BMW E36 M3 3.0 Avusblau Sedan

gucioosw
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 16, 2014 21:07
Auto: e36 316i | e36 M3 3.0

Re: BMW E36 M3 3.0 Avusblau Sedan

Post autor: gucioosw » pt maja 30, 2014 23:26

Dzięki za info, dopiero teraz skumałem ze na ori listwach było ///M3 a na m-pakietowych samo ///M :?

Awatar użytkownika
mati
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 12:58
Auto: E36 323
Lokalizacja: Kraków

Re: BMW E36 M3 3.0 Avusblau Sedan

Post autor: mati » sob maja 31, 2014 17:40

Samw wpiny w listwy spokojnie mozna dostac takze nie ma z tym problemu

gucioosw
Posty: 32
Rejestracja: pt maja 16, 2014 21:07
Auto: e36 316i | e36 M3 3.0

Re: BMW E36 M3 3.0 Avusblau Sedan

Post autor: gucioosw » ndz lut 14, 2016 15:59

Witam po długiej przerwie. W końcu się wziąłem za aktualizację tematu :)

Zdjęcia kiedyś wrzucone szlak trafił, więc wklejam link https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;
do dysku google. Będzie tam wszystko
od momentu zakupu, może nie po kolei, ale wole tak niż miałyby znów zniknąć z forum.

-Zacznijmy od wpinek do listw bocznych, kupiłem nowe takie jak mają być czyli ///M3.

-W środku zamiast gałki sparco wlatuje ori, tylko mam problem ją zamontować, ponieważ kiedyś ktoś
upitolił lewarek (patrz zdj).

-wysypało się kilka tulejek, więc postanowiłem od razu się zabezpieczyć na przyszłość i wpadł komplet
poliuretanów z olkusza przód/tył. Po tym zabiegu wycieczka ustawić geometrie i zbieżność. Auto musiałem
zostawić na cały dzien, przez prace. Przebieg urósł o ponad 30 km co mnie lekko wkurzyło.
Rozumiem przejażdżkę w celu sprawdzenia, ale nie tak długą! Przynajmniej juz wiem gdzie nie wracać.

-Nerki odświeżyłem ponownie na czarno, ale muszę zmienić metodę bo lakier znów zaczyna odłazić.

-Wpadły również nowe ori świece, dzięki Broder ;)

-swojego czasu kierownica przestała odbijać po zakrętach, przekładnia zregenerowana i wszystko
chodzi jak trzeba.

-Na jakiś czas włożyłem pomarańczowe kierunki zobaczyć jakby to wyglądało i póki co zostały.
W przyszłości chciałbym białe trochę przyciemnić, żeby nie odstawały tak od lamp.

-Długo się biłem z myślami czy kupować znaczek ///M3 na tył, bo jednak oryginalnie emka wyszła
z fabryki bez niego. Jednak po wyliczeniu przez kolegę ile to już rzeczy mam niezgodnych
z vinem; vadery, wydech, front itd, zdecydowałem zamówić ori z Niemiec i już pięknie zdobi tylną klapę.
Nie miałem pojęcia jak to nakleić w dobrym miejscu, dlatego pojechałem na serwis do Bawaria Motors
w Katowicach. Emke umyli, znaczek nakleili wg szablonu i posprawdzali przy okazji parę rzeczy.
Niezły widok zobaczyć swój 22 letni samochód pośród samych nowych BMW.
Mała ciekawostka może dla niektórych, znaczek został dobrany do wersji nadwozia i podobno jest z 94r.
W serwisie poprosili jeszcze o nr vin. Twierdzili, że nie nakleili by znaczka na nie emke :)

Za jakiś czas będę chciał oddać vanos do regenearcji. Jak myślicie, gdzie uderzyć? Czytałem, że Lato z Krk
jest w tym temacie naprawdę dobry :)
Powoli szukam też jakiegoś ciekawego zestawu hamulcowego. Seria mnie nie zadowala w pełni.

Poleciałem z tą aktualizacją, postaram się teraz ogarniać i pisać na bieżąco.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