Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

1992-1999 | silniki: S50B30, S50B32
Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: Sly » pn mar 21, 2016 23:31

Witajcie, Dalem auto do mechanika w celu demontazu vanosa, ktorego wyslalem juz do Mehenker w celu regeneracji. Otrzymalem dzis tel od nich, ze potrzebuja jeszcze walki laczace vanos z reszta. Przyznam nie znam sie na mechanice , dlatego moje pytanie czy jest to wielka sprawa demontaz owych walkow (sztuk 4 bodajrze) , gdyz moj mechanior twierdzi ze trzeba rozebrac pol silnika, rozpiac rozrzad itp. po drugie: czy jest wogole potrzeba wyciagania walkow jesli nie chalasuja ???(aczkolwiek jak robic to wszystko, skoro juz rozbebrane stoji) Przy samym vanosie juz ktos grzebal, sa slady uszczelniania sylikonem, oraz jedna uszczelka nadpeknieta. Auto hamowalem niedawno i ma jedynie 280km. Brak mocy byl odczuwalny :roll:
Czekam na wasze opinie, bede wdzieczny :P
Załączniki
wykres.jpg
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

Endru
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 22, 2011 13:20
Auto: e36 M3 3.2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: Endru » wt mar 22, 2016 08:08

Czesc, moim zdaniem jest to nieporozumienie. Twoj mechanik mysli o walkach rozrzadu a tym z Mehenker nie o to chodzi. Moim zdaniem oni potrzebuja takie dwa male walki, ktore lacza Vanos z walkami rozrzadu (wchodza w walki rozrzadu zazebiajac sie z nimi od wewnatrz). Jezeli Twoj mechanik prawidlowo zdemontowal Vanosa, to one powinny byc na wierzchu. Dobrze jakby wypowiedzial sie w tej kwestii kolega Lato. Powodzenia!

Lato
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 22:57
Lokalizacja: Krk

Re: Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: Lato » wt mar 22, 2016 21:50

Nie znam firmy ale z wykresu widze ze vanos ma uwalona pompe i nie nastawia odpowiednio walka dlatego silnik walczy zaplonem i jest taki a nie inny wykres. Jesli nie regeneruja Ci pompy to mozesz zalozyc ze wywalasz pieniadze w bloto. Jak przybedzie kilka kucy to max. Z pompa powinno byc ponad 300.
wyjecie biegow vanosa nie wymaga duzej pracy ale bez know how faktycznie trzeba troche sie okrecic silnikiem ;)
Pzdr
BMW to nie magia, to samochód. BMW serii M to Magia :)

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: Sly » śr kwie 06, 2016 22:02

Nie wiem czemu nie dostalem powiadomiena nam maila o waszych odpowiedzach... Odnosnie walkow, dogadalem sie z nimi zeby zrobili sam Vanos bez walków. Odeslali mi dosc szybko vanosa, lecz podczas montazu okazalo sie ze najwiekszy oring jest za duzy... ogarnelismy nowy odpowiedni, vanos montujemy i mechanik swierdza ze brakuje uszczelnienia tłoka ssacego i mnie poprostu kurw... bierze. Dzwonie do Mehenker'a , twierdza ze odeslalli a w przesylce niczeg takiego nie bylo i mam na dzis dosc, nalatalem sie od mechanika po serwis, w serwisie czesc niedostepna i pozostaje szukac prywatnie. Mehenkera moglbym :573: za ta akcje, z reszta jesli nie dosla mi czesci i nie oddadza w ramach rekompensaty czesci kasy, pojade z nimi jak ze swiniami, na wszystkie mozliwe sposoby. Zaplacilem 550 zl i auto stoji dalej uziemione.
Załączniki
oring.jpg
Ostatnio zmieniony pt lut 07, 2020 19:23 przez Sly, łącznie zmieniany 1 raz.
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

Awatar użytkownika
wojtasm5
Posty: 360
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 20:40
Auto: E36 M3EVO OE++
Lokalizacja: Jędrzejów - Kielce
Kontakt:

Re: Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: wojtasm5 » czw kwie 07, 2016 18:26

Witam,
nie bardzo wiem o co chpdzi podeślij jakieś foto czego potrzebujesz. Może coś pomogę.
Grzebanie w szperach z dobrym skutkiem.

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Regeneracja Vanos - demontaz/montaz w 3.2

Post autor: Sly » czw kwie 07, 2016 19:18

Od rana latanie telefonowanie i sukces.. o ile mozna to tak nazwac :lol: Mechanik zamowil w UK uszczelnienie walka, bedzie za dobry tydz, Pozniej telefon od Mehenker, mieli zapasowwe graty i dosla mi zagubiona czesc. Jak pojdzie sprawnie, moze wyjade w przyszly weekend na miasto. Dziekuje wszystkim za infos, sczescie ze sa jescze dobrzy ludzie na tym swiecie :P
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

ODPOWIEDZ