Antyrzuf by metalurg

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » pn cze 01, 2009 00:39

Skąd ta dziwaczna nazwa? Jestem dziwakiem i to wszystko tłumaczy ;) Gdy pierwszy raz przejechałem się emką, nazwałem moje 193-konne 328i żółwiem. Rzuf to śliczny przykład jak można zapisać polski wyraz z błędami. A więc moje stare auto to odtąd Rzuf, a nowe Antyrzuf. Przedstawiam Antyrzufa.

Antyrzuf

Rocznik 2004
Wersja USA
Manual
Kolor Silver Grey Metallic
Przebieg ok. 80000 km
Czarna skórzana tapicerka
Felgi 18" oryginalne
Nawigacja z TV
Harman Kardon
Podgrzewane fotele
Szyberdach

To są pierwsze fotki dokumentujące jak to auto wyglądało na początku. W miarę upływu czasu będę robił update'y pokazujące zmiany.

A w planach:

- felgi 19" CSL
- niższe zawieszenie
- zmiana tapicerki (na razie waham się między jasną, a czerwoną)
- porządny sprzęt audio
- licznik europejski
- wyrzucenie obrysówek z kierunkowskazów
- ringi CCFL
- klapa od CSL (może kiedyś, jak mi odbije :-D )
- tylny dyfuzor CSL i chromowane końcówki wydechu

Na razie to wstępna lista, pewnie z czasem coś mi jeszcze przyjdzie do głowy.

Jak widać na zdjęciach auto jest zupełnie stockowe w tym momencie i na tych felgach wygląda bardzo średnio. Dlatego już czekam na 19" :)

Samochód został na starych tablicach i będzie na nich jeszcze kilka miesięcy. Potem kolejna M3 na EL :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Paffcio
Posty: 293
Rejestracja: wt maja 19, 2009 09:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Paffcio » pn cze 01, 2009 10:28

Fajny ten Twoj antyrzuf :P ale na 19'' bedzie bardziej miodzio :)
No i fajne plany na przyszłość, powodzenia i gratki zakupu.

Marcin_Os
Posty: 2703
Rejestracja: pn lut 05, 2007 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Marcin_Os » pn cze 01, 2009 21:03

Gratulacje!
metalurg pisze:A w planach:
- zmiana tapicerki (na razie waham się między jasną, a czerwoną)
- chromowane końcówki wydechu
Zostaw tapicerkę w spokoju, czarna do grafitu pasuje idealnie.
Jak wypolerujesz końcówki to powinny się świecić, seryjnie są chromowane.
jest M3 E36 Turbo 425KM/572Nm było, teraz hgw ale więcej...
było M5 E39x2, M5 E60x2

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » pn cze 01, 2009 23:53

Zza szyb wygląda ok, ale w środku jest za czarno (dla mnie). Mam w drugim E46 jasnoszare wnętrze i dużo lepiej się w nim czuję, więc ten punkt jest dla mnie wręcz priorytetowy. A za drugą radę dziękuję - oszczędzi się parę zł :)

PS. A zresztą jak wrzucę te nowe felgi, to zrobię jakąś lepszą sesję obu autom, dla porównania ;)

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Pawel_M3GT » wt cze 02, 2009 01:45

Marcin_Os pisze: Jak wypolerujesz końcówki to powinny się świecić, seryjnie są chromowane.
Polerowana nierdzewka, wystarczy przepolerowac napastowac i beda jak nowe :-)

Herflick
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 24, 2009 13:08
Auto: M6 E63
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Herflick » pt cze 05, 2009 08:50

Auto na zywo wyglada bardzo dobrze, na 19' bedzie jeszcze lepiej :) cieszy nastepne M3 E46 w Lodzi (a z tego co wiem jest tylko 4) :)

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » wt lip 07, 2009 01:35

Początek zmian - przyszły felgi. Dodam tylko, że w porównaniu z 18-kami jest nie tylko ładniej, ale znacznie wygodniej. Pewnie to kwestia opon - na nowych mam Micheliny PS2, które są dość miękkie. To w końcu pozwoliło mi się w pełni cieszyć tym samochodem. Na zdjęciach Antyrzuf na wycieczce:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Drobne zmiany, a cieszą:

Obrazek Obrazek

Poza europejskim licznikiem wgrałem sobie najnowszy soft i zmieniłem startowe logo na bardziej adekwatne. Język w nawigacji podmieniłem na radziecki, ale tego jeszcze nie wypróbowałem, najnowsza płyta do navi dopiero się ściąga ;).

Na liście planów doszły przewody hamulcowe Goodrich (już kupione), krótsza gałka zmiany biegów bez podświetlania (bo łapa się grzeje i poci, a światełek jest dość) i czarny grill wraz z przyciemnionymi kierunkami i czarnymi wlotami bocznymi. Co do tych trzech ostatnich to nie mam pewności, będę musiał to przymierzyć i ocenić. Grill już kupiony.

Awatar użytkownika
Wolvi
Posty: 177
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 20:13
Lokalizacja: zach.pomorze
Kontakt:

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Wolvi » wt lip 07, 2009 18:03

metalurg pisze: Drobne zmiany, a cieszą:

[url=http://amiga.com.pl/img/antyrzuf/IMG_1736m.jpg]Obrazek [/URL]

Poza europejskim licznikiem wgrałem sobie najnowszy soft i zmieniłem startowe logo na bardziej adekwatne.
.
Ładne zmiany, gratuluje ;) możesz zdradzic jak zminiłes logo BMW na ///M??? Ewentualnie zdradz który plik zmienia początkowe logo na wyswietlaczu w sofcie.
RED DEVIL

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » wt lip 07, 2009 18:17

Musisz zhackować plik navboot programem NavTweak, proste jak ogon koci. Wszystko masz tu:

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=484882

schumi
Posty: 149
Rejestracja: sob gru 15, 2007 16:41
Lokalizacja: slask

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: schumi » wt lip 07, 2009 18:48

A jaki masz rozmiar opon i felg bo te tylne jakos tak dziwnie sa waskie?

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » wt lip 07, 2009 19:07

Z tyłu jest felga 9,5" ET24, opona 255. Jest schowana pod nadkole, dlatego tak wygląda. O dystansie 20 mm nie wspomniałem w planach, ale też już jest zamówiony ;)

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: Venom » pn sie 24, 2009 13:55

Na zywo wyglada przepieknie. Gratuluje super fury :)

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » wt sie 25, 2009 02:03

Dzięki :) Wkrótce wrzucę nowe fotki, bo doszło parę zmian wizualnych.

milkyway
Posty: 26
Rejestracja: śr mar 11, 2009 18:48
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: milkyway » śr sie 26, 2009 14:43

bardzo ładna :)

metalurg
Posty: 160
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 03:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Antyrzuf by metalurg

Post autor: metalurg » pn wrz 07, 2009 01:27

Jest parę kolejnych zmian. Najważniejsza to obniżone zawieszenie - sprężyny Eibach Prokit. Auto nie wygląda już jak koza, nie jest twardsze, jedynie bardziej sztywne i sprężyste, przez co na wybojach trochę się w środku podskakuje. Zresztą nie pamiętam już jak było na oryginalnych, bardzo krótko na nich jeździłem.

Wymieniłem też przewody hamulcowe na Goodrich i płyn hamulcowy na Motul RBF 660. Polecam - pedał hamulca wyżej i szybciej łapie, nie miałem do tej pory problemów z przegrzaniem.

Z wizualnych zmian jest ciemniejsza oprawa z przodu. Czarny grill i przyciemniane kierunkowskazy od kolegów Amerykanów. Co do grilla, to wciąż się waham czy nie wrócić do srebrnego, muszę poprzymierzać. Kierunki ładnie zgrywają się z lampami, polecam - niestety w Europie takich nie znalazłem. Boczne też wymieniłem na ciemne, ale to chyba nie pasuje do tego lakieru, chyba wrócę do białych.

W najbliższych planach lekkie przyciemnienie szyb i montaż ringów. W dalszej kolejności sprzęt audio i coś z tapicerką. Z mechanicznych rzeczy myślę o shortshifterze.

Kilka fotek z wakacji:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I najważniejsza zmiana. Świnia budząca grozę i respekt wśród kierowców patrzących we wsteczne lusterko :) Świnia od czasu do czasu zaczyna chrumczeć, gdy jej się coś nie podoba, na przykład wyboje lub zbyt duża prędkość. Zwykle ma rację.

Obrazek

Na ten moment jestem ogólnie bardzo zadowolony z Antyżółwia, przejechałem nim już ponad 6 tys. km, więc mogę zrobić małe podsumowanie co mi się podoba, a co nie.

Co się podoba? Wiadomo :) To po co się kupuje taki samochód. Dynamika, hamulce, to że trzyma się zakrętów jak przyklejony, poczucie bezpieczeństwa - to suma powyższych czynników, niestety może prowadzić do poczucia bezkarności, więc czasem trzeba się trochę opanować ;) Dźwięk silnika pow. 5k rpm - cóż, to nie CSL, ale i tak jazda przy otwartych szybach daje niezły dreszcz emocji. Pewne poczucie elitarności - są zwykłe samochody i są Mki :) A z innej strony to całkiem praktyczne auto - zabierze 5 osób, bagażnik jak w zwykłym sedanie. Wbrew pozorom łatwe w prowadzeniu nawet dla świeżych kierowców. Mógłbym pewnie jeszcze długo pisać w tym akapicie.

Co się nie podoba? Dźwięk silnika między 2 a 3 k rpm. Jeśli ma się ochotę na spokojną jazdę i słuchanie muzyki, to w tle słychać niezbyt przyjemne buczenie. Trzeba zwolnić poniżej setki, wtedy jest cicho. Albo zmienić sprzęt audio na lepszy ;) Biegi wchodzą dość ciężko, zwłaszcza gdy auto jest zimne. Raczej nie da się zmieniać biegów jednym palcem jak w zwykłym E46. To, że auto jest elitarne ma dwie strony - przyciąga uwagę, a czasem nie ma się na to ochoty. Tu też pewnie jeszcze coś bym wymyślił, ale ogólnie jest znacznie więcej plusów niż minusów.

Na dziś to tyle, trochę się rozpisałem :)

Zablokowany