m3 e46 by piotr

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » śr mar 16, 2016 22:22

Zobacz jak mam teraz zrobione w cabrio... Ok?W galerii są zdjęcia i jeśli chcesz doślę resztę?
M3 Piotrka nie ja kupowałem przewody i robiła mi to firma która przekładała auto.... Hamulce u Piotrka działały idealnie jeździłem tym autem tarcze przód do wymiany teraz są tylko.
Przekładka była zrobiona bardzo dobrze instalacjia dużo nowych rzeczy jak bym chciał zaoszczędzić to licznik byłby od Uk olałbym pamięci foteli itd...
Nie olałem tego jakby coś nie tak było z hamulcami to bym nie odebrał auta Piotrek jeździ wszystko jest ok ja jeździłem i też było.
Chciałbym żeby inne były tak przełożone.
A kupilbys Mały mke z urwanym kołem? Albo z krzywymi kołami?
Pewnie nie....
Więc to że zostały do zrobienia tuleje belki tył to pierdoły.
Na przekładce nie oszczedzalem ani na niczym innym nie wszystko zdążyłem zrobić bo auto sprzedałem.

anglik
Posty: 143
Rejestracja: czw sie 02, 2012 14:37
Lokalizacja: POLSKA

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: anglik » śr mar 16, 2016 22:27

Panowie tutaj nie ma co się kłócić , ale dziwne jest że ktoś coś komuś zarzuca , przecież nowy właściciel ma rok czasu auto kupił nie miał pretensji , nagle druga osoba , teraz mały zarzuca że coś jest nie tak , nie ma co się sprzeczać , apropo przekładki e46 to jest tak prosta że większość co zna podstawy mechaniki to ogarnia ( to zwykłe proste auto ) , wrona robi to na poziomie bo ktoś kto mu daje auto nie ma w module RHD , a co to modułem jeździsz czy autem ? to nie i8 tylko proste stare jak but bmw , tuleje belki , nowe przewody z aso to można kupić co za problem nawet jak widział i się zdecydował Piotr , to kupił to auto jak by nie chciał to by nie brał

znam takich co nowe telefony kupują z folij-ką bez pudełek i dla nich nie jest nowe bo nie ma pudełka - totalny bezsens

auto jak auto w każdym jest coś do roboty nie ma samochodu idealnego , są w salonie nowe .

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » śr mar 16, 2016 22:48

A co do przewodów to ori są stalowe a one rdzewieją itp a miedziane czy tam inne wytrzymują dłużej....
Nie broń Ostiego nie jechales autem i nie widziałeś nie zrozum mnie źle.... Nie mam nic do Ciebie i wiem że masz duża wiedzę ale też się trochę znam i miałem już bardzo dużo aut a bmw w szczególności. Jeździłem różnymi i tą m3 naprawdę jest bardzo dobrym Egzemplarzem....
Ale Osti ma jakiś problem a Piotr nawet nie napisał nic złego a to jego auto i wszystko mu pasuje...

Awatar użytkownika
piotr1979
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 22:28
Auto: e46 m3
Lokalizacja: szczecin

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: piotr1979 » śr mar 16, 2016 23:02

moze ja sie wypowiem jako wlasciciel.
1.to jest moje pierwsze M i nie wiem jak powinna sie zachowac pompa dsc.wedlug mnie dobrze bo nie jezdze jak poje....y,ale widocznie cos jest nie tak.
tez nie jestem mechanikiem ,ale kupilem to auto i chce je miec-no coz bez kosztow sie nie obedzie.
2.jezdze tym autem spokojnie i weekendowo i zrobilem nim dopiero 3tys km w 8 miesiecy.
3.nie upalam ,nie jezdze bokiem ,nie wykorzystuje auta na maxa i na poczatku nie wyczulem nawet ,ze tuleje sa zerwane.ale auto myszkuje i napewno tuleje i podloga bedzie zrobiona jak najszybciej i ja ich nie zerwalem :)
4.doprowadze to auto do stanu takiego zeby nie bylo wstydu .narazie poszlo 8tys i jak bedzie trzeba pojdzie drugie 8tys.
5 dobrze ,ze wymienilem sprzeglo.
6.kolega osti pomogl mi zorganizowac czesci na podmianke takze pompe smg. :564:
trudno sie mowi za gapowe trzeba placic .natomiast ciesze sie ,ze trafilem na czlowieka z pasja,ktory posiada nieziemska wiedze na temat mojego samochodu i pomaga mi ogarnac to auto jak swoje i ciesze sie ze nie becaluje za wszystko tak jak w aso.osti podchodzi do wszystkiego na spokojnie i zawsze mowi ,ze "ogarniemy" :) i za to szacun.ogolnie to jak kupywalem to auto to bardzo malo wiedzialem,ale powoli,powoli....

