M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

2000-2006 | silnik: S54
Adam F
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 26, 2007 21:49
Lokalizacja: Wawa

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Adam F » czw lis 05, 2009 11:54

Jak kupowałem swoje M3 porównywałem ceny. Wybrałem Allianz bo:
1. kosztował 49% ceny jaką dawało PZU i Warta
2. ASO w przypadku szkody
3. Zerowy (albo bliski zeru) udział własny.

Gdyby ktoś się upierał przy tych największych (PZU i Warta) to stanowczo odradzam Wartę. Zrobili moją żonę w .... kiedy ine auto wjechało w nią, facet się przyznał na piśmie a Warta orzekła, że to była ustawka. Wycofałem wszystko z Warty, a miałem tam z wyjątkiem BMW wszystko.
Nurburgring: 9.02.16 - E60 M5

Awatar użytkownika
djset
Posty: 582
Rejestracja: czw cze 11, 2009 12:32
Lokalizacja: łódzkie / śląskie

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: djset » czw lis 05, 2009 12:48

Adam F pisze:Jak kupowałem swoje M3 porównywałem ceny. Wybrałem Allianz bo:
1. kosztował 49% ceny jaką dawało PZU i Warta
2. ASO w przypadku szkody
3. Zerowy (albo bliski zeru) udział własny.

Gdyby ktoś się upierał przy tych największych (PZU i Warta) to stanowczo odradzam Wartę. Zrobili moją żonę w .... kiedy ine auto wjechało w nią, facet się przyznał na piśmie a Warta orzekła, że to była ustawka. Wycofałem wszystko z Warty, a miałem tam z wyjątkiem BMW wszystko.
U mnie była podobna sytuacja... Teraz wszystkie polisy jakie mi się kończą wypowiadam (a aut mam kilkanaście) i przenoszę się do PZU. Z Wartą zawsze problemy były, nawet ze znikającymi mi nagle zniżkami)

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: kostek_ja » czw lis 05, 2009 20:29

Warta z tego co słyszę nie wypłaca nic bez wyroku sądu. Gdyż conajmniej 90% ludzi ich nie zaskarży nawet jak sprawa jest na 100% wygrana. Takie podejście do klient wprowadza spore oszczędności.

piotr e38
Posty: 364
Rejestracja: sob sie 29, 2009 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: piotr e38 » pt lis 06, 2009 10:47

Ja podobnie jak Djset mam kilka aut, ale AC opłacam tylko na te najdroższe, obecnie mam ubezpieczone w PZU, ale nie miałem na razie żadnej przygody, więc ciężko powiedzieć co by było. Miałem natomiast jakieś trzy lata temu E38 z AC w Linku4 i po przygodzie jaką miał mój ojciec z psem (owczarek niemiecki) wypłacili bez najmniejszego problemu, a po mojej interwencji iż w oględzinach nie uwzględnili wszystkiego po ok 3 tygodniach dopłacili resztę, także złego słowa powiedzieć nie mogę, ale i szkoda nie była duża ok 10 tys PLN.

Resztę aut tych tańszych opłacam same OC i wybieram po prostu gdzie najtaniej.

Pozdrawiam

Herflick
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 24, 2009 13:08
Auto: M6 E63
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Herflick » pt lis 06, 2009 11:31

Ja mam AXA wycenione na 75k, znizke 60% plus dostalem 30% za przejscie z PZU .. 2800 zaplacilem OC AC NW I asistance jakies wysokie.

Narazie mam dosw. b. dobre z asistance jak wysiadl mi alternator, bez pytania, podpisywania wrzucil na lawete zawiozl gdzie wskazalem.
Odnosnie wypadkowych spraw, dobre doswiadczenie mam z PZU, wyplacili mi dwukrotnie bez zadnego problemu. Raz zaskarżyłem wycene, dorzucili wiecej.

Awatar użytkownika
djset
Posty: 582
Rejestracja: czw cze 11, 2009 12:32
Lokalizacja: łódzkie / śląskie

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: djset » pt lis 06, 2009 11:47

w link 4 jesli auto kupione jako nowe (a moje kupione kilka lat temu w salonie mialo wartosc 300tyś zł) mialo wartosc powyzej 200 (lub 250) tyś zł to nie mogą takiego auta ubezpieczyc! dziwne...

Herflick
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 24, 2009 13:08
Auto: M6 E63
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Herflick » pt lis 06, 2009 12:02

Mnie w Link4 nie chcieli cabrio ubezpieczyc zarowno Emki jak i poprzednie TT Roadster.

bartekgra
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 13, 2009 18:21
Lokalizacja: wawa

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: bartekgra » pt lis 13, 2009 18:32

Mój znajomy miał szkode calkowita, sprawca mial w link4 oc, jego mazde wycenili na 17tys., szkode na 9tys, wrak na 8tys. Na poczatku myslal, ze to za male odszkodowanie bo za wrak nie chcieli wziac calej sumy, ale znalazl kupca za 7tys i w efekcie dostal lacznie 16tys za co kupil sobie nowa mazde, bezwypadkową. Obawiał się żę odszkodowanie które dostanie będzie zaniżone, ale jak sie przekonał wszystko było ok, tzn. dla niego, bo wiadomo zawsze komus cos moze nie przypasowac i taka suma bedzie za mala, bo ma nie wiem jakie wymagania.

