Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

2000-2006 | silnik: S54
OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » wt gru 23, 2014 00:16

Witam założyłem spręzyny i po kilku dniach przód tak siadł że zwoje sprężyn są tak blisko siebie,że o siebie uderzają i hałasują czy to wada akurat tych co mi przysłałi czy to takie gó...?

Jak auto stoji i ktoś wsiądzie to już 2 zwoje ocierają się o siebie...

Co mam zrobić reklamować?

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: Pawel_M3GT » śr gru 24, 2014 18:37

czemu nie kupiles czegos firmowego ? - HR , intrax, eibach ?

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » śr gru 24, 2014 19:57

Kilka osób je chwaliło i użytkowało i polecali więc dlatego zakupiłem...

Mam podejrzenie,że są zle założone sprawdzę to we wtorek teraz jeśli jednak się okaże,że dobrze to je zwrócę...

Tylko się wku....zawsze coś!

Ale tak poza tym to auto siadło idealnie i gdyby nie to,że tam coś puka to jedzie się spoko...

Awatar użytkownika
PAKO
Posty: 742
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:01
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: PAKO » sob gru 27, 2014 14:18

Ja mam takie sprężyny które były założone przed gwintem bilstein i powiem Ci że są bardzo dobre autko fajnie spadło i komfort jazdy troszkę twardszy od serii

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » wt gru 30, 2014 22:02

Witam ponownie dziś rozebrałem zawieszenie przód i okazało się jednak,że sprężyny mają wadę fabryczną na dole brakuje około 3cm aby weszły na swoje miejsce a w innych miejscach zwoje tak o siebie ocierają ,że starła się farba ze zwojów po przejechaniu 50km...

Za reklamowałem sprężyny mają przysłać nowe zobaczymy oby jak tak nie zrobią to nie odpuszczę tego.

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: Skrzeku » wt gru 30, 2014 22:23

Moze Ci przyslali sprezyny nie do tego modelu :)

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » śr gru 31, 2014 19:05

Niby nie bo ten sam nr części jest na sprężynach co na kartonie i w katalogu....

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » czw sty 22, 2015 01:25

Piszę bo uważam iż jest to istotne czekam już 2tygodnie i sprężyn jak nie było tak nie ma przedstawiciel na Polskę firmy Vogtland dziś mnie zapewnił,że będą na pewno ale przyjdą razem z jego zamówieniem za tydzień więc jeszcze tydzień bardzo mi się to nie podoba powiedziałem mu,że jeśli do wtorku nie dostane paczki ma mi oddać kasę i że na wszystkich forach bmw to opiszę i że zrobię mu mega dym bo nie można odpuszczać czegoś takiego....ZOBACZYMY CZEKAM JESZCZE MAKS TYDZIEŃ A JAK NIE TO WALCZĘ O ZWROT KASY!!!!

To jest jakaś szydera żałuję,że kupiłem te sprężyny jedzie się na nich tak to fajnie ale robią problem z reklamacją!!!!!!

Czekamy na rozwiązanie sprawy także jak ktoś chce kupić Vogtlandy niech się wstrzyma....

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » czw sty 29, 2015 11:28

Witam no i co sprężyn nie ma......Teraz niby mam odesłać stare bo muszą obejrzeć wysyłałem im foty i uznali reklamacje...

GÓWNO SZYDERA PO PROSTU MASAKRA NIE CHCE WIDZIEĆ NA OCZY TYCH SPRĘŻYN!!!!!!!!!!!

Firma od której kupiłem to przedstawiciel na Polskę ma konto na allegro i też się nie poczuwa by oddać kasę albo coś z tym zrobić!!!!!

OSZUSTY JUŻ TO 2 MIECHY TRWA!!!!!!!!!!!!!!!

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » czw sty 29, 2015 11:33

Sklep to RACINGSTREET.PL tel 795 410 112

NIE KUPOWAĆ TAM NIC najpierw mówią,że uznana reklamacja teraz ,że nie..........

OSZUSTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: Oleg » czw sty 29, 2015 17:20

Ogólnie Vogtland to kiepska sprężyna do M3. Jak chciałeś dobre springi trzeba było brać H&R'a lub Intrax'a.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » czw sty 29, 2015 18:18

Kilka osób z forum je chwaliło co je miało czytałem różne fora zza graniczne i też polecali powiem Ci,że auto siadło fajnie jedzie się też spoko ale nie może być takiego czegoś,że coś wali puka albo,że sprężyny nie pasują na swoje miejsce....

Człowiek mądry po szkodzie trzeba było od razu brać H-R to się ceną skusiłem tych sprężyn.....Moja wina cóż jak policzysz czas i to ile razy je zakładałem i zdejmowałem to by na te H-R było taka prawda.....

Lipa i jeszcze raz lipa co prawda właśnie przed chwilą do mnie dzwonili ,że niby teraz już na 1000000% wysyłają do mnie komplet nowych zobaczymy wolałbym zwrot kasy i zakupić H-R.

Zobaczymy....nic tylko wkur... JESTEM!!!

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: Oleg » czw sty 29, 2015 20:22

OLSZI pisze:Kilka osób z forum je chwaliło co je miało czytałem różne fora zza graniczne i też polecali powiem Ci,że auto siadło fajnie jedzie się też spoko ale nie może być takiego czegoś,że coś wali puka albo,że sprężyny nie pasują na swoje miejsce....

Człowiek mądry po szkodzie trzeba było od razu brać H-R to się ceną skusiłem tych sprężyn.....Moja wina cóż jak policzysz czas i to ile razy je zakładałem i zdejmowałem to by na te H-R było taka prawda.....



Zobaczymy....nic tylko wkur... JESTEM!!!
Też kiedyś robiłem research na zagranicznych forach i właśnie najwięcej negatywnych opinii jest o Vogtlandach. Kup H&R i gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony, auto będzie się prowadziło jeszcze pewniej, a komfort będzie lepszy niż na seryjnej sprężynie.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: OLSZI » pt sty 30, 2015 00:24

Tak chyba będzie najlepiej ale jak mi faktycznie przyślą nowy komplet bo oddzwonili do mnie i zapewniali,że już teraz na pewno wysyłają itd w co wątpię to jak faktycznie przyjdzie to go chyba sprzedam a kupię H-R wolałbym zwrot kasy ale nie chcą oddać...MASAKRA...

Ogólnie gdyby nie ta cała sytuacja z wadą tych akurat u mnie sprężyn to nie są one takie najgorsze jedzie się spoko.....

Na przyszłość już wiadomo co kupować.....chciało być jajko mądrzejsze od kury i ma Vogtlandy heheh

Awatar użytkownika
porscheee
Posty: 448
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 21:24
Auto: E46 M3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sprężyny vogtland dobija problem czy wada?

Post autor: porscheee » pt sty 30, 2015 16:40

Ja bym próbował je załozyc , bo jak sprzedaż komus i bedzie mu podbijało to będzie miał do Ciebie pretensje i chciał zwrot a jak zamontujesz sobie i będzie znow zle to możesz walczyc o kase , przygotowałbym tez spora fv za montaż z jakiejs firmy ... sprawa wygrana ...
Ja osobiście jezdze na Eibach i własnie je polecam miałem w kilku autach i zawsze pozytywne odczucia (jakość , cena , własciwosci ), co do h&r mam nawet na polce do m3 e46 bo było za twardo nisko itd. - zmieniłem na Eibach i dla mnie jest idealnie na Pl miejskie drogi krawężniki itd.
Jak bys montował rob pełna dokumentacje zdjeciowa ...
06/00 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
11/01 996 Turbo Manual Black/Black
02/03 996 Turbo Manual Carrera White/Gray
05/03 996 Turbo Manual Seal Gray/Black
09/09 Cayenne 3.6 White/Beige

ODPOWIEDZ