Kłopoty ze skrzynia SMG

2000-2006 | silnik: S54
Awatar użytkownika
yakuza
Posty: 245
Rejestracja: czw lip 29, 2010 08:38
Auto: M5f10,750f01,335f30,e46v8m62
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: yakuza » pt paź 17, 2014 08:39

ganzen pisze:Pierwsze podejrzenie było trafne - okazało się, że to wina wysprzęglika.
no to super

juma
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 23:05
Auto: M3 E36 i M5 E39

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: juma » ndz paź 19, 2014 23:11

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem E36 M3 z SMG, problem mam taki:

od momentu zakupu był problem z pompą SMG, która cały czas pompowała ciśnienie i nie dało się zrobić kalibracji skrzyni. Okazało się, że przyczyną był akumulator ciśnienia.
Po wymianie pompa dobija ciśnienie ok, skrzynia przechodzi kalibrację (tylko na zimnym). Skrzynia pracuje prawidłowo do momentu nagrzania się silnika i zapewne oleju w układzie SMG, po nagrzaniu następuje zblokowanie skrzyni błąd E3 na liczniku i koniec jazdy. Ktoś z was ma pomysł co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: Lassie » pn paź 20, 2014 10:17

Sprawdź czujnik temp. w układzie skrzyni i ew. odizoluj od silnika (zdarza się w E46 / S54, być może podobnie jest tutaj).

hugi
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 17, 2014 11:59
Auto: e46m3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: hugi » pn paź 20, 2014 18:08

Witam.
Od 2 miesięcy jestem umiarkowanie szczesliwym posiadaczem m3 z smg.. znaczy szczesliwy jak skrzynia nie strajkuje
Dotychczas problem był glównie ze zmianami z 5 na 6 i z 6 na 5 tzn mrygajacy na wyswietlaczu wybrany bieg po czym jesli w pore nie zareaguje to znaczy nie wroce na poprzedni wyrzucenie na neutral i juz tylko dotoczenie sie do w miare bezpiecznego miejsca i jedno lub wiecej podanie zasialania przez krecenie kluczykiem.
kilka dni temu skrzynia wyrzucila na N i tak juz pozostało, nie zmienia słychać że probuje ale pozostaje N.

Jako że w trójmieście nie znalazłem nikogo kto wie co z tym zrobic poza wymiana celego hydroagregatu zaczełem wgryzać sie w temat sam...
Wychodzi na to ze cisnienie pompa nabija mi prawidłowe między 60-80 bar gdy jest spadek przy próbie zmiany biegu na mniej jak 50 bar się załącza dobija znowu około 70 bar.
Podejrzewam wysprzeglik albo elektrozawór jednak z tego co widzę na pseudo schematach dochodzi tam 1 przewód hydrauliczny a w zbiorniku na olej jest poziom ponad max więc w razie gdyby puszczał wysprzeglik olej- poziom powinien jak rozumiem maleć ??
Kolejna sprawa to to że czuć jakby samochod minimalnie chcial ruszyc - z tad podejrzenie ze nie jest w pelni wysprzeglony.
Sprzegło i łapa juz były wymienione miesiąc temu.

Czy ktoś zna przypadek działającego hydroagregatu po regeneracji bez zastrzeżeń ? Itcars z Lubonia sie tego podejmie ale nie wiem jak z trwałością itd..

ganzen
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 31, 2013 11:55
Auto: E46M3 E60M5
Lokalizacja: Radom

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: ganzen » wt paź 21, 2014 07:55

@ hugi sprawdzałeś INPA/DIS jakie błędy wyrzuca?
Jakie jest położenie sprzęgła ?
Czy pod INPA/DIS da się wbić wszystkie biegi, uruchomić sprzęgło ?

hugi
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 17, 2014 11:59
Auto: e46m3
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: hugi » wt paź 21, 2014 08:23

Dopiero w czwartek podepne znowu inpe, biegi na 99% nie wchodza z inpy. o polozeniu sprzegla i błędach wiecej w czwartek będe wiedział dopiero :/

bastihits
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 08, 2014 21:02
Auto: M3 E46 cabrio
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: bastihits » śr gru 24, 2014 16:44

Witam,
Mam problem ze skrzynią smg m3 e46 a dokładnie objawy mam podobne jak inni urzytkownicy.
Nie znalazłem opisu o przypadkach jak mnie spotkał.
Pierwsze objawy zanikaly mi biegi 1'3'5 inym razem 2'4'6 a teraz to juz nawet wsteczny ucieka.
Jak było ostatnie tygodnie zimno to wszystko zaczęło działać zrobiłem ponad 900km bez problemów.
Teraz zrobiło się cieplej i problem znowu!
Może ktoś pomóc lub wskazać gdzie jechać z autem by dobrze to naprawić!

bastihits
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 08, 2014 21:02
Auto: M3 E46 cabrio
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: bastihits » pt sty 02, 2015 00:37

Witam,
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2015 23:02 przez bastihits, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RONIN
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 31, 2014 22:53
Auto: E46 M3 smg/E30 cabrio 328i
Lokalizacja: UK/PL

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: RONIN » śr sty 14, 2015 23:43

witam
panowie moze ktos cos pomoze??? dzis wracalem z roboty do domu dojezdzajac do ronda zapalila sie kontrolka smg skrzynia wyrzucila na 0-luz i tyle.Po zgaszeniu silnika juz nie odpalilem :(
w sobote dopiero bede mogl podpiac kompa

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: OLSZI » czw sty 15, 2015 01:21

Zobacz w masce w zamku jest tam takie coś,że jak jest otwarta to wyrzuca bieg może tam z zamkiem coś.....Nie znam się aż tak na smg ale to może być to...

