Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » pt sty 11, 2013 17:36

Jako że się pochorowałem i mule już drugi dzień w domu to pognębie was jakimiś pracami które miały miejsce u mnie w samochodzie jakiś czas temu .

Dawno , dawno temu , za wieloma górami , za wieloma lasami przyjechał Maniekkk do Dakica ze swoimi problemami :mrgreen: :

- dziura w łączniku elastycznym wydech
- naprawa paru gwintów śrub pokrywy zaworów

Obrazek
Obrazek

Jak widzicie do naprawy łącznika niezbędne był demontaż kolektora z samochodu , jest to czynność bardzo pracochłonna i strasznie męcząca przez pozycję w jakiej się stoi podczas odkręcania i fakt że niektóre śruby odkręca się po pól obrotu bo kolektor skutecznie utrudnia dostęp do nich...
Mam nadzieję że nie będę musiał tej czynności powtarzać bo chyba oddam auto jakiemuś mechanikowi za którym nie przepadam.

Plusem tej naprawy był fakt że mogłem się dostać do pozostałości po pompie powietrza i wszystko usunąć a miejsce po przewodzie zaślepić.

Obrazek
Obrazek

Korzystając z okazji odświeżyłem śrubki pokrywy zaworów i x-brac'a którego gdzieś tak kiedyś dokupiłem .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość zajęła nam dwa dni a skutki pozycji zajmowanych przy wykręcaniu czułem jeszcze przez trzy kolejne ale się udało , zdjęć po skończeniu niestety nie zrobiłem więc musi wystarczyć to co jest , z resztą i tak nie było by co pokazać wszystko wróciło do stanu właściwego .
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » ndz lut 10, 2013 01:55

Jako że ostatnio mam mało czasu a z autem cały czas coś się dzieje zaktualizuje temat trochę hurtowo , jest tu trochę zwykłych prac eksploatacyjnych które mam nadzieje że was nie nudzą jak temat z wydechem...

Więc tak , jak widać po zdjęciach prace miały miejsce jeszcze w lecie a przyczyną było stukanie półki na dziurach.

W któryś wolny weekend postanowiłem się zająć problemem , rozebrałem więc cały tył , kanapę , boczki , półkę , zlokalizowałem przyczynę , pozbyłem się problemu i korzystając z okazji wszystko wyczyściłem i zakonserwowałem skórę .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać po zdjęciach wyprałem też bagażnik i odświeżyłem tylne śruby przednich foteli które lata świetności miały już za sobą i wyglądały średnio , teraz na śrubach są oryginalne kapturki które przychodzą z przodu foteli i chociaż są wyższe to nie przeszkadzają w przesuwaniu się foteli , ciekawe czemu od nowości ich tam nie stosowano..


Kontynuując , kiedyś nagle auto przestało równo pracować na wolnych obrotach , po obrotomierzu nie było tego widać ale wsłuchując się w pracę silnika już coś mi nie pasowało , jako że już wtedy miałem kompresor bardzo chętnie zdjąłem kolektor ssący w nadziei że przykręcę kompresor żeby sprawdzić czy pasuje łapa .
Niestety w tymczasowym montażu kompresora przeszkodziły mi przewody od chłodnicy oleju ale sam zabieg miał sens co widać na zdjęciach, wszystkim właścicielom M3E36 polecam demontaż kolektora ssącego i sprawdzenie przewodów od odmy bo u mnie można powiedzieć że nie istniały...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wymianie przewodów , czyszczeniu odmy i przepustnic , przepustnic nie demontowałem ale zablokowałem linkę i dokładnie wyczyściłem tyle ile byłem w stanie .

Obrazek


Obrazek

Po złożeniu :

Obrazek


Lecimy dalej , weekendowa odwilż i wizyta u Dakic'a

Dakic był dość zajęty pracami nad swoją budą w których też mu pomagałem ale jak już mieliśmy chwilę na przyjemności korzystając z tego że Szymon ma wszystko w częściach zabrałem się ze przymiarki hamulców , oto efekty :

Hamulce przód , pierwotnie myślałem dać dystans pod tarczę zM3E9x ale nie tolerancyjna buda E36 i mało miejsca na koła względem E46M3 spowodowały że w planie jest pozbycie się osłony tarczy i próba zaadoptowania tej z M3E9x lub brak osłony żeby upchać w nadkole felgę która ma możliwość swobodnej pracy bez nie niszcząc błotników .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hamulce tył , tu jest bajka , będzie tarcza z M3E46 z delikatną przeróbka ręcznego hamulca ale wszystko prawie pasuje , brakuje 1mm do rozstawu zacisku który trzeba uzyskać ale zacisk wypada idealnie w osi pracy tarczy więc wystarczy trochę powiększyć otwór w zacisku .

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nie mam zdjęcia z przykręconym zaciskiem ale hamulce tył są już skończone a z przodem nadal trzyma mnie brak fajnej 18 (felgi, bez skojarzeń :) )
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Awatar użytkownika
wania
Posty: 953
Rