Kontrolka silnika

2000-2006 | silnik: S54
Awatar użytkownika
toM3k
Posty: 80
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 21:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kontrolka silnika

Post autor: toM3k » czw lip 03, 2008 23:50

3 tyg po kupnie auta zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka od silnika po lewej stronie. Dowiadywałem się, ze może to być sonda lambda, przepustnica albo przepływomierz. Raz ją wykasowałem takim smiesznym małym komputerkiem ale zapaliła się ponownie. NA hamowni wyszło 306 koni. Czy to jest tego przyczyna?

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: allcar » pt lip 04, 2008 00:10

Kolego, zaświecenie się kontrolki check engine może wywołać nie jeden z trzech problemów, a np kilka z około tysiąca... Aby cokolwiek dalej działać musisz zeskanować system, czyli dowiedzieć się jak ten błąd jest interpretowany przez ECU (opis odpowiedniego kodu błędu) następnie jak to możliwe za pomocą Live Data potwierdzić ew nieprawidłowość danego elementu. Cóż czeka Cię wizyta u kogoś z odpowiednim sprzętem diag. a nie z "pudełeczkiem"
Jak będziesz miał ten kod i jego interpretację to podrzuć do tematu to w miarę możliwości postaram się pomóc on-line.

Pozdrawiam.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
toM3k
Posty: 80
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 21:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: toM3k » pn lip 14, 2008 11:31

No i byłem podłączyć pod kompa i wyszło tak, ze podaje zbyt bogatą mieszanke. Coś z wtryskami jest albo trzeba ustawić vanosa. Robić silnik w emce po 2 miesiącach użytkowania to chyba najczarniejszy scenariusz jaki może spotkać uzytkowanika tych samochodów :/

Awatar użytkownika
*MATI*
Posty: 173
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: *MATI* » pn lip 14, 2008 13:04

i ile powiedzieli za naprawe ?

A swoja droga z kad masz eMke oraz ile km ma zrobione ?
Profesjonalny Serwis Samochodowy oraz Pomoc Drogowa www.MatCars.pl

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: kostek_ja » pn lip 14, 2008 15:57

toM3k pisze:Robić silnik w emce po 2 miesiącach użytkowania to chyba najczarniejszy scenariusz jaki może spotkać uzytkowanika tych samochodów :/
Znam czarniejszy. Jeździć 5 miesięcy, a przez kolejne 3 stoi w serwisie :-(

Awatar użytkownika
toM3k
Posty: 80
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 21:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: toM3k » wt lip 15, 2008 00:08

Niby do 1500, jakby tyle wyszło to naprawde bym się cieszył. Przebieg 85 i tyle żeczywiście może być. W wolnej chwili pochwale się autem.

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: allcar » śr sie 13, 2008 22:34

co do czarności scenariuszy, to mój jest chyba najczarniejszy z czarnych... miesiąc jazdy, półtora roku w warsztatach :shock:

ale wracając do tematu...

sorry za długi czas braku odpowiedzi, ale jakoś tak wyszło. Co do Twojego problemu to wydaje mi się że diagnoza z silnikiem jest raczej niemożliwa, jeżeli chodzi o zbyt ubogą mieszankę, rozumiem że byłeś na pomiarze na analizatorze spalin??? Jak ktoś Ci powiedział że wina jest we wtryskiwaczach że mieszanka jest za uboga to mam nadzieję że się myli, szkoda że jak myślę, nie pomyślał o sterowaniu czasem wtrysku, który jest ściśle uzależniony od wyniku z sondy lambda i przepustnic. Polecam sprawdzenie sondy lambda z jednoczesnym podłączeniem auta pod analizator spali. Wystarczy pooglądać zmiany napięcia w sondzie lambda porównując je z wynikiem badania spalin. Moim zdaniem na 90% sonda lambda.

Daj znać.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