Wydech Ulter e46 M3

2000-2006 | silnik: S54
tony_rider
Posty: 193
Rejestracja: pt gru 27, 2013 15:52
Auto: BMW

Wydech Ulter e46 M3

Post autor: tony_rider » pt mar 21, 2014 15:43

Siema, miał ktoś z tym styczność? Jak to pasuje? Jak Brzmi ? Jak z jakością i estetyką wykoniania ? Co sądzicie ?

http://allegro.pl/tlumik-tuning-wydech- ... 36721.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro:)

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Oleg » czw mar 27, 2014 08:15

Daj sobie spokój z tym wydechem.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Awatar użytkownika
Tomcio
Posty: 442
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:58
Auto: M3 e92 Competition
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Tomcio » czw kwie 10, 2014 10:36

Bo????
Każda pliszka swój ogonek chwali.... a cała reszta to beeeeee ale
Ja mam założony wydech od Ultera więc mogę coś więcej powiedzieć na ten temat niż Olaf. Tłumik pasuje plug&play bo wzorzec był robiony na moim aucie.
Jestem z niego zadowolony ale dla mnie jest za głośny i bede coś albo w nim zmieniał albo wymieniał na coś cichszego.
Co do słynnego rezonansu który jest w oryginalnym tłumiku M3 e46 w Ulterze został on prawie zlikwidowany a prawie robi taką różnicę że na zimnym silniku w niewielkim zakresie obrotów można to jeszcze czasem usłyszeć.
Zobacz sobie na youtube moje filmiki jak to brzmi na postoju:
http://www.youtube.com/watch?v=R4SSLz7azr0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=bCJ4TT7JXn8" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co pamiętam istnieje także możliwość wykonania tego tłumika z nierdzewki (bo też początkowo miałem taki mieć) ale będzie znacznie cięższy, ten ma chyba 15kg.
M3 e92 Competition Dkg Edc Mdm ///MPerformance Gts Akrapović Vorsteiner Tecnocraft Seibon Eibach

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Oleg » czw kwie 10, 2014 14:17

Tomek, weź się nie wygłupiaj z tym chwaleniem swojego...
Jeżeli tłumik jest dedykowany to musi pasować p&p.
Bo...
- sam pisałeś i wielokrotnie mi mówiłeś, że jest strasznie męczący przy niskich obrotach,
- wg mnie finalna wersja Twojego wydechu brzmi bardzo metalicznie, dobrze brzmiała wersja przelotowa, ale ta z kolei kompletnie nie nadawała się do codziennej jazdy (pamiętam jak to gadało)
- jakość wykonania ultera... spawy pozostawiają nieco do życzenia.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Awatar użytkownika
Tomcio
Posty: 442
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:58
Auto: M3 e92 Competition
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Tomcio » czw kwie 10, 2014 23:55

k woli wyjaśnienia
Na niskich obrotach przy rozpedzaniu sie z niewieilkiej predkosci na wysokim biegu męczący był tłumik przelotowy bo wypluwał bardzo niski dżwięk chociaż niektórzy to lubią, dla mnie był za niski.
Olaf Ty słyszałeś drugi w kolejności załozony tłumik i on mniej brzęczał od serii ale faktycznie było to jeszcze słychać.
W ostatniej wersji jaką teraz mam tego specyficznego dzwięku jest niewiele w porównaniu do serii.
Nie jestem zawodowym spawaczem wiec co do spawów się nie wypowiadam, póki co wszystko u mnie sie trzyma, nie koroduje a w Ulterze chyba wiedzą jak spawać, nie jest to może Supersprint czy Eisenmann ale jak na polskie warunki firma jest rozpoznawalna, robi sporo tłumików na całą europe, a ponoć największy rynek zbytu mają w DE ale chyba pod inną marką.
Oczywiście mozna wydać 10tys i mieć cały układ Supersprinta i wtedy dźwięk jest taki jak powinien być, ale jeżeli ktoś szuka czegoś tańszego to można niewielkim kosztem polepszyć seryjny dzwięk zakładając ultera.
M3 e92 Competition Dkg Edc Mdm ///MPerformance Gts Akrapović Vorsteiner Tecnocraft Seibon Eibach

Awatar użytkownika
jackson
Posty: 361
Rejestracja: czw lis 15, 2007 00:56
Auto: M3 E92
Lokalizacja: Radom

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: jackson » ndz kwie 13, 2014 20:59

Z ulterem wytrzymałem dwa dni. Nie był za głośny, ale jego dzwięk rozwalał mi głowę.
ZJAR

Awatar użytkownika
Tomcio
Posty: 442
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:58
Auto: M3 e92 Competition
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Tomcio » pn kwie 14, 2014 20:59

Dla mnie dźwięk jest troche za głośny i za niski.

A ten tłumik ktoś testował, pieniądze podobne a może dźwięk inny?

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-bmw-e ... 43285.html" onclick="window.open(this.href);return false;
M3 e92 Competition Dkg Edc Mdm ///MPerformance Gts Akrapović Vorsteiner Tecnocraft Seibon Eibach

antoś
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 18, 2010 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: antoś » śr kwie 16, 2014 00:55

A nie myślałeś żeby podjechać na przykład do MG Motorsport?

tony_rider
Posty: 193
Rejestracja: pt gru 27, 2013 15:52
Auto: BMW

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: tony_rider » czw kwie 17, 2014 08:54

W sumie to ja ten wydech chciałem dopasować do e46 ale z silnikiem v8, temat jest już nieaktualny bo zamontowałem już końcowy wydech od e92 m3 po przeróbce środka, teraz auto sie jeszcze kończy składać więc nie wiem jak to będzie brzmieć :)

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Oleg » ndz kwie 20, 2014 15:10

Tomcio pisze:Dla mnie dźwięk jest troche za głośny i za niski.

A ten tłumik ktoś testował, pieniądze podobne a może dźwięk inny?

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-bmw-e ... 43285.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten wydech to podróba wydechu amerykańskiej firmy Agency Power, oryginał brzmi dobrze, ale też raczej nie nadaje się do codziennej jazdy, w stanach wiele osób, które założyło ten wydech po jakimś czasie decydowało się na wymianę na coś bardziej cywilizowanego. Nie podejrzewam, żeby w tym przypadku było inaczej bo głośność tego wydechu jest podyktowana rozmiarem tłumików, które są bardzo skromnych rozmiarów.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Sauber
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 22:42
Auto: e46 316 & m3
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydech Ulter e46 M3

Post autor: Sauber » ndz sie 21, 2016 13:02

Wiem że to odgrzewany kotlet ale mam pytanie bo podoba mi ale dźwięk w wersji przelot a autem jeżdżę mało, głównie tor: czy oprócz tylnej puszki było coś zmieniane?
Kupując zadbane bmw kupujesz radość z jazdy. Auto jest gratis.

ODPOWIEDZ