Przekładka anglika - lista części oraz koszta

2000-2006 | silnik: S54
Igor_B
Posty: 69
Rejestracja: śr paź 28, 2015 15:31
Auto: BMW

Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: Igor_B » pn lip 25, 2016 13:32

Witam,

W mojej głowie ostatnio narodził się pewien pomysł (nie wiem czy do końca słuszny :D ) zakupu M3 E46 z kierownicą po prawej stronie i przełożenia go w jakimś zakładzie specjalizującym się w tego typu przeróbkach. Pacjentem miałoby być konkretnie to auto: http://allegro.pl/bmw-e46-m3-coupe-s54b ... ml#thumb/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiem, że było już trochę zakładanych tematów o tym, ale nigdzie nie znalazłem konkretnych informacji co/jak/ile, a pewnie przydałoby się to niejednemu :) Podstawowe pytanie jest takie: czy warto? Koszt zakupu oscyluje w granicach 30k (liczę, że do tylu zejdzie sprzedający), koszt naprawy pewnie też trochę pochłonie (maskę i błotniki może by uratował), lampy, zderzak, nerki, plastiki, halogeny, wloty na tarcze, nadkola i mniejsze pierdoły. Tak liczę i wychodzi sama naprawa przodu jakieś 3,500-4,000 zł.

No i ta przekładka? Widziałem wpisy, że bez 10,000 zł nie podchodzić, prawda to? Z rzeczy najważniejszych: magłownica, deska rozdzielcza, pamięci foteli oraz przekładka maty zajętości pasażera, pedały, listwy ozdobne wnętrza, zamki, klamki, wykładzina, lusterka, licznik, podłokietnik i jakieś plastiki. A co z rzeczami mechanicznymi?

Jeśli ktoś wie, co trzeba i należy wymienić przy takiej przeróbce, prosiłbym o listę :)

Pozdrawiam!

=============================

Zdjęcia (na wypadek gdyby link wygasł):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: OLSZI » pn lip 25, 2016 16:02

Jeśli szukasz Uk do przekładki mam bardzo fajne cabrio estori blau indywidual.
Jeśli jesteś zainteresowany to dzwoń.
Pozdrawiam.

Igor_B
Posty: 69
Rejestracja: śr paź 28, 2015 15:31
Auto: BMW

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: Igor_B » pn lip 25, 2016 17:49

Nie, jeśli chodzi o przekładkę, to interesuje mnie tylko powyższy egzemplarz (głównie ze względu na ten kolor) :smile:

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: OLSZI » pn lip 25, 2016 18:39

Ok spoko jeśli będziesz chciał porozmawiać o przekładce to dzwoń wysłałem Ci priv z nr telefonu. Pozdrawiam.

Tietz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 29, 2016 21:30
Auto: E90 ///M3 LCI

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: Tietz » pn lip 25, 2016 18:59

naprawa mojej mniej rozbitej wyniosla ok 9tys, a blotniki i zderzak mialem caly, ta maska to raczej smietnik, lampy przednie bixenon ok 1100, maska ok 2000, chwyt powietrza przed chlodnica ok 800 aso, zderzak kpl 1000, kierownice powietrza nadkola itp nastepny grosz, lakier i blacharka ze 3500

brus_ik
Posty: 94
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 14:33
Auto: M3 E46, M3 E36 S62B50, E30, X5
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: brus_ik » pn lip 25, 2016 19:22

Igor_B pisze:Witam,
...No i ta przekładka? Widziałem wpisy, że bez 10,000 zł nie podchodzić, prawda to? Z rzeczy najważniejszych: magłownica, deska rozdzielcza, pamięci foteli oraz przekładka maty zajętości pasażera, pedały, listwy ozdobne wnętrza, zamki, klamki, wykładzina, lusterka, licznik, podłokietnik i jakieś plastiki. A co z rzeczami mechanicznymi?
Prawda. Jeżeli chcesz to mieć zrobione tak, żeby wymienić wszystkie elementy na takie od wersji poliftowej z kierownicą po lewej stronie jak klamki, lusterka, licznik, pamieci , plastiki, magiel, przewody hamulcowe itp. to wg mnie licz około 15kzł. Mnie coś koło tego wyszło. Chyba że będziesz "polował na okazje" i szukał części do przekładki rok... W polifcie pompa DSC/ABS MUSI powędrować na lewą stronę pod serwo ze względu na brak elektrycznej pompy zaopatrującej układ DSC w płyn pod ciśnieniem - krótsze przewody o zwiększonym przekroju.

