Klocki do E34 M5 - duża tarcza

1988-1995 | silniki: S38B36, S38B38
Lejkers
Posty: 127
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Lejkers » czw gru 10, 2009 16:48

To ja dorzucę jeszcze coś od siebie, może się komuś przyda.
Co prawda dotyczy zwykłych hamulców przed 94', ale zawsze to jakaś informacja.
Mam założone u siebie tarcze zimmermann sport i do tego kocki mintex m1177. Taki zestaw ma bardzo dobra wydajność hamowania i bardzo sobie go chwalę. Wielokrotne hamowania z 200->100 i poniżej nie robią na hamulcach żadnego wrażenia i nie osłabiają ich skuteczności. Hamują naprawdę bardzo dobrze i nieporównywalnie lepiej niż standardowe. Główna zasługa jest tu oczywiście klocków, które odwalają większość roboty. Tarcze nie są złe, ale następnym razem założyłbym chyba jakieś bardziej wytrzymalsze. Oczywiście, jak zawsze są i minusy. Właśnie tarcza przy tych klockach zużywa się zdecydowanie szybciej i myślę, że na drugi komplet klocków raczej nie ma co liczyć by jeszcze się nadawały. To raczej zestaw na "jeden komplet". Poza tym przy ostrzejszym hamowaniu wydają dźwięki, dla niektórych dobieralne jako bardzo drażniące ;) , tak jakby standardowy klocek był już na wykończeniu i tarła blacha o blachę, co dziwne nie piszczą przy tym, no ale swoje odgłosy dają. Przy normalnej codziennej jeździe odgłosy te są sporo mniejsze, a przy lekkim hamowaniu nie występują w ogóle, więc nie jest to aż tak odczuwalne i uciążliwe, albo ja po prostu już się przyzwyczaiłem :lol: No ale wiadomo, zawsze jest coś za coś, lepiej hamują=szybciej się zużywają. Za to mina pasażerów przy hamowaniu bezcenna :-D W każdym razie spisują się bardzo dobrze i nie narzekam.
SPEED LIMITS ARE FOR... HOW DO YOU THINK, GUESS...

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Venom » pt gru 11, 2009 00:18

Dzieki, bardzo pomocna wypowiedz. A czy mozesz powiedziec mniej wiecej na ile km Ci starczyl taki zestaw klocki/tarcze ?

SyTy
Posty: 710
Rejestracja: pn lut 18, 2008 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Koszalin

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: SyTy » pt gru 11, 2009 00:48

Powinno starczyć na 30-40 tkm 2 pary klocków i kpl. tarcz, z tym że u mnie są mocno obciążone
No Fear - No Fun!

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Venom » pt gru 11, 2009 06:40

SyTy pisze:Powinno starczyć na 30-40 tkm 2 pary klocków i kpl. tarcz, z tym że u mnie są mocno obciążone
Wiadoma sprawa ze zuzycie hamulcow zalezy od sposobu uzytkowania auta. Wiadomo tez ze malo kto Mka jezdzi wolno.

Ja nadal zastanawiam sie jakie klocki dobrac do tarczy Zimmermann Formula Z. Czy te dedykowane czy jakies inne.

Lejkers
Posty: 127
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Lejkers » pt gru 11, 2009 13:38

