Zbyt bogata mieszanka

1988-1995 | silniki: S38B36, S38B38
Koki
Posty: 469
Rejestracja: pn maja 07, 2007 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Zbyt bogata mieszanka

Post autor: Koki » śr lis 25, 2009 01:46

Jakie mogą być przyczyny zbyt bogatej mieszanki tzn. przy ostrym traktowaniu potrafi lekko zakopcić na czarno .
Wykluczmy sondę lambda i przepływkę , są sprawdzone , zawory wyregulowane.
Auto miało wgrany jakiś program który się wysypał , wtedy kopcenie było znaczne.
Obecnie jeżdzi na seryjnym ECU z drugiej M , od zmiany ECU przejechała ok.2000km , widać różnicę na plus chociażby po końcówkach wydechu ale nadal potrafi coś wypluć , szczególnie zauważalne to jest nocą w światłach innych aut , zupełnie jak w moim 530d :roll: .
Macie jakieś pomysły :?:

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Zbyt bogata mieszanka

Post autor: Camil » śr lis 25, 2009 10:19

Czujniki temperatury. Mi sie wlasnie one posypaly i zaczal tak zalewac, ze zabil swiece.

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Zbyt bogata mieszanka

Post autor: Venom » śr lis 25, 2009 12:18

Jezeli wykluczamy sterowanie w postaci ECU oraz sonde lambda + przeplywke to na mysl przychodza mi nastepujace tematy:
- zaburzenia w zaopatrzeniu powietrza, kolektor dolotowy i jego zmienne fazy, ewentualnie glowica, zawory,
- zaburzenia w zaplonie, swiece - cewki zaplonowe,
- zaburzenia w dostarczaniu paliwa, wtryskiwcze ktore moga byc rozkalibrowane, szczegolnie po tym jak pracowaly na innym programie (mogly tez byc zmodyfikowane w sensie charakterystyki),
- wzbogacona mieszanka ze wzgledu na niedogrzanie silnika (to co wspomnial Camil).

Trzeba by wszystko posprawdzac. Moze sprobuj pozakladac inne czesci ktore masz, wtryskiwacze itp ...

BTW, moja tez kopci na czarno przy mocnym bucie. Moze wypowiedza sie inni uzytkownicy B38 czy u nich tez sa takie obserwacje ... ?

Koki
Posty: 469
Rejestracja: pn maja 07, 2007 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt bogata mieszanka

Post autor: Koki » śr lis 25, 2009 14:00

W najbliższym czasie zacznę chyba od sprawdzenia czujnika temperatury powietrza w puszcze filtra powietrza.
Muszę także rozwikłać zagadkę nie działającej zmiennej długości kolektora dolotowego, prawdopodobnie elektrozawór w układzie szwankuje.

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: Zbyt bogata mieszanka

Post autor: Camil » śr lis 25, 2009 16:54

Nasze b38 nie kopcilo wiec cos napewno nie gra.
Cewki to by raczej poczul bo by motor nie chodzil na wszystkie gary.

SyTy
Posty: 710
Rejestracja: pn lut 18, 2008 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Koszalin

Re: Zbyt bogata mieszanka

Post autor: SyTy » śr lis 25, 2009 22:41

Venom pisze:Moze wypowiedza sie inni uzytkownicy B38 czy u nich tez sa takie obserwacje ... ?
u mnie przykapcała na czarno jak miałem miękką stopę... już nie przykapca :mrgreen:

Koki, przy naszym użytkowaniu raczej ciężko będzie pozbyć się tej przypadłości, jak auto na co dzień nie jest wietrzone tylko od święta + mało kiedy widuje czerwone pole to nie ma się co dziwić że czarny syf zalega tu i tam.

Z tego co powyżej napisane sprawdziłbym jeszcze wtryski, mogła mieć inne/większe do tego wirusa.
No Fear - No Fun!

ODPOWIEDZ