e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

2000-2006 | silnik: S54
pxv
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 28, 2006 21:02
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: pxv » wt gru 12, 2006 00:52

Witam.

Mam problem otuż..

Wczoraj jak wprowadziłem auto do garazu zapomniałem przekręcić kluczyk na pozycje 0 i został na pozycji 1 Co oczywiste dzisiaj niemoglem odpalic auta z powodu rozładowanego akumulatora, postanowiłem przy pomocy klem podlaczyc do drugiego auta i odpalic, zrobiłem to i auto po chwili "podładowania" odpaliło gdy zadowolony wzedłem do auta zeby sie przejechac zauważyłem, ze połowa rzeczy nie działa miedzy innymi sygnał akustyczny sygnalizujący działanie kierunkowzkazów, radio, podswietalenie tablicy, szyby itp.

Byłem pewien, ze przy ładowaniu poszło wieksze napiecie i popaliły sie bezpieczniki, zacząłem sprawdzac wszystkie ale były całe..
(nie gwarantuje ze wszystkie spowrotem dobrze powkładałem )

..Ale zgasiło mnie gdy jak odpaliłem auto wszystko spowrotem działało oprucz:

czujnika temperatury oleju i tym ze cały czas swieci się czerwona kontrolka akumulatora. Myslałem, ze swieci z powodu słabego akumulatora ale to nie to..

..i tu moje pytanie...

Co to moze byc?
Może bezpieczniki?
Czy ktos wie które to bezpieczniki są odpowiedzialne za ładowanie i czujnik temperatury oleju w e46 M3?

Pozdrawiam wszystkich.

mateush
Site Admin
Posty: 1246
Rejestracja: pt paź 06, 2006 18:53
Auto: 997TT
Lokalizacja: Warszawa

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: mateush » wt gru 12, 2006 14:59

Ja proponowalbym wizyte w ASO.
Podepna cie pod komputer i tam bedziesz mial dokladny opis bledu i bedziesz wiedzial co i jak. Mozliwe tez ze wystarczy to skasowac i wroci do normy.

bialy200
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 06, 2008 20:53
Lokalizacja: __________

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: bialy200 » czw gru 18, 2008 11:09

Witam!

Ja proponuje dobre naładowanie akumulatora i bedzie na 100% ok. Miałem tak po zamontowaniu ringów w swojej. Komputer zwarjował, ale po naładowaniu wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam BMW M3 Cabrio

Awatar użytkownika
*MATI*
Posty: 173
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: *MATI* » czw gru 18, 2008 15:51

ja miałem cos bardzo podobnego co dzis wrociło :-| jak padał mi alternator komp. sam wszystko wyłacza ,radio,klima,systemy,swiatła bo cały prad idzie na skrzynia i silnik.... wymianiłem alternator na nowy i gra oczywiscie akumulator tez :wink: ale dzis zapalam auto i kontrolka od ładowania ciagle miga a pow.2tys/obr swieci cały czas ,sprawdziłem ładowanie wszystko okej auto chodzi wszystko działa tylko dla czego ta kontrolka swieci :?: moze byc tak ze komp. wywalił bład sam z siebie ? bo wczesniej nie kasowałem jak zmieniałem alternator....
Profesjonalny Serwis Samochodowy oraz Pomoc Drogowa www.MatCars.pl

quant
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 15, 2008 01:46
Lokalizacja: Legnica

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: quant » czw gru 18, 2008 23:03

nie wiem czy pomoge we39 mialem tak samo i to byl bezpiecznik nad schowkiem swiecilo sie ładowanie a nie alternator

Awatar użytkownika
*MATI*
Posty: 173
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: *MATI* » czw gru 18, 2008 23:51

I dzis wieczorem odpaliłem auto przejechałem sie z 5km i padło radio ale ogrzewanie chodziło,swiatła,szyby lecz zaswieciły sie wszystkie kontrolki od skrzyni ,recznego, czujniki klockow, abs, kontrola trakcji, zgasiłem auto to kontrolka od skrzyni swieciła z 5 sek po zgaszenia ale kiedy chciałem po chwili odpalic auto nie zapaliłem lecz skrznia zawriowała :-| wbiła 4 ,2,3 N i 1 auto było na zapłonie lecz juz nie odpaliło... ja juz zgłupiałem i nie mam totalnie pojecia co to moze byc i w jakim kierunku isc :cry:
Profesjonalny Serwis Samochodowy oraz Pomoc Drogowa www.MatCars.pl

Idzik
Posty: 833
Rejestracja: śr cze 13, 2007 00:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: e46 M3 bezpieczniki + ładowanie problem!!

Post autor: Idzik » pt gru 19, 2008 00:13

Może to oczywiste - ale sprawdź najpierw akumulator. Często pomaga odłączenie na krótką chwile.

ODPOWIEDZ