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » śr mar 16, 2016 23:10

Powiedz Piotrek wszystkim jak się okazało że jest do wymiany pompa czy tam coś to od razu powiedziałem że mogę spowrotem odkupić auto było tak?
Blizerdix kupił mke wydał już prawie 20 tyś zł i z zewnątrz jeszcze za dużo nie zrobił....takie są koszta m3.
Najgorsze rzeczy i jedne z droższych zrobiłem silnik igła vanos przy 3000 obr igła itd...
Zostały jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia warto zrobić bo wóz mega ładny lakier blacharsko igła środek wszystko super...
Jak coś nadal podtrzymuje mogę odkupić....

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » śr mar 16, 2016 23:25

Aaaa skoro Osti tak się czepiasz tej pompy to dlaczego wypusciles Piotrka od siebie skoro ona tak niby nie domaga?

Flanel
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 03, 2015 21:30
Auto: m3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: Flanel » śr mar 16, 2016 23:27

Barton66 pisze:A tak z innej beczki robimy spot BMW 'M" w Szczecinie? chętnie bym przyjechał :)
Tak!

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: --==maly==---- » śr mar 16, 2016 23:32

Olszi Ty nadal nie rozumiesz nikt włącznie z kupującym nie ma do Ciebie pretensji auto jest dobre włożyłeś w nie kupę pieniędzy i dbałeś pamiętam jak o vanosie rozmwialiśmy ile rezy to robiłeś żeby było perfekcyjnie.
Ja bronie Ostiego choć to nie moja sprawa ale zarzucasz mu zbędną wymianę sprzęgła a co tu gadać był to śmieć. Smg ogarnął za nie dużą kasę auto ma nowe sprzęgło a to duży plus patrząc na stare a gwarantuje Ci ze jak by auto trafiło gdzie indziej Piotr wydał by 10tyś+ na tą naprawę o ile w ogóle miał by zrobione sam mu poleciłem Ostiego bo wiem że będzie uczciwa robota a smg w PL nie ogarnia prawie nikt.
Kolejna sprawa to przetaczane tarcze ktore nawet w lanosie nie dzialaja po takim zabiegu (wentyli sie nie toczy nie mówiąc o nawiercanych tarczach pływających) czy sterowniki zostawione na rhd co nie przystoi w m3 i tu nie ma o czym dyskutowac nikt nie ma do Ciebie pretensji nie ujmuje twojemu wkładowi w to auto ale nie atakuj Ostiego jak mówi że to źle tamto źle bo tu też ma rację i dużą wiedzę na temat tych aut.
Dla mnie koniec tematu fajnie że auto będzie ulepszane bo to ciekawy i eobry egzemplarz.

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » śr mar 16, 2016 23:44

Przyznaję się tarcze przetoczyłem bo chciałem wtedy żeby jeszcze chwilę pojezdziły dla mnie najważniejsze było aby silnik panewki vanos był na igłe zrobiłem całe zawieszenie z przodu nowe wachacze tył też tuleje itd...
Tarcze wiedziałem że trzeba będzie zrobić ale zostawiłem je na później bo chciałem najpierw ogarnąć co innego.... Nie da się zrobić czasami wszystkiego na raz.