U mnie zestaw jest w miarę świeży, ma jakieś pół roku, może trochę więcej, ale nie dużo przejechane, tak z głowy około 5-7 tkm. Z moich obserwacji stopnia zużycia wydaje mi się, że ten zestaw starczy tak na 20 tkm, no może 25, ale to przy spokojniejszym obchodzeniu się z hamulcami, a to jak wiadomo nie zawsze się udaje ;)
Może właśnie formula Z byłaby bardziej wytrzymalszą tarczą (nie odczytajcie tego jako by sporty były kiepskie, bo nie, są naprawdę bardzo dobre, tylko że szybko je zjadają te klocki) to tych klocków co mam i myślę, że właśnie taką założę jak mi się te skończą i wtedy by może wystarczyły tak jak napisał Syty na 30-40 tkm. Z moich testów zestawów hamulcowych miałem jeszcze takie: zimmermann sport (w zasadzie to zawsze tylko te tarcze od kiedy pierwszy raz je użyłem bo naprawdę moim zdaniem są to dobre tarcze) i już nie produkowane ferrodo ds 2000 - dobra skuteczność hamowania, odczuwalna poprawa w stosunku do seryjnych, ale bez jakiegoś szału. Klocki się zjechały, a tarcze jeszcze były i to prawie nieruszone. Przy hamowaniu nie było żadnych dziwnych odgłosów, jak seryjne. Potem zestaw zimmermann sport i klocki mitex m1166 i to jest złoty środek do tych tarcz. Skuteczność hamowania znacząco się poprawiła w stosunku do seryjnych i jeszcze lepsza od ds 2000. W stosunku do tych co mam obecnie nieco słabsze, ale jeśli ktoś nie jeździ na tor by upalać, zdecydowanie na ulicę wystarczą do dynamicznej jazdy. Wielokrotne hamowania w 200->100 i niżej też nie robiły na tym zestawie wrażenia, a przy tym zużycie poszczególnych elementów przebiegało mniej drastycznie niż obecnie. Myślę, że tu właśnie sporty wytrzymały dwa komplety takich klocków.Odgłosy to tylko piszczenie (początkowo głośniejsze, a po przejechaniu 3-4 tkm znacznie mniejsze), a odczucia tarcia blachy o tarczę brak. Skuteczność hamowania bardzo dobra.
Reasumując, do tarcz formula z wziąłbym chyba właśnie te klocki które w tej chwili mam czyli mintex m1177. Dobre opinie słyszałem też o pagidach niebieskich, ale one są ciut słabsze niż m1177 i o tarox'ach (one są na poziomie m1177). Myślę, że co do skuteczności hamulców w takim zestawie nie byłoby się do czego przyczepić i byłbyś zadowolony, choć nie wiem jak kwestia ich zużycia i żywotności. Na 20 tkm na pewno starczą :lol:
SPEED LIMITS ARE FOR... HOW DO YOU THINK, GUESS...

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Venom » pt gru 11, 2009 18:41

Zimmermann oferuje klocki do tarcz Formula Z inad tymi tez sie zastanawiam. Dzieki za obszerna duzo wnoszaca do tematu wypowiedz, przemysle jeszcze sprawe.

P.S. czy klocki OEM produkuje TAROX ?

SyTy
Posty: 710
Rejestracja: pn lut 18, 2008 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Koszalin

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: SyTy » pt gru 11, 2009 21:49

Venom pisze:P.S. czy klocki OEM produkuje TAROX ?
Tak
No Fear - No Fun!

Koki
Posty: 469
Rejestracja: pn maja 07, 2007 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Koki » sob gru 12, 2009 02:07

SyTy pisze:
Venom pisze:P.S. czy klocki OEM produkuje TAROX ?
Tak
A skąd to wiecie Panowie :?:
Z tego co pamiętam , to chyba większość BMW wyjeżdza na Textarach lub Juridach.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Venom » sob gru 12, 2009 02:19

Koki pisze:
SyTy pisze:
Venom pisze:P.S. czy klocki OEM produkuje TAROX ?
Tak
A skąd to wiecie Panowie :?:
Z tego co pamiętam , to chyba większość BMW wyjeżdza na Textarach lub Juridach.
Dokladnie, jest jak mowisz Koki. Ja troche zamieszalem. SyTy pewnie mial na mysli Textary (zbieznosc nazw).

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: Camil » sob gru 12, 2009 04:05

textar patrz bosch :razz:

SyTy
Posty: 710
Rejestracja: pn lut 18, 2008 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Koszalin

Re: Klocki do E34 M5 - duża tarcza

Post autor: SyTy » sob gru 12, 2009 11:46

Dokładnie, Textar idzie do OEM :smile:
No Fear - No Fun!

ODPOWIEDZ