Temperatura oleju M3 e46

2000-2006 | silnik: S54
Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Temperatura oleju M3 e46

Post autor: Sieniek » ndz sie 24, 2014 21:20

Witam mam od niedawna taki problem, ktory sie poglebia. Chodzi o to ze co jakis czas nie pokazywalo mi temperatury oleju z czasem zaczelo sie to pogarszac i teraz raz na jakis czas pokaze mi temperature oleju ale przy gwaltowniejszym hamowaniu lub redukcji na nizszy bieg znowu przestaje dzialac wskaznik temperatury oleju. Przeczyscilem styki sprawdzilem na ktorym jest napiecie i na prawym i lewym jest napiecie a na srodkowym nie, jesli ktos wie czy to dobrze czy zle prosilbym o pomoc. I wymienilem juz kostke od stacyki wiec to napewno nie od niej bo jest nowa. Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak prosze o pomoc.
A i ogolnie jak wlaczam samochod to jak zaswieci mi sie zolta kontrolka po odpaleniu na jakies 10 sek to wiem ze juz mi nie pokaze temperatury oleju a jak nie ma tego objawu to temperatura sie pokaze nie wiem moze jakies bledy moze kable sie gdzies poprzecieraly, nie mam pojecia jak ktos mial podobnie i to rozwiazal to prosze kolejny raz o pomoc :D
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Temperatura oleju M3 e46

Post autor: Sieniek » pn sie 25, 2014 19:10

nikt nie wie co to moze byc ? :(
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Szczep
Posty: 445
Rejestracja: pn gru 11, 2006 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Temperatura oleju M3 e46

Post autor: Szczep » pn sie 25, 2014 21:26

Nie pomogę, ale ostatnio znalazłem zdjęcie z padniętym wskaźnikiem od temp. i w komentarzach wyszło, że to spotykana sytuacja w E46 M3, tak więc może gdzieś na googlu coś wyklikasz?

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Temperatura oleju M3 e46

Post autor: Sieniek » wt sie 26, 2014 00:16

niestety szukam szukam i nie zabardzo moge cokolwiek znalesc sensownego moze jakies zagraniczne fora pomoga ale nie znam jezyka technicznego ;/ jak nic nie znajde to bede zmuszony wymienic czujnik a jak to nie pomoze to bede szukal dalej ale fajnie by bylo jakby ktos mogl cos pomoc, pomoglo by nawet jakby ktos mial schemat podlaczenia do kostki od zegarow lub rozpisane ktory pin do czego sluzy w tym czujniku(moim zdaniem to moze byc wina pozalamywanych kabli i raz laczy a raz nie ale to tylko gdybanie).
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Temperatura oleju M3 e46

Post autor: Sieniek » pt wrz 05, 2014 15:55

Rozwiązałem problem zepsuty był czujnik, po wymianie wszystko jest ok :grin:
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

ODPOWIEDZ