Bardzo się cieszę że Osti ogarnia to auto...
Jestem zły z tą pompą dsc bo wszystko było dobrze i o to jestem WKU.....

Co do sterownika jak odbierałem auto z przekładki nie miałem komputera Gt1 czy coś bo nie prowadzę warsztatu i itak nadal nie wiem o co wam chodzi ze sterownikami....
Itak każdy wie i będzie wiedział że to Uk.
Co zmieni takie przestawienie jakiegoś sterownika?

Dla mnie ważne było że jak nie wyłączysz świateł otwieram drzwi lewe to pika ważne żeby miał licznik w km i oryginalny.
Ważne pamięci foteli itd.
Dsc zaznaczam po raz któryś tam działało idealnie.

Dziękuję bardzo że Osti pomaga przy aucie.
Tobie Mały też bo i mi pomogles nie raz po to jest forum.
Zamykamy debatę i tyle.
Jadę M5 polatac...

Awatar użytkownika
piotr1979
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 22:28
Auto: e46 m3
Lokalizacja: szczecin

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: piotr1979 » czw mar 17, 2016 00:18

OLSZI pisze:Powiedz Piotrek wszystkim jak się okazało że jest do wymiany pompa czy tam coś to od razu powiedziałem że mogę spowrotem odkupić auto było tak?
Blizerdix kupił mke wydał już prawie 20 tyś zł i z zewnątrz jeszcze za dużo nie zrobił....takie są koszta m3.
Najgorsze rzeczy i jedne z droższych zrobiłem silnik igła vanos przy 3000 obr igła itd...
Zostały jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia warto zrobić bo wóz mega ładny lakier blacharsko igła środek wszystko super...
Jak coś nadal podtrzymuje mogę odkupić....
nie raz wspominales ,ze mozesz odkupic ,ale nie o to tu chodzi :)
a ,ze ja nie narzekalem nigdy na auto to pewnie przez to ,ze wiedzialem ,ze co niektore rzeczy bedzie trzeba zrobic albo w ogole na niektorych sie nie znalem,nie wiedzialem ,ze sa uwalone.
najwazniejsze dla mnie to to ,ze problemy z smg sie skonczyly.teraz podloga ,opony ,hamulce(te toczone :) ) takze troche kasy jeszcze pojdzie napewno,ale jak w przyszlosci bede sprzedawal ten woz to nowy wlasciciel bedzie mial wszystko ogarniete :)

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » czw mar 17, 2016 00:25

Też się cieszę że już jest dobrze.... Bo sam się źle z tym czułem... Dlatego też chciałem odkupić auto żebyś nie był zły że coś się zepsuło...
A po drugie to jestem wykończony robiąc wszystko od nowa w tej m3.... Ale niestety musiałem wtedy sprzedać potrzebowałem pilnie kasy.... Bardzo miło wspominam to auto i wszystkie moje wycieczki nim...
Cieszę się że trafiła w dobre ręce.

osti!
Posty: 199
Rejestracja: wt sty 27, 2009 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: osti! » czw mar 17, 2016 00:48

Dobrze, że napisałeś od czego jest forum i tego się trzymajmy. Z wielką chęcią będę dalej pomagał doprowadzać to auto do ładu i mam nadzieję, że Piotrkowi wystarczy zapału bo to świetny sprzęt tylko trzeba o niego dbać.
Olszi rozumiem, że przyczepiłeś się do mnie o naklejkę od poduszki ale akurat wtedy czekałem na komplet z ASO i to oczywiście też miałem jak trzeba...tylko widzisz naklejka nic złego nikomu nie zrobi, a pompa DSC która podczas pracy dostaje powietrze zamiast płynu - owszem. Piotrka puściłem z tym bo podginałem te przewody zanim wydałem mu auto ale i tak moim zdaniem powinny zostać wymienione. Nawet mu o tym nie mówiłem wtedy bo nie chciałem, żeby zraził się do swojego pierwszego M3.
Auto sprzedałeś komuś kto zaczyna przygodę z Mkami i oczywiste jest, że nie zauważy niektórych wad lub niedociągnięć. Podchodzę do tych aut z pasją i sentymentem dlatego uważam za stosowne uświadomić właściciela jeśli coś jest nie tak jak trzeba.
Mały doskonale rozumie o co chodzi w każdej poruszonej tu kwestii bo posiada wiedzę i doświadczenie odnośnie tych aut. Milo by było gdybyś uszanował to, że się tu udziela bo tak się składa, że większość ludzi, którzy są fachowcami w danych kwestiach w ogóle nie udziela sie na forach bo nie maja siły zderzać się z opiniami ludzi, którzy fachowcami nie są, a piszą bo coś gdzieś zrobili i przecież działa.

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: OLSZI » czw mar 17, 2016 00:55

Osti ja jeździłem tak bardzo długo i wiele osób tym autem jechało nikt nie zauważył czegoś nie tak z dsc jeździłem tym autem po autostradzie mieście itd i gdyby było coś nie tak zrobiłbym to bo nie jestem kaskaderem...
Zobacz u mnie w galerii w cabrio czy tak mogą być zrobione?
Mi się nic nie zapowietrzało gdy by tak było nie jezdzilbym....

osti!
Posty: 199
Rejestracja: wt sty 27, 2009 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: osti! » czw mar 17, 2016 01:15

OLSZI pisze:Osti ja jeździłem tak bardzo długo i wiele osób tym autem jechało nikt nie zauważył czegoś nie tak z dsc jeździłem tym autem po autostradzie mieście itd i gdyby było coś nie tak zrobiłbym to bo nie jestem kaskaderem...
Zobacz u mnie w galerii w cabrio czy tak mogą być zrobione?
Mi się nic nie zapowietrzało gdy by tak było nie jezdzilbym....
Olszi wiesz kiedy pompa DSC pracuje? Nie jak sobie ciśniesz autostradką przed siebie tylko wtedy gdy Ty ciśniesz powiedzmy 200km/h i wejdzie na nią dzikolocha, której się nie spodziewałeś, zaczynasz hamować, skręcasz kierownicą, auto zaczyna łapać poślizg i wtedy żebyś nie poszedł odrazu w agro, włącza się DSC, które ma za zadanie ustabilizować tor jazdy Twojego bolidu zachowując możliwość manewrowania. Żeby takie cuda się mogły dziać, pompa wali pod ciśnieniem płyn hamulcowy w odpowiednie zaciski, żeby dohamować koła. W tym aucie pompa jest jeszcze trochę słabsza więc wspomaga ją dodatkowy kompresor, żeby działała szybciej i sprawniej jednak to się nie dzieje bo ktoś przyrzeźbił przewody skupiając się na tym, żeby przełożyć, a nie żeby dobrze działało. Pompa działa ale slabo i z opóźnieniem co skutkuje nowym hasłem w wyszukiwarce Allegro pod tytułem "przód M3 e46" i kolejnymi czerwonymi kreachami na niemieckiej autostradzie.

blizerdix
Posty: 192
Rejestracja: śr paź 29, 2014 10:05
Auto: e90 325i

Re: m3 e46 by piotr

Post autor: blizerdix » czw mar 17, 2016 01:23

A ja czytam i czytam i końca nie widać chłopaki kończymy ten temat "kłótni "cieszę się bardzo że jest nas coraz więcej osób którzy podchodzą do m-ki z pasją czy olszi albo nasz nowy kolega Piotr oraz reszta osób udzielajacych się na tym forum cały czas się uczymy i wyciągamy wnioski rozumiem nerwy olsziego ponieważ wiem ze zależy mu aby auto bylo zrobione jak należy może faktycznie jeżeli coś tam nie było dopracowane to tylko i wyłącznie z tego powodu że olszi tego nie wyczuł albo nie zauważył ale po to jest to forum by sobie pomagać dzięki tym posta osoby które będą przekładać swoje M zwrócą na to uwagę , oraz sam olszi zwróci uwagę na ten temat w swojej nowej M aby było wszystko idealnie

ODPOWIEDZ