M3 dylu

Awatar użytkownika
listek
Posty: 459
Rejestracja: pt paź 31, 2008 19:53
Auto: M3 3.0, M3 E46
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: M3 dylu

Post autor: listek » śr paź 07, 2015 15:39

działaj bo będę śledził ta auto, wynik bardzo dobry, mówiłem że jechała świetnie i widać dalej tak będzie jeździć
zarejestruj swoje ///M na
www. bmw-motorsport.pl

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » czw paź 08, 2015 21:31

Jakiej firmy są oryginalne amortyzatory,sprężyny,tarcze hamulcowe,klocki?
Pytam,ponieważ ceny w aso są jak wiadomo wygórowane.
byłbym wdzięczny za podpowiedz odnośnie firm zaopatrujących BMW w elementy zawieszenia do M3.

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: M3 dylu

Post autor: chudini3 » pt paź 09, 2015 09:36

Amory bodaj sachs, sprężyny warto kupić używki i wypiaskować, tarcze polecam tylko ori bmw.

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: M3 dylu

Post autor: Camil » pt paź 09, 2015 11:36

Sprezyny warto kupic uzywki? Paru-parunastoletnie uzywki uwazasz za dobry pomysl? Stwierdzam, ze nowki to nowki i czuc roznice w porownaniu do uzywek spora.

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: M3 dylu

Post autor: Foinix » pt paź 09, 2015 19:22

Oryginalne amortyzatory - Bilstein B6 Sport
Sprężyny - Eibach oraz H&R
Tarcze hamulcowe - SHW
Klocki - TRW, ale myślę że spokojnie możesz dać coś innego (lepszego)
Elementy zawieszenia - Lemförder
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » pt paź 09, 2015 20:44

Dzięki Foinix.

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » pn paź 12, 2015 17:45

Tak więc nareszcie miałem okazje się przejechać..
Auto sprawia niesamowitą frajdę z jazdy,zaznałem olbrzymiej przyjemności prowadzenia samochodu jakiej nie doświadczyłem od bardzo dawna.
Jestem bardzo szczęśliwy że jestem posiadaczem takiego samochodu,wychodząc z domu nawet nie spojrzałem na mojego RSa ;)
Stan auta jest naprawdę b.dobry,wszystkie rzeczy do wymiany,to typowe elementy eksploatacyjne.
Będzie igła.

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » ndz paź 18, 2015 22:31

Panowie pytanko.
Kostka do wzmacniacza HK w e36 jest taka sama jak w e46 czy się różnią?
Szukam tego nieszczęsnego wzmacniacza,ale nie chce płacić 900zł za takowy na ebayu..
pozdro

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » śr lut 24, 2016 21:41

Trochę czasu minęło i przyszedł czas na refleksje.
Na wstępie chciałbym przeprosić Przemka poprzedniego właściciela samochodu,ponieważ moje poprzednie wpisy mogły go urazić,jeszcze raz Przemek nie miałem zlych intencji.
Pierwsza ekscytacja minęła,wiec mogę na chłodno przeanalizować całość.
Samochód jest naprawdę w bardzo dobrym stanie i mimo rzeczy które na początku wydawały mi się dramatem,są tak naprawdę rzeczami które nie maja wpływu na całokształt.
Kryteria którymi się kieruje są nieco zwichrowane i na pewno wygórowane,dlatego tez na nie chcący rykoszetem dostało się Przemkowi,który na pewno śledzi forum.
Zauważyłem,ponieważ jestem codziennie po kilka razy na portalu i sledze na bieżąco co się dzieje,jakie są tematy i wiem ze to po części taka rodzina pasjonatów i każdy wpis trzeba dogłębnie przemyśleć,żeby nie wyjść na kompletnego amatora (tak było w moim przypadku),jak również nie urazić osób których pasja jest motoryzacja.
Dobra starczy tych wypocin i wracam do tematu.
Auto w dalszym ciągu czeka na zakończenie renowacji golfa 1 ;)
Mam kilka drobnostek które chciałbym poznać (szczególnie od poprzednich właścicieli) na temat samochodu:
-wiem że zainstalowany jest zestaw HK,ale niekompletny-czego muszę szukać?system jest chyba z 8 głośników i wzmacniacza,wiem ze w tylnej półce są głośniki HK,co z reszta?
-spływająca skóra w boczków,jedna z opcji jest obszycie na nowo skóra całego elementu,mi zależy na zachowaniu jak największej ilości ori rzeczy,może ktoś przerabiał temat i wie jak można to ogarnąć i czy jest do zrealizowania?
-elementy z GT-tylna lotka,rozpórka kielichów,listwy boczne (?) są ori?
-radio Becker-warto wrzucać zmieniarkę Becker czy wrócić do ori radia BMW?
-olej silnikowy Valvoline 10W60?reszta może być z aso?

