Regeneracja amortyzatorów czy warto

1988-1995 | silniki: S38B36, S38B38
Zefffiros
Posty: 170
Rejestracja: pn paź 03, 2011 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Zefffiros » pn paź 15, 2012 19:08

Witam

mam rozwalony amortyzator przedni, zakupiłem poprzez kolegę z Holandii używane. Wyglądają dobrze, suche, nie rozwalone jakoś. Czy zakładać je od razu do fury, czy może wysłać je lepiej najpierw do: http://www.nagengast.pl/www/index.html
Aby na wszelki wypadek je przejrzeli i zregenerowali.
Czy ktoś korzystał z ich usług w odniesieniu do amorów z EDC ?

Dino444
Posty: 1343
Rejestracja: sob maja 26, 2007 13:04
Lokalizacja: Bedford
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Dino444 » pn paź 15, 2012 19:58

Ja zakładalbym tak jak jest a jeśli mają się sypnąć to itak sie sypną wiec po co płacić dwa razy.
BMW ///M POWER M3 E36--->M5 E34--->??

Awatar użytkownika
Tomas_M5
Posty: 254
Rejestracja: sob lis 18, 2006 23:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Tomas_M5 » wt paź 16, 2012 15:37

ja korzystałem wiele razy. Montaż amorków to nei jest jakas wielka filozofia, wiec zakładaj i zobacz w jakim sa stanie. Jak bedzie lipa to wtedy regeneracja.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Venom » wt paź 16, 2012 19:54

Tomas_M5 pisze:ja korzystałem wiele razy. Montaż amorków to nei jest jakas wielka filozofia, wiec zakładaj i zobacz w jakim sa stanie. Jak bedzie lipa to wtedy regeneracja.
Jaką masz opinię na temat jakości regeneracji w tej firmie ? Robiłeś u nich EDC?

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: --==maly==---- » wt paź 16, 2012 20:25

Ja regenerwowałem w dwóch autach co prawda nie w tym zakładzie i nigdy nie byłem zadowolony.
Pracują poprawnie ale mimo kombinacji były sporo twardsze od oryginałów (jedno auto to A8 i komfort mocno spadł)
Zwłaszcza w zimę przy ujemnych temperaturach olej jest gęsty a amortyzator twardy.
Po regeneracji amortyzator nie jest już gazowy tylko olejowy chyba,że czasy się zmieniły to chętnie sam poczytam opinię.

Awatar użytkownika
Tomas_M5
Posty: 254
Rejestracja: sob lis 18, 2006 23:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Tomas_M5 » wt paź 16, 2012 21:10

Venom pisze:
Tomas_M5 pisze:ja korzystałem wiele razy. Montaż amorków to nei jest jakas wielka filozofia, wiec zakładaj i zobacz w jakim sa stanie. Jak bedzie lipa to wtedy regeneracja.
Jaką masz opinię na temat jakości regeneracji w tej firmie ? Robiłeś u nich EDC?
robiłem kilka razy gwint z EVO, raz musiałem poprawiac ale ogólnie amorki działały ok. Wiem ze regeneruja tez amorki do sportu wyczynowego. BMW robiłem dawno temu, pamietam ze mówili, ze regenerują tylko amortyzator, nie zajmują sie EDC.

Zefffiros
Posty: 170
Rejestracja: pn paź 03, 2011 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Zefffiros » wt paź 16, 2012 22:50

opinie są mocno nie jednoznaczne. Chyba zainstaluje to co mam i będę patrzył co się będzie działo. W razie co będę miał moje stare rozwalone.

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: kostek_ja » wt paź 16, 2012 23:31

--==maly==---- pisze:Po regeneracji amortyzator nie jest już gazowy tylko olejowy
To trochę dupa, a nie regenracja. Podobno nie wszystkie amorki w ogóle da się zregenerować, a przerabianie, aby dało radę nie jest bardzo tanie. Kolejną kwestią jest też dostępność części i narzędzi.

Aktualnie wszystkie amorki są gazowe (strasznie głupia nazwa, na rzecz w której dalej głównie pracuje olej a gaz jest tylko dodatkiem, który zmniejsza zjawisko kawitacji, oraz eliminuje niekontrolowany przeskok podczas przejścia z fazy kompresji w fazę odbicia i odwrotnie), więc jeżeli firma renerująca nie dobija amorka gazem to sory, ale ciężko ją nazwać w jakikolwiek sposób profesjonalną.

