BMW Po wymiannie kierownicy!? pozycja kiery :(

2008-2013 | silnik: S65B40
sagini89
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 02, 2022 17:10
Auto: M3 e92

BMW Po wymiannie kierownicy!? pozycja kiery :(

Post autor: sagini89 » wt lut 20, 2024 20:36

Siemanko.

Panowie co możecie mi powiedzieć, doradzić w obecnej sytuacji.

Zacznę od początku.
Kupiłem kierownice po obszyciu, więc przyszedł czas aby ją wymienić.
Kierownice odkręciłem i podczas wyciągania wypadła mi taka biała taśma - nie zerwała się i udało mi się ją jakoś delikatnie wsunąć nie wiedząc zasadniczo nic po co i do czego ona służ w tamtym momencie się tym nie przejąłem.
Po zamontowaniu nowej kierownicy i pierwszym odpaleniu samochodu pojawiła mi się masa błędów, które komputerem skasował mój znajomy i od tamtej pory jeżdżę bez problemów - nie ma błędów, wszystko działa (kierownica skręca, trąbi itp.)

Jedynym od tamtego czasu problemem jest lekko ale widoczne skręcenie się kierownicy w lewą stronę podczas gdy koła stoją prosto i auto jedzie prosto.

Za jakiś czas myślę wymienić jakieś wahacze oraz drążki kierownicze a następnie wykonać zbieżność oraz geometrie ale czy panowie przy tej robocie będą wstanie ustawić kierownice na samych drążkach tak aby kierownica była prosto ?

Możliwe, że powodem zaistniałej sytuacji jest ta taśma, która przypadkowo wypadła i równie przypadkowo ją tam włożyłem... w nieodpowiednie miejsce? A co gdybym odkręcił kiere i spróbował to poprawić?

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: BMW Po wymiannie kierownicy!? pozycja kiery :(

Post autor: Juras » wt lut 20, 2024 20:40

Ta taśma jest zapewne od poduszki. Jak skasowałeś błędy, wszystko działa i nie wywala lampki poduchy to nie ruszaj tego - upierdliwa jest ta taśma, też coś kiedyś z nią namieszałem. Niech ci to skorygują na zbieżności bo da się.

ODPOWIEDZ