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: M3 dylu

Post autor: chudini3 » śr lut 24, 2016 23:46

Moim zdaniem zapłaciłeś za ten samochód na tyle sporo aby wymagać b. dobrego stanu, więc możesz mieć pewne obiekcję, chodź jak już zdecydowałeś się kupić, a tym bardziej nie widząc samochodu na własne oczy to nie możesz mieć pretensji do kogokolwiek jak osoby która ten samochód kupiła dla Ciebie.
Moim zdaniem przepłaciłeś, ale to tylko moja opinia ;-)

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » czw lut 25, 2016 00:22

Przepłaciłem..?
z całym szacunkiem,ale znajdź mi e36 w takim stanie,bezwypadek,individual,avus,na elektrycznych vaderach,prawdopodobnie z ori dodatkami z wersji gt bez szyberdachu itd..
dla mnie to auto jest inwestycją,ponieważ wierzę że za jakiś czas auta będą naprawdę sporo warte,tego się trzymam,jak również w to wierze..
oczywiście każdy ma inne kryteria oceny,ale powtarzam znajdź mi na jutro auto w takiej cenie.. :wink:
amorki,klocki,tarcze kto tego nie wymienia powiedz?
wszystko co jest do wymiany w tym aucie,poza przednia szyba i spływającą skora z boczków drzwi jest związane z elementami eksploatacyjnym.
sorry ale nie zgadzam się z Tobą absolutnie :)
pozdro

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » czw lut 25, 2016 00:26

Nie miałem pretensji do Przemka,napisałem tylko co wyszło podczas wstępnych oględzin i to wszystko.
Sam opis usterek mógł zabrzmieć (co z reszta zrobił) jak kompletna apokalipsa i szrot z auta,ale tak absolutnie nie jest.
Tak czy owak jestem BARDZO szczęśliwy że kupiłem ten samochód i zrobię wszystko żeby cieszył oko przez wiele lat pod każdym względem.

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: M3 dylu

Post autor: Camil » czw lut 25, 2016 11:18

Ratuje Cie popyt na e36 wiec i tak bedzie dobra inwestycja. Tylko pozbadz sie szpachli.

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: M3 dylu

Post autor: chudini3 » czw lut 25, 2016 12:47

dylu pisze:Przepłaciłem..?
z całym szacunkiem,ale znajdź mi e36 w takim stanie,bezwypadek,individual,avus,na elektrycznych vaderach,prawdopodobnie z ori dodatkami z wersji gt bez szyberdachu itd..
dla mnie to auto jest inwestycją,ponieważ wierzę że za jakiś czas auta będą naprawdę sporo warte,tego się trzymam,jak również w to wierze..
oczywiście każdy ma inne kryteria oceny,ale powtarzam znajdź mi na jutro auto w takiej cenie.. :wink:
amorki,klocki,tarcze kto tego nie wymienia powiedz?
wszystko co jest do wymiany w tym aucie,poza przednia szyba i spływającą skora z boczków drzwi jest związane z elementami eksploatacyjnym.
sorry ale nie zgadzam się z Tobą absolutnie :)
pozdro
Rozmawialiśmy na ten temat jak brałeś ode mnie kierownice. Uważam że za 50k, jak dobrze poszukasz to można mieć super M3

Najważniejsze że Jesteś zadowolony z samochodu i cieszysz się jego posiadaniem.

dylu
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:53
Lokalizacja: gdynia

Re: M3 dylu

Post autor: dylu » czw lut 25, 2016 13:28

Zgadza się,ale ja nie zapłaciłem 50k :wink:

ODPOWIEDZ