Kolejną kwestią z tego co piszesz jest fakt iż nie używali w ogóle adekwatnych części skoro charakterystyka się zmieniła. Oczywiście jeżeli amorek był od dłuższego czasu padnięty i kiepsko amortyzował to może to był zwykły powrót do normy, takie były nowe. A w zimę zawsze amorek jest twardszy, wraz ze spadkiem temp. rośnie lepkość. Na to nic nie poradzisz.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: --==maly==---- » śr paź 17, 2012 08:38

Nie Kostek każdy amortyzator po regeneracji był bardzo twardy nie potrafili zrobić komfortowych amorków więc kupiłem nowe,które spełniły oczekiwania i zapewniły komfort.
Regeneracja polega na uszczelnieniu i zalaniu olejem i twardość zależy od użytego oleju.
Jeżeli ktoś chce twardy zawias do auta na tor itd może i ma to sens do auta na drogę nie bardzo choć ja mam wrażenie,że te amory i tak nie pracują tak jak powinny trzymać trzymają ale nie maja takiej skuteczności może ze względu na brak gazu.

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Camil » śr paź 17, 2012 10:20

Dobrze regeneruja EDC, sprawdzone na e31, jest roznica po uzycia guzika S i P. Jezeli ma ktos jakies watpliwosci jak mi sie zachce podam namiar na bezposredniego uzytkownika zestawu.

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: kostek_ja » śr paź 17, 2012 21:01

--==maly==----, tak jak pisałem to o czym piszesz jest bardzo nieprofesjonalne. Sam fakt że amorek nie jest dobijany gazem to śmiech na sali i cofanie się z technologia o co najmniej 40 lat :)

Jakby nie było nawet wychodząc z założenia że tylko olej jest problemem to znaczy że używają niewłaściwego co jest dalej zgodne z tym co napisałem, ale nie rozwinąłem:
Kolejną kwestią jest też dostępność części i narzędzi.
Olej zaliczyłem zwyczajnie do części zamiennych.

Jakby nie było to o czym piszesz to tylko podstawowy, najczęstszy serwis i to nie kompletny gdyż bez napicia gazem. Uszkodzeniom ulegają czasami też inne elementy amorka.

Właściwa regeneracja jest jednym z istotnych powodów dla których chcę teraz pójść w AST. Mamy w Polsce oficjalny serwis (różnych firm w tym ohlins i proflex), o dobrej opinii. Przy AST mają dostęp oryginalnych części (do ohlinsa i proflexa też, ale to już ewidentna przesada jak na mój użytek) i narzędzia potrzebne do rozebrania, wykonania pomiarów, złożenia i sprawdzenia czy amorek trzyma parametry fabrycznie nowego amorka. W sumie nowe amorki są też składane w taki sam sposób, ręcznie. Amorki mają wbudowane zaworki do sprawdzania ciśnienie i ewentualnego nabijania/dobijania gazem.

Fakt droga zabawa przy kupnie nowego zestawu, ale później regeneracja wychodzi mnie dużo taniej niż nowe oryginalne amorki, więc koszty utrzymania owego zestawu są już przyzwoite.

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Camil » śr paź 17, 2012 21:14

Kostek, ze Tobie sie chce pisac takie bezsensowne teoretyczne wywody. Powtarzam sie.

W temacie. Skonczmy dywagowac skoro nie wiemy/wiecie jaka technologia owa firma regeneruje. Tomas mowi ok, ja polecam, nikt nie zadzowni nie zapyta. Wyraznie napisali, ze regeneruja EDC na stronie.

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: kostek_ja » śr paź 17, 2012 21:35

Camil, żeby odnieść się do stwierdzenia:
--==maly==---- pisze:Po regeneracji amortyzator nie jest już gazowy tylko olejowy
Musiałem się zgłębić w szczegóły. Fakt, mogłem krócej, muszę nad tym popracować.

NAGENGAST
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 05, 2015 11:58
Auto: BMW E38

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: NAGENGAST » czw lut 05, 2015 12:09

Witam wszystkich forumowiczów!
Odnosząc się do powyższych postów pragnę poinformować, że wszystkie nasze amortyzatory które są oryginalnie olejowo-gazowe po regeneracji są również olejowo gazowe. W tej chwili na wszystkie amortyzatory z EDC udzielamy 2-letniej gwarancji. Nieprawdą jest, że amortyzatory po regeneracji są twarde. Za twardość odpowiada ustawienie zaworów, których my podczas regeneracji nie zmieniamy. Amortyzatory po regeneracji mają parametry fabryczne. Amortyzatorów od E34 M5, jak i od E31 robimy bardzo dużo dla klientów z całego świata. Warto poczytać sobie również zagraniczne fora i opinie o naszej firmie. Polecam również obejrzeć filmik: https://www.youtube.com/watch?v=SvVmOsSKqOU" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli ktoś ma jakieś pytania czy wątpliwości chętnie odpowiemy.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Regeneracja amortyzatorów czy warto

Post autor: Venom » czw lut 05, 2015 12:25

Bardzo fajny filmik :), profesjonalne podejście.

ODPOWIEDZ