Awatar użytkownika
RONIN
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 31, 2014 22:53
Auto: E46 M3 smg/E30 cabrio 328i
Lokalizacja: UK/PL

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: RONIN » pn mar 02, 2015 17:42

RONIN pisze:witam
panowie moze ktos cos pomoze??? dzis wracalem z roboty do domu dojezdzajac do ronda zapalila sie kontrolka smg skrzynia wyrzucila na 0-luz i tyle.Po zgaszeniu silnika juz nie odpalilem :(
w sobote dopiero bede mogl podpiac kompa
witam
usterka usunieta :) po podlaczeniu inpy skrzynia pokazala dwa bledy
56 duty cycle hydraulic unit
53 loss of hydraulic pressure
przyczyna byl silniczek/motor ktory odpowiada za prawidlowe cisnienie w pompie smg

http://eurtonelectric.com/images/made/i ... 00_502.jpg

wsrodku sa sa cztery szczotki dwie byly zawieszone jak rowniez byl pelny syfu,nagaru,kurzu,uzwojenie rowniez w slabej kondycji.
po wymianie skrzynia zmienia biegi znacznie szybciej i co najwazniejsze mozna znow cieszyc sie z jazdy :D

bastihits
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 08, 2014 21:02
Auto: M3 E46 cabrio
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: bastihits » czw mar 12, 2015 23:01

Witam,
RONIN gdzie dokladnie znajduje sie ten silniczek?
ja mam problem ze raz mam biegi 1,3,5 lub 2,4,6 i juz sam nie wiem co jest grane :-/

mobilek99
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 29, 2017 00:02
Auto: BMW 330i SMG

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: mobilek99 » śr mar 29, 2017 00:09

Witam wszystkich.
Mam problem ze skrzynia SMG w BMW e46 330i rocznik 2002.
Z tego co wyczytalem to jest SSG z 5 przelozeniami.

U mnie problem jest taki:
Zakupilem auto ze slabym sprzeglem. Objaw byl taki ze gdy tylko auto chwilke pochodzilo to nie mozna bylo jechac nim.
Wymienilem kompletne sprzeglo oraz wysprzeglik ( bylem w Berlinie po niego)

Teraz probuje przeprowadzic adaptacje INPA ale nie moge tego zrobic.

Prosze o porade co robie zle.
Wciskam w dzialem adaptacji skrzyni SSG F3 pozniej F8 aby rozpoczac adaptacje i na poczatku pokazuje mi sie komunikat ze moja wersja IPNY jest niezgodna SGB versja w INPIE u mnie to 1.000 a SGB w aucie 4.140, INPA version 1.070. Gdy klikne na OK zaczyna sie adaptacja ale nie moge jej przeprowadzic do konca bo za chwile pokazuje sie kolejny komunikat: Special treatment, Problem: Clamp 87
Sprawdzam w skrzyni zadnych bledow nie mam
Wczoraj na innej wersji INPY tez pokazywaly mi sie komunikaty ze mam stara wersje SGB ale udawalo mi sie adaptacje przeprowadzic do konca tylko za kazdym razem adaptacja nie zostala zrobiona. Proces doszedl do konca ale byl komunikat ze skrzynia nie jest zaadaptowana :(

Zwracam sie do Was z prosba o pomoc bo nie wiem co robie zle.
Aku mam nowe w aucie, do tego podczas adaptacji podlaczam jeszcze dodatkowo prostownik aby nie bylo spadku pradu

Z gory dziekuje za kazda podpowiedz

pozdrawiam

blizerdix
Posty: 192
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:05
Auto: e90 325i

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: blizerdix » śr mar 29, 2017 11:31

Tutaj raczej ciężko żeby ktoś ci powiedział jak zrobić adaptacje , sporo osób z tego forum utrzymuję się z serwisowania tych aut i raczej nic nie zdradzą

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kłopoty ze skrzynia SMG

Post autor: --==maly==---- » śr mar 29, 2017 12:36

Ciężko na odległość coś pomóc nie widząc tego osobiście.
Dużo zależy od zainstalowanego programu od rodzaju interfejsu i samego auta.
Dodatkowo 330ci ma inną skrzynię niż m3 i adptacja wygląda inaczej.
Zazwyczaj jeżeli adaptacja nie zostaje zakończona sukcesem powinieneś dostać komunikat z jakiego powodu.

ODPOWIEDZ