Paffcio
Posty: 293
Rejestracja: wt maja 19, 2009 09:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Paffcio » pt lis 13, 2009 23:39

Raczej nijak sie ma mazda za 16 tys. do eMek ktore sa warte kilka, a nawet kilkanascie razy drozej. Juz przy samym ubezpieczaniu zanizaja wartosc, a co dopiero po szkodzie.
Jasne mozna sobie ubezpieczyc auto warte 50 tys, na 70 ale zapomnij ze te 70 dostaniesz, a nawet nie wiem czy te 50 tys. uda sie odzyskac :sad:

bartekgra
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 13, 2009 18:21
Lokalizacja: wawa

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: bartekgra » wt lis 17, 2009 23:05

W ogóle nie masz wiary w ubezpieczenie… Nie ubezpieczysz na 70tys. Bo w razie szkody nie będą w stanie określić wysokości szkody. Moja rada to uwierzyć w TU, nie wiem może masz jakieś złe doświadczenia. A propos słyszeliście o podwyżkach cen OC już w grudniu? Co o tym sądzicie? Bo ja w sumie niezbyt się zapatruje na 20% wzrostu cen ale z drugiej strony licze na towarzystwa link4, itp. Powinni coś wymyślić żeby zatrzymać obecnych i zwabić kolejnych klientów.

moalord
Posty: 131
Rejestracja: czw paź 08, 2009 21:44
Lokalizacja: PL - Bstok

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: moalord » wt gru 01, 2009 07:51

Ta, mają być podwyżki w grudniu, ok 20% na OC

Ja już umówiłem się ze znajomym agentem PZU, pakiet OC+AC+NW będe miał za 3700zł (taniej o jakies 600zl niż w placówce)

W takim wypadku nie ma co ryzykować za 500zl mniej innego ubezpieczyciela...


Ps. z Tego co podpowiedział "prywatnie" to nie warto ubezpieczać auta drożej niż jest jego wartość wg. eurotaxu, bo w razie kradzierzy i tak nie wypłacą tej kwoty.
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 21:32 przez moalord, łącznie zmieniany 1 raz.

bartekgra
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 13, 2009 18:21
Lokalizacja: wawa

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: bartekgra » wt gru 08, 2009 22:48

Ja tam nie mam wiary do agentów, tym bardziej żadnego nie znam. Tam gdzie mi przypasuje tam ubezpiecze, swoją drogą zastanawiam się nad opcją smart casco, ktoś próbował kiedyś?

Awatar użytkownika
boomer4
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 11, 2010 10:59
Lokalizacja: to wiem

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: boomer4 » sob mar 27, 2010 15:06

Herflick pisze:Ja mam AXA wycenione na 75k, znizke 60% plus dostalem 30% za przejscie z PZU .. 2800 zaplacilem OC AC NW I asistance jakies wysokie.

Narazie mam dosw. b. dobre z asistance jak wysiadl mi alternator, bez pytania, podpisywania wrzucil na lawete zawiozl gdzie wskazalem.
Odnosnie wypadkowych spraw, dobre doswiadczenie mam z PZU, wyplacili mi dwukrotnie bez zadnego problemu. Raz zaskarżyłem wycene, dorzucili wiecej.
ŁOŁ chciałem w AXA ubezpieczyć M3 OC/AC/NW ale się nie da bo rocznikowo(2002) mój samochód jest tam wart 250 tys. i AC nie przyznają na emki:P

Herflick
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 24, 2009 13:08
Auto: M6 E63
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Herflick » pn mar 29, 2010 13:50

Ja ubezpieczylem w Axa rocznik 2002 bez zadnego problem pod koniec lutego, wartosc mi wycenili na jakies 70.. zaplacilem 2950zl full pakiet bez wkladu wlasnego.

Krystian
Posty: 447
Rejestracja: śr paź 11, 2006 17:46
Auto: ///M E46
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: M3 - OC/AC - cena, jakość, wiarygodność - gdzie najlepiej ;)

Post autor: Krystian » pn mar 29, 2010 16:41

boomer4 pisze:ŁOŁ chciałem w AXA ubezpieczyć M3 OC/AC/NW ale się nie da bo rocznikowo(2002) mój samochód jest tam wart 250 tys. i AC nie przyznają na emki:P
spróbuj w Liberty Direct - kalkulator na stronie nie zgłaszał problemów nawet w przypadku 2001r

ODPOWIEDZ