skora boczkow dzwi

1992-1999 | silniki: S50B30, S50B32
Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

skora boczkow dzwi

Post autor: Pawel_M3GT » ndz sty 11, 2015 02:07

Mam problem, w mojej m3 jakis debil wycial dziury na glosniki w boczkach...
Czy ktos ma jakis sposob aby przelozyc srodkowy element korzany do innego boczka?
Chodzi o to aby odkleic element obszyty skora ( wykonany z jakiejs dykty czy czegos takiego ) od samego boczka wykonanego tez z takiego samego materialu. Jest to dosc silnie sklejone.
Wiem ze czasami to samo odpada, u mnie niestety nie..
Moze ktos robil juz podobna operacje i ma jakis sposob na to?
Musze odzyskac oryginalna skore i od razu mowie, ze obszywanie czy kupno takiego samego uzywanego boczka nie wchodzi w gre.

Skrzeku
Posty: 314
Rejestracja: pt sty 24, 2014 19:57
Auto: E36 M3 3.0

Re: skora boczkow dzwi

Post autor: Skrzeku » ndz sty 11, 2015 13:27

Ja to robilem, cholernie ciezko jest zaczac ale potem to juz idzie z gorki, ja zaczynalem chyba od tulu, odcinalen to nozem

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: skora boczkow dzwi

Post autor: chudini3 » ndz sty 11, 2015 14:44

Podłącze się pod temat i zapytam o boczki. Konkretnie czym najlepiej podkleić rozklejające się boczki żeby wytrzymało to długo?

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: skora boczkow dzwi

Post autor: Sly » ndz paź 23, 2016 01:06

odswieze ... problem z roklejajacymi sie boczkami jest ogolnie znany, nie ominelo to i mnie.. juz przy zakupie odklejaly sie , wiec szukalem (dluuugo) innych. Znalazlem skorzane poliftowe z miekkim podlokciem. Musialem jedynie poprzeklejac je na moje. Trzymaly tak ze prawie zrezygnowalem.. miejsca gdzie dalo sie odciagnac wklejany element , ten oklejony, zalalem bodajrze nitro , odczekalem chwile, klej sie poddal, rozpuszczal powoli... krok po kroku , troche cierpliwosci i calosc ladnie rozklejona :P potem juz tylko procedura sklejania i jest cacy :grin:

@chudini3 do klejenia skory czy skaju polecam klej przeznaczony dla tapicerstwa samochodowego, osobiscie jesli chce miec pewna spoine biore Budapren... leczy ten stary dobry produkt. Niezly jest tez Pattex z puszki, Autokol i Bonaterm, tez nie najgorsze.
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: skora boczkow dzwi

Post autor: Camil » ndz paź 23, 2016 10:08

Boczki sie podgrzewa i odchodzi element pokryty skora(po podwazeniu lopatka plastikowa), niemniej jednak stary klej jest jakis dziwny i trzeba sie czyms go pozbyc przed ponownym przyklejeniem.

ODPOWIEDZ