Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: Sly » sob gru 05, 2015 17:06

Witam! Ponad rok jestem szczesliwym posiadaczem kultowego modelu M3 e36. Auto dotychcasz nie znane na forum( chyba ). Wiec startujemy... zakupione w padzierniku 2014, niedaleko Gdanska , z rak "mechanika" na wlasnej dzialanosci, ale o tym pozniej. Rejestrowany w kraju od 3 lat, rowniez w posiadaniu poprzednika 3 lata, przejachan w tym okresie ok 20tys. Stan licznika przy zakupie 180tys, po dokladnych ogledzinach moich jak i specow ///M, stan auta okazal sie dobry, nie biorac pod uwage drobnych poprawek tu i tam. Wszystko oryginal, bez modow, od radia poczawszy przez latarke w schowku i kompletna skrzynke narzedzi. Buda przemiernikowana , od spodu od srodka wszystko cale , nie bite :D Co prawda dokumentacja wykazuje pare rys , dlatego boki byly tez juz lakierowane.(duzo wczesniej) Ksiazka i mase dokumenacji do auta, nie wykazaly dzwona. Obdzwonilem serwis BMW Niemcy, u nich rowniez nic nie jest odnotowane. Jedyna rzecz ,ktora przed zakupem zniechecila mnie troszku, to fakt , ze krotko mowiac, buda anglik po przekladce. Jednakze stan techniczny i KOLOR tak mnie urzekly , ze schowalem dume w kieszen i dokonalem transakcji zakupu:P Po zakupie nowe swiece olej filtry i rok przelatany bezproblemowo, serducho, vanos bez szmerow . Dach ma swoje lata ale trzyma sie. otwiera zamyka , ale dla tego modelu znany problem, ze przyciera o klape (gumy stelarza do wymiany) Mozna spomoc recznie , podciagajac od srodka za ostatni palak, podczas otwierania. Wprowadzilem male mody, mala kierownica Momo, radio na inne gdzy slabiutko gralo, bez CD (ori lezy zapakowane) kola Alpina 18" i podswietlana galka z e46 M3 . Planowalem delikatne obnizenie, lecz po przemysleniach zrezygnowalem i dzis za nic bym juz nie zmienil, zostaje fabryka, auto lezy na zakrecie pieknie, komfort w sam raz na nasze piekne drogi. Opony Dunlop Sport kleja sie az milo. w komplecie nie otrzymalem windshot'a ani hardtop'a, poprzednik sprzedal jakos wczesniej :573: nie zrozumie nigdy jego chorego, pomyslu ale coz zrobic, shota dokupilem, hardtop nie jest w sumie potrzebny, auto stoji w garazu, w mokre dni nie jezdze ani zima, od tego jest dupowoz.
dane z BMW Archive i zdjecia z dnia 5.12.2015 ponizej.

http://tufotki.pl/AQdxw

Silnik suchy, wszystie gumy tylnego zawieszenia zrobione przez poprzedniego wlasciciela. Pare rzeczy jednak musialem doprowadzic do porzadku, na wydechu za kolektorem wstawil "mechanik spec" zlaczke (w celu lepszego demontazu wydechu) o srednicy 1,5 cm mnijesz niz ori! Akumulator padl mi niedawno, nie sprawdzilem wczesniej ze latam na 55Ah 460 A :570: wymieniony na 77Ah 770A. Nie bede juz wspominal , ze jedna swieca byla niedekrecona! (wymienione po zakupiem dokrecone jak trzeba) , olej tez byl w spalony... Tyle o koledze mechaniku znawcy BMW :567:
Sezon zimowy 2015 wykorzystam na regeneracje Vanos'a, nowe glosniki (moze piec ,aczkolwiek nie jestem jeszcze dokonca przekonany, czy jest mi az tak wazne, tuba w sumie wystarczy) koniecznie nowe gumy na tyl.

Sorki za brak znakow pl. mam niemiecka klawke i mi tak wygodnie.
Pozdrawiam :D
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: chudini3 » ndz gru 06, 2015 12:18

Bardzo ładna M3, fakt minusem jest to że to anglik, ale i tak jest przepiękna.
Dodaj jakieś zdjęcia na forum. Jakie masz plany co do auta?

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: Sly » ndz gru 06, 2015 15:54

Fakt ze jest sliczna i zadbana, jedynie dlatego zecydowalem sie na zakup, aczkolwiek szczerze mowiac, wolalbym wersje eu zdecydowanie. Wnetrze musialem dopiescic, zakupilem z siwymi bokami i zarna deska, nie wyglaalo to absolutnie :roll: Udalo mi sie dostac boczki poliftowe, skorzane z podlokciem miekkim :) Przekladka udokumentowana i zrobiona solidnie, dotychczas jakies 6tys km zrobione, auto lata pieknie, nie moge nic zarzucic. Nie mialem okazji zmierzyc sie z inna 3.2 , aby miec porownanie. Vanos byl juz regulowany i poprawilo sie, kolo 5tys byla dziura , teraz rowno ciagnie od dolu do konca, krecilem max do 7tys z kawalkiem jak narazie. Drugi odech lapie po 2 tys, potem rowno do konca. Nie dalem rady shamowac dotychczasz , bo zawsze cos, jak ja mam czas w sob oni nie pracuja :570: Vmax zastanawia mnie , bo 255km/h to stanowczo za malo, oczekiwalem wiecej. Zobaczy sie po regeneracji Vanosa czy bedzie lepiej. Swoja droga Cabrio jest ciezsze i ze wzgledu na oplyw powietrze zakaldam ze Vmax bedzie nizsza niz w coupe. (moze ktos ma info co do tego? bede wdzieczny)
Jak wspomianalem, plan na zime 2015 hamowanie-regeneracja Vanosa-hamowanie i ogien :D
Wlasnie wrocilem z przejazdzki, andrenalina schodzi powoli :D
Perelke zatrzymam nie wiem jak dlugo, moze na zawsze, linia tego auta jest piekna wedlug mnie, nie porownalna z kolejnymi modelami ///M, ale kazdy ma wlasne zdanie i gust.
Ps. Emcia byla polerowoana tego lata i otrzymala powloke ceramic. Podwozie nosi slady rdzy ale jak na wiek auta nie jest zle, duzo nie ma. Unikam deszczu, ale z czasem sie zakonserwuje na nowo.
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: saron22 » pn gru 07, 2015 09:49

Fajna Ema. Kolor przepiękny. Tylko ta kierownica...

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: Oleg » pn gru 07, 2015 15:35

E36 cabrio bez wątpienia pięknym i ponadczasowym samochodem jest, dodając do tego kolor nadwozia w postaci estoril'a jest autem niemal perfekcyjnie skonfigurowanym. Natomiast ta kierownica i radio nierozłącznie kojarzą mi się z golfem III tudzież calibrą.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

juma
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 23:05
Auto: M3 E36 i M5 E39

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: juma » pn gru 07, 2015 15:50

Auto bardzo fajne, zdecydowanie warte porządnej galerii. O zestawieniu kolorystycznym nie ma co gadać, bo jest idealnie,ale kierownica to jakaś totalna abstrakcja :D Wymieniłbym też radio. Jak byś chciał to mogę Ci pomóc ogarnąć dach, bo mam to już za sobą.

Pozdr

Awatar użytkownika
Sly
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 27, 2014 21:32
Auto: M3 3.2 Cabrio
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Estorilblau Cabrio M3 3.2 e36

Post autor: Sly » pn gru 07, 2015 16:00

Dziekuje wszystkim za opinie. Przyznaje bez bicia , ze kiera i radio psuje estetyke. Dopracuje z czasem, ori radio jest slabiutkie(BMW Bavaria C Reverse RDS) dlatego ta zmiana, nie mam pomyslu jak i co podpiac pod nie aby dalo sie tego sluchac.. nie chce zbyt wiele ingerowac w zmiany naglosnienia, ma byc jak jest, jedynie glosniki beda nowe montowane(stare trzeszcza powoli) i tube dorzuce. Moze wspolna wiedza podepniemy je :) chyba ze poszukam cos z BMW, wyzszy model. Odnosnie kiery, rozgladam sie odpowiednia, serducho byc moze. Z kiera Momo jest mi wygodniej, lezy ladnie w dloni i czuje auto zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam

Aktualizacja.
Nowe radio dzis odebrane: Becker Traffic Pro high speed . W sobote montaz :grin: koledzy z Audiojar Gdansk ogarna podlaczenie dodatkowego usb i bedzie cacy:)
Kierownica narazie zostaje, czy sie komus podoba czy nie :p , planuje obszycie na ///M nici w kolorze M, jak znajde czas sie tym zajme.
Pozdrawiam
BCC Interior - Tapicer Samochodowy

ODPOWIEDZ