Zapocenia układu wspomagania - przewody

1992-1999 | silniki: S50B30, S50B32

Zapocenia układu wspomagania - przewody

Postprzez wojtasm5 » Pn mar 27, 2017 07:13

Witam,
czy ktoś z was wygrał walkę z pocącymi się przewodami wspomagania w e36???
Nie mam u siebie wycieków ale te ciągle spocone przewody wspomagania nie dają mi spać.
Macie jakieś patenta?
Czy zakucie nowych przewodów, szersze obejmy, czy serwis i wszystko nowe???
Grzebanie w szperach z dobrym skutkiem.
wojtasm5

Auto: E36 M3EVO OE++

Re: Zapocenia układu wspomagania - przewody

Postprzez Endru » Wt mar 28, 2017 09:58

Jezeli masz czysty plyn bez opilkow, pompa cicho pracuje, wspomaganie dziala jak nalezy, to bym tego nie ruszal a przed snem np. strzelil browarka :-)

Ja oprocz magla mam wszystko nowe (pompa, przewody, zbiornik), przeplukane plynem i zalane na swiezo. Robilem niedawno, wiec jeszcze za wczesnie aby wypowiadac sie o trwalosci przy takim podejsciu. Narazie jest sucho i licze na trwaly efekt.

Nie bawilem sie w dorabianie, zakuwanie itp. wiec nie wiem jak to sie moze sprawowac.
Endru

Auto: e36 M3 3.2

Postprzez --==maly==---- » Wt mar 28, 2017 10:59

Standard w starszych bmw ale zazwyczaj wycieki powstają przy mocowaniu przewodów do zbiorniczka od spodu tam węże się poddają i leci po nich w dół. Często pomaga rozebranie wymiana opasek i porządne skręcenie chyba że węże będą uszkodzone to wymiana zostaje.
CZĘŚCI ORYGINALNE BMW ORAZ INNE DOBRE ZAMIENNIKI LEMFORDER/TRW/ATE/BOSCH/FEBI/SKF.../OLEJE LIQUI MOLY/MOTUL I INNE
DLA FORUMOWICZÓW ATRAKCYJNE CENY TEL: 726664448 AUTOLUST@WP.PL ZAPRASZAMY
--==maly==----

Auto: M3 E92 Competition Individual

Postprzez frykas » Pt kwi 14, 2017 08:21

standard bmw
ja kupiłem wszystkie wężę nowe plus nowe opaski podkłądki przy renowacji i nic sie nie poci a przy zbiorniczku jeszcze smarowałem uszczelniaczem do misek olejowych
frykas

Auto: e36 is e39 2,8

Postprzez ww296 » Pt lip 07, 2017 23:24

W E36 jest tak skonstruowany układ, że przy kilkukrotnym szybkim kręceniu kierownica poziom płynu się podnosi i przesącza albo przez korek albo własnie przez mocowanie węża do zbiorniczka - chociaz tam nie ma ciśnienia (dużego).
Albo trzeba z tym żyć, albo zamontować większy zbiorniczek z niższym poziomem płynu. Przewody wysokiego ciśnienia najczęściej są w porządku.
ciągle szybciej...
ww296

Powrót do E36 M3