M3 competition interlagos

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

M3 competition interlagos

Post autor: Santino » ndz kwie 07, 2019 15:42

Witajcie

Pacjent to 2006 M3 e46 competition

Czyli w sklad tego pakietu wchodzi:
-Kola CSL sttling 163
-hamulce CSL z twuczesciowymi tarczami
-przekladania kierownicza z CSL 14,5:1
-Tryb M track mode
-kierownica CSL obszyta alkantara to samo wstawki na galce i recznym
-listwy dekoracyjne z wzorem alu
-Lakier Interlagos dostepny tylko do competition

W tym lakierze wyszlo 200aut na europe i jakies 800na stany, do tego kombinacja braku szyberdachu i srodka m texture i smg zawęża to zapewne do kilkudziescieciu- kilkunastu na swiat

Z vinu wychodzi
Prod. Date 2006-02-20
Type M3 (USA)
Series E46 (3 Series)
Body Type COUPE
Steering Left Hand Drive
Engine S54
Displacement 3.20
Power 252kw / 343hp
Drive HECK
Transmission Manual
Colour INTERLAGOS BLAU METALLIC (A30)
Upholstery LEDER M TEXTURANTHRAZIT (F2AT)

Editions And Packages
S793A Sequential M Transmission Drivelogic
S7MAA Competition Package
S710A M Leather Steering Wheel
S785A White Direction Indicator Lights

Comfort And Interior Equipment
S441A Smoker Package
S459A Seat Adjuster Electric With Memory
S473A Armrest Front
S490A Adjuster Backrest Width
S431A Interior Mirror With Automaticdip

Multimedia
S640A Preparation F Telinstallation Universal
S650A CD Player
S674A HiFi System Harman Kardon
S692A Preparation BMW 6CD Changer Ibus
S645A BMW US Radio
S661A Radio BMW Business C43
- Bavsound Speaker Upgrade Available

Driver Assistance And Lightning
S508A Park Distance Control PDC
S521A Rain Sensor
S522A Xenon Light
S520A Fog Lights
S534A Automatic Air Conditioning
S550A Onboard Computer

Wheels And Drive
S210A Dynamic Stability Control

Environment And Safety
S818A Battery Master Switch
S8SPA Control Unit COP
S354A Green Windscreen Green Shade Band
S845A Acoustic Belt Warning
S853A Language Version English
S876A Radio Frequency 315 MHz

Individual Equipment
S775A Headlining Anthracite

Other Equipment
S925A VERSANDSCHUTZPAKET
S946A BERUECKSICHTIGUNG PREISABHAENGIGK
S9AAA Outer Skin Protection
S992A Control Of Numberplate Attachment

Auto przyjechało w takim stanie
Obrazek
Jak widac dostala strzala w sam naroznik, po zdjeciu zderzaka okazalo sie ze nawet carbonowa belka nie zostala uszkodzona, tak wiec naprawa ograniczyla sie do odwiercenia fartucha na zgrzewach przy kielichu i wstawieniu elementu. Czesci do naprawy wjechaly nowe z aso czyli maska, blotnik, nadkola, srubki, kolki, nowe klosze lamp, felgi zostaly odnowione lakierem proszkowym systemowo w OEM srebro :)
Jedna z zagadek tego auta to silnik, wyglada poprostu jak by byl wstawiony nowy z połki, kilka fotek po tym jak zjechala z lawety
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Auto ma juz za soba pakiet startowy w postaci olejow, filtrow, swiec, mierzylem juz kompresje i wyszlo zdrowe 14bar praktycznie na kazdym cylindrze.
Panewek narazie nie zmieniam bo analiza oleju nie wykazuje sladu miedzi czy olowiu, zobaczymy przy nastepnej zmianie czy tak zostanie.
Wmiedzy czasie auto bylo na hamowni w seryjnej wersji z wydechem USA
Obrazek
Na ta chwile sa juz barany EU i Decat dzieki koledze Pawel_m3gt :grin:
Obrazek
Obrazek
niedlugo wgram program europa i program csl do skrzyni i wroce na hamownie :)
Auto waży 1520kg z 1/4 baku tak wiec mysle ze uda sie cos z tego urwac, do tego program zapewne evolve i narazie koniec :)

Wg carfax auto mialo 2 wlascicieli, pierwszy trzymal je 3 lata, drugi jezdzil do czasu wypadku w zeszlym roku, na ta chwile ma 150tys przebiegu.
widac ze auto jest bardzo zadbane i poszanowane, do tej pory 100% oem bez zadnych modow.

No wlasnie ale u mnie cos tam musialem pozmieniac :) (wszystkie czesci odkladam w karton zeby w razie potrzeby moc wrocic do pelnej serii) na pierwszy ogien wjechaly zegary, nowa alkantarka z zolymi nicmi i lopatki smg w planach jest zrobienie BBk z zoltymi zaciskami tak wiec mysle ze razem sie bedzie wszystko ladnie komponowac

Obrazek
pozniej zolte pasy bezpieczenstwa
Obrazek
Dodatkowo czarne nerki w polysku, czarne skrzela w blotniki
Sprezyny obnizajace lowtec 40/30, dystanse przod 16 tyl 12, zderzak csl, dyfuzor csl
a teraz do czesci wlasciwej czyli jak auto wyglada :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Auto nadal ma jeszcze jakies drobne mankamenty, ale powoli bede darzyc do forumowej igły :)

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Juras » ndz kwie 07, 2019 21:42

Zarąbista. Też strzeliłem w e36 żółe pasy i akcenty ale do granatowego zdecydowanie lepiej pasują niż do fioletowego. Jedyne co to przód z czarną nerką aż krzyczy o ciemny kierunek.

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » pn kwie 08, 2019 09:01

Juras pisze:
ndz kwie 07, 2019 21:42
Zarąbista. Też strzeliłem w e36 żółe pasy i akcenty ale do granatowego zdecydowanie lepiej pasują niż do fioletowego. Jedyne co to przód z czarną nerką aż krzyczy o ciemny kierunek.
Dzieki! jestem na etapie szukania pomaranczowych ledow na tył, widzialem na fotkach z neta ze zajebiscie graja z interlagos i czarnym ryjem. ale chyba najpierw okleje folia zeby zobaczyc czy rzeczywiscie bedzie mi pasowac zanim wydam hajs

Ko$i
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 29, 2012 18:47
Auto: m3 e92 + sk2cs w pudełku
Lokalizacja: WLI

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Ko$i » pn kwie 08, 2019 11:39

Ależ jest kosa, wszystko idealnie! Odważny krok z tym żółtym akcentem ale wiadomo, Tobie ma się podobać ;)

E46 M3 nigdy nie przestanie się podobać, mam e92 obecnie ale jakoś sentyment do e46 cały czas jest ;) Super auto gratki że udało Ci się upolować coś fajnego, do mnie w ubiegłym roku zjechał z USA Phoenix Yellow, był dosyć drogi ale pewniak i w tak idealnym stanie że sprzedał się w ciągu kilu dni. Tak więc każde auto ze stanów to śmietnik, Twoja również jest tego idealnym przykładem.

Powodzenia, działaj tam z nią dobrze!

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: M3 competition interlagos

Post autor: OLSZI » pn kwie 08, 2019 23:16

Witam powiem Ci że wóz wygląda super do tego ori competition i ten kolor miazga.
Ja bym dał tylko Klape Csl na tył i dyfuzor jeszcze kierunki zostaw ori.
Mam pytanie gdzie kupiłeś zderzak przód?Szukam do swojej i widziałem kilka zamienników i się zastanawiam jak one wyglądają na żywo bo Klape tył mam ori csl i jest petarda a te zamieniki klap wyglądały słabo.
Pozdrawiam

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » wt kwie 09, 2019 09:06

Ko$i pisze:
pn kwie 08, 2019 11:39
Ależ jest kosa, wszystko idealnie! Odważny krok z tym żółtym akcentem ale wiadomo, Tobie ma się podobać ;)

E46 M3 nigdy nie przestanie się podobać, mam e92 obecnie ale jakoś sentyment do e46 cały czas jest ;) Super auto gratki że udało Ci się upolować coś fajnego, do mnie w ubiegłym roku zjechał z USA Phoenix Yellow, był dosyć drogi ale pewniak i w tak idealnym stanie że sprzedał się w ciągu kilu dni. Tak więc każde auto ze stanów to śmietnik, Twoja również jest tego idealnym przykładem.

Powodzenia, działaj tam z nią dobrze!
Ja w sumie zatrzymalem sie w erze e46, czuje sie w srodku jak w domu, jedynie co mnie denerwuje to ze fotel nie daje sie opuscic bardziej w dół. a pozatym nic wiecej nie potrzebne od auta. I zgodze sie ze wyglad ma ponadczasowy
OLSZI pisze:
pn kwie 08, 2019 23:16
Witam powiem Ci że wóz wygląda super do tego ori competition i ten kolor miazga.
Ja bym dał tylko Klape Csl na tył i dyfuzor jeszcze kierunki zostaw ori.
Mam pytanie gdzie kupiłeś zderzak przód?Szukam do swojej i widziałem kilka zamienników i się zastanawiam jak one wyglądają na żywo bo Klape tył mam ori csl i jest petarda a te zamieniki klap wyglądały słabo.
Pozdrawiam
Dzieki :)
Do klapy sie przymierzam i tak jak piszesz też chce ori
Co do zderzaka ja zamawialem od schmiedmannow, ale to w zasadzie ten sam taiwan gdzie w wiekszosci, jak chce sie spasowac z blotnikami narozniki, to faluje pod lampami i maska, no ale jak sie przysiadzie, i na belce miedzy zderzak wlozy sztywna gąbke to mozna wyrownac szpary.
Nie jest to wyglad ktory mi odpowiada na 100% i na pewno jakis zboczeniec moze sie przyczepic do spasowania. ale na ta chwile wyglada na tyle dobrze ze mi to nie przeszkadza

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: M3 competition interlagos

Post autor: OLSZI » wt kwie 09, 2019 09:24

Najlepiej chciałbym zobaczyć na żywo jak wygląda ten zderzak jesli dałoby radę?Na foto widziałem tablicę rej. PK czyli Kalisz?Jeśli tak to mieszkam bardzo blisko.
Co do e46 m3 faktycznie coś mają w sobie miałem e92 dkg itp i zawsze wracam do E46 m3 sentyment taki.
Pozdrawiam

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » wt kwie 09, 2019 09:40

Jasne nie ma problemu jak cos dawaj na PW to sie zgadamy

asmo
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 04, 2016 07:35
Auto: M3/LS400/F150
Lokalizacja: PSD

Re: M3 competition interlagos

Post autor: asmo » wt kwie 09, 2019 17:02

Znając Twoje podejscie i graty jakie zbierasz musi być dobrze :D
Nie podoba mi się jedynie że to smg, ale to juz kwestia indywidualna.
Czekam na nowości i pochwal się co udało sie juz kupic 8)

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Juras » wt kwie 09, 2019 20:02

Jest mega kozak. Super jest ta tapicerka, idzie w parze z kierą i żółtymi dodatkami. Wypas. Zderzak przedni też. Klapy tylko do kompletu brakuje. Możesz napisać na priva ile wyszła Cię na gotowo do tej pory?

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » wt kwie 09, 2019 23:01

asmo dzieki :) dzisiaj podzialalem z polerka tlumika moze uda sie zalozyc w tym tygodniu to sie pochwale :)
a w miedzyczasie wlecial lekki aku 10kg
Obrazek
Obrazek
zobaczymy jak pojdzie, ale z tlumikiem i aku, waga powinna skonczyc na 1480-1490kg, nie planuje niczego drastycznego, golej blachy nie bedzie, ale fajnie bylo by urwac jeszcze z 60kg

spine
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 12, 2010 12:53
Lokalizacja: wawa

Re: M3 competition interlagos

Post autor: spine » śr kwie 10, 2019 00:25

Gdzie kupiłeś pasy?

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » śr kwie 10, 2019 09:03

https://www.olx.pl/oferta/naprawa-pasow ... 2343ac5e14
gosc ma dosc ograniczony wybór kolorów (akurat u mnie nie potrzebowałem nic wyszukanego) ale za obszycie wychodzi 450zl, u konkurencji trzeba liczyc 1200-1300zl

Santino
Posty: 173
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:44
Auto: M3 e46 competition
Lokalizacja: Kalisz

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » pn lip 22, 2019 09:15

Zakończyłem modyfikacje wydechu
Wleciały barany EU wraz z nowymi uszczelkami i nakretkami-srubami
Sekcja 1 USA wraz z dospawanym 2 rezonatorem rowniez z OE ukladu m3
sekcja 2 ori bez zmian
sekcja 3 koncowa puszka marki Timate w całosci wykonana z tytanu - waga 6,5kg, wydeszek mega rarka

Na dniach nagram filmik jak tylko ogarne go pro, dzwiek bardzo mnie zadowala praktycznie udalo sie wyeliminowac "rasp", na wysokich obrotach chodzi bardzo fajnie i glosno, i da sie spokojnie jechac w trase przy 120 jest cicho jak w serii, autpstradowe predkosci juz jednak dosc glosno ale bez tragedii
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na ta chwile nie mam dostepu do racelogica ale mierzone apka wyszlo cos takeigo
Obrazek

w miedzy czasie wjechala nowa szyba solar bralem z pilkingtona bo poszla od kamyka, z montazem wyszla 800zl, a taka sama w aso wycenili mi na 3700zl
Obrazek

w najblizszym czasie robie regulacje zaworow i ustawienie vanosa :)

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Juras » pn lip 22, 2019 15:38

Xpipe mocno obniza czy wrecz eliminuje rasp. U Ciebie widocznie pomogly same rezonatory ale zastanawiam sie na ile barany tez w tym pomagaja?

ODPOWIEDZ