W moim wypadku przekładka + pakiet startowy to było około 30-35kzł przy czym "pakiet startowy" był dosyć kompleksowy. Wyjęty silnik, zrobione panewki (105tys. km przebiegu), nowe świece, nowe 6 cewek, nowy przepływomierz, nowe wszystkie rolki, napinacz i paski. Zrobione luzy zaworowe. Zrobiony układ hamulcowy (piaskowanie i cynkowanie zacisków), rozebrany cały spód, wypiaskowane wszystkie wahacze + ocynk + malowanie, wypiaskowany wózek tylny + ocynk + malowanie, dokładnie przejrzana cała podłoga pod kątem korozji i pęknięć, usunięte najmniejsze ogniska korozj o srednicy kilku mm w miejscach gdzie były jakieś sruby gwinty itp + wysztko zabezpieczone. Wszystkie elementy metalowo gumowe w układzie napędowym nowe. Przegub na wale napędowym nowy. Dyfer tył uszczelniony po rewizji i wymianie szpery na tą z E92 11 płytek zamiast 7. Nowe wieszaki w układzie wydechowym, nowe sprzęgło kompletne. Wymienione oczywiście wszystkie płyny i filtry. W tym także nowy kpl. opon 19". Po prostu nie chciałem potem w trakcie ekploatacji robić co chwile czegoś nowego... Pewnie o paru sprawach zapomniałem ale generalnie wymienione chyba wszystko co sie w tym aucie okresowo wymienia. Mam nadzieje ze na dluższy czas będzie spokój :)

Tak czy siak mam "ANGOLA" za +-70kzł tyle że już po wszelkich inwestycjach pozakupowych... Z plusów jak go kupowałem to miał lakierowany jeden element reszta w oryginale i 100tyś. km przebiegu. Kupiłem po około 6 miesiącach jeżdżenia i szukania po kraju różnych egzemplarzy od w cenach 50 do 70kzł - jedyne czego nie jeździłem oglądać to egzemplarze z SMG. Kupiłem od człowieka który teraz wystawią tą o która pytasz z Kielc... :)

A i koszty tej naprawy to sobie przemnóż tak kilkakrotnie - jak pisze przedmówca maska śmietnik :)

Igor_B
Posty: 69
Rejestracja: śr paź 28, 2015 15:31
Auto: BMW

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: Igor_B » pn lip 25, 2016 20:16

W sumie fakt, maskę trzeba będzie nową kupić, błotniki by naprawił, lampy sugerowałem się, że są całe (oprócz kloszów), bo tak napisał sprzedający w opisie. Zderzak też liczyłem tysiak, do tego jakieś wloty, to myślę, że 5k nie powinienem i tak przekroczyć :) Pod warunkiem, że te lampy całe i belka carbon nie ruszona nigdzie.

To ten pakiet startowy niezły zrobiłeś :smile: Ale masz spokojną głowę teraz :grin: Czyli widzę, że 22-25k wyjdzie zrobienie wszystkiego. Nie liczę tutaj właśnie takich rzeczy jak podłoga, czy panewki, bo to już oddzielny temat.

Mógłbyś mi jeszcze napisać, jeśli to nie problem, co dokładnie musiałeś wymieniać/kupić do przekładki? Będę wdzięczny!

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: OLSZI » pn lip 25, 2016 20:26

Przekładka a przekładka jeśli ma być wszystko jak należy czyli pamięci foteli licznik maglownica pompa przeniesiona na drugą stronę nowe przewody hamulcowe zamki w drzwi itd to od 9000-15000 w zależności gdzie i za ile kupisz części a z nimi coraz gorzej i każdy kto przekłada ma różne ceny za robociznę.
Dla przykładu pamięci foteli dwa lata temu europejskie kupiłem za 250 zł a teraz przy cabrio x3
Podstopnica M kosztowała ponad 200 w aso teraz ponad 400 zł
Także dużo zależy od ceny części a plastiki przewody hamulcowe kupuj tylko nowe.
Jak coś pomogę w przekładce.
Pozdrawiam

brus_ik
Posty: 94
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 14:33
Auto: M3 E46, M3 E36 S62B50, E30, X5
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: brus_ik » wt lip 26, 2016 23:50

Igor_B pisze: Mógłbyś mi jeszcze napisać, jeśli to nie problem, co dokładnie musiałeś wymieniać/kupić do przekładki? Będę wdzięczny!
Ja kupiłem całe europejskie E46 coupe (nie M) z prawie identycznym wyposażeniem - akurat się trafiło. Po sprzedaniu silnika ze skrzynią, zawieszenia KW, kół większości środka i kilku dupereli zostało mi sporo rzeczy potrzebnych do przełożenia i miałem większość w jednym miejscu bez szukania i kompletowania.

Tak na szybko z głowy to żeby było tak jak powinno być to trzeba było kupić:
- Lusterka
- Magiel + łącznik od magla do kolumny kierowniczej
- Przewód ciśnieniowy od pompy do magla
- klamki
- licznik
- ramka konsoli środkowej + konsola środkowa + deska rozdzielcza + troche uchwytów odwierconych z karoserii + troche spinek, opasek i plastikowych uchwytów
- pedały sprzęgła i hamulca z mocowaniami
- przewody hamulcowe, od pompy hamulcowej do ABS/DSC + kilka innych, przewody podciśnieniowe idące do serwa, przewód od pompy sprzęgła do wysprzęglika
- podłokietnik
- przełączniki z pamięciami do foteli reg. elektrycznie + przełączniki na drugą stronę bez pamięci (same silniki i matę zajętości fotela pasażera można przełożyć)
- wkłady reflektorów z bixenonem z wersji do ruch prawostronnego
- podstopnica na lewą stronę
- wykładzina podłogi + kilka plastików na prawą stronę i schowek
- mechanizm wycieraczek + ramiona + plastikowe podszybie

Pewnie miał bym w głowie więcej ale dużo pierdółek jak jakieś gąbeczki, wygłuszenia, spineczki itp. miałem ze stojącej obok wersji europejskiej i po prostu brałem co było akurat potrzebne.\
Wiele z w.w elementów kupione nowe w aso, bo używanych albo nie było za bardzo albo kosztowały praktycznie tyle co nowe, albo były w kiepskim stanie.

Oczywiście część stwierdzi, że np klamki z zamkiem z lewej strony mu nie potrzebne, w reflektorach przestawi sobie przesuwkę żeby świeciły "płasko", w lusterkach angielskich i tak widać "normalnie", do zegarów kupi tarcze z allegro albo zostawi te w milach a przewody hamulcowe kupi za kilkadziesiąt złotych miedziane i zredukuje koszt przekładki o kilka tysięcy złotych - ale to już indywidualna sprawa każdego :)

Awatar użytkownika
alphaOne
Posty: 39
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 15:56
Auto: E46

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: alphaOne » czw lip 28, 2016 11:41

jakby co to mam w piwnicy dużo z tych wykładzin i plastików z mojej emki pasujących do wersji europejskiej - chętnie się ich pozbędę za rozsądną cenę

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: Bombel » sob lip 30, 2016 15:53

A ja dzisiaj zaczalem rozbiorke europejskiej m3, wiec mam na sprzedaz wszystko co potrzebne.
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

krzyzak_alpina
Posty: 27
Rejestracja: pt sie 29, 2014 16:44
Auto: M3 e46, e60 530d, e30 325
Lokalizacja: Gryfino

Re: Przekładka anglika - lista części oraz koszta

Post autor: krzyzak_alpina » wt cze 06, 2017 21:36

Orjetuje się ktoś z was czy wiązka z przed lifta podjedzie do polifta? Będzie to plug&play czy trzeba coś przerobić?

ODPOWIEDZ