kto sprawdzi co oni wyslali o pozniej poda to dalej. Poza tym taki ktos moze wyslac Ci to duzo taniej niz no sklep, ktory ma zazwyczaj wysokie ceny przesylek. Zeby uniknac oplaty celnej polecam przesylke morska, dluzej trwa ale na pewno jest mniej sprawdzana.

Ja w 2008 kupowalem stabilizatory ze sklepu Tunermotorsport i wszystko bylo ok. Teraz oczekuje na przesylke ze sklepu UUC i juz wiem ze wyslali mi nie ta rzecz co chcialem. Nie wiem jakie sa tego powody, moze takie jak napisal Kostek. Teraz korzystam z pomocy kolegi Mfunf i w sumie gdyby nie on to dostalbym do PL niewlasciwa rzecz i bylyby problemy. Moze zapytaj go i czy Ci pomoze.

P.S. w UUC maja teraz znizki - 10, 15, 20% w zalezonosci od ceny towaru, wiec moze warto troche zaoszczedzic.

Powodzenia!

Awatar użytkownika
przemo8220
Posty: 56
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 21:17
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: przemo8220 » pt lip 16, 2010 17:56

Siemasz M_POW3R.W końcu trafiłeś na odpowiednie forum :smile: Przedstaw fure w odpowiednim dziale bo jest co pokazać.Fura w słusznym kolorze, w realu prezentuje sie zacnie.Sorry za OT
Freude am Fahren

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: kostek_ja » pt lip 16, 2010 19:24

Venom pisze:Teraz oczekuje na przesylke ze sklepu UUC i juz wiem ze wyslali mi nie ta rzecz co chcialem.
Najwyraźniej w UUC to standard :-)

Awatar użytkownika
M_POW3R
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:10
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: M_POW3R » pt lip 16, 2010 22:32

Camil pisze:Jak potrzeba kogos w USA to pomoge. Sprawdzales wydech akrapovic?
Dzieki Camil za propozycje :!: Pytanie zadalem dzis jednak mam zamiar dokonac zakupu gdzies na jesien... jednak ze znajomy podeslal mi kilka ciekawych linkow i tak rzucilem temat aby mniej wiecej juz sie nastawic na zakup...
Co do akrapovic to na zywo nie mialem przyjemnosci go slyszec ale z tego co na y-t widzialem to jednak tamte firmy bardziej do mnie przemawiaja.
A wiec jezeli to nie bedzie klopot to jak juz bedzie mialo dojsc do jakis konkretow to sie zglosze do Ciebie :wink: czy do kolegi Venoma to jak ktorys z Was bedzie mial ochote to mi pomozecie...

Venom - dzieki za obszerne rozwiniecie tematu... tam gdzie ja znalazlem te uklady wydechowe to zadna z wyzej wymienionych stronek bo widzialem te wydechy na stronach producentow co w zwiazku z tym (takie mam wrazenie) daje wieksza pewnosc ze jednak wysla to co sie zamawia
co do Twojego kolegi Mfunf to jak rozumiem on znajduje sie na stale w usa i mozna sie z nim dogadac? w razie czego to powolam sie na Ciebie i moze mi pomoze :)
przemo8220 pisze:Siemasz M_POW3R.W końcu trafiłeś na odpowiednie forum :smile: Przedstaw fure w odpowiednim dziale bo jest co pokazać.Fura w słusznym kolorze, w realu prezentuje sie zacnie.Sorry za OT
W przyszlym tygodniu cykne kilka ciekawych fotek to pochwale sie swoja Beti ;) na razie mam tylko kilka i malo jakis ciekawych... BTW nie spodziewalem sie spotkac tutaj kogos z Myszkowa :-P rowniez sorry za OFF'a :cry:

a wracajac dalej do tematu - moze jeszcze ktos z Was orientuje sie co do tych oplat celnych? jak na razie wiem ze jak cos to wysle to droga morska aby jednak uniknac tych oplat :smile:

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: Camil » pt lip 16, 2010 22:35

Droga morska bez faktury.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Tuning z USA - możliwość sciągnięcia układu wydechowego

Post autor: Venom » pt lip 16, 2010 22:58

Tak jak napisal Camil, jak w srodku nie bedzie faktury to i nie beda mieli od jakiej kwoty oplat naliczyc. Zawsze tak jest bezpieczniej. Jak zawsze kupowalem z USA rzeczy nowe i z faktura bywalo roznie. Najlepiej jak ktos Ci to owinie dodatkowym papierem i wysle na adres prywatny, wtedy pomysla ze to sa MM-ki :D (dawniej tylko w USA byly). :D

Kolega Mfunf mieszka w Chicago i zawsze deklarowal pomoc. Zreszta nie jestem jedyna osoba ktorej juz pomogl. Pisz do niego jak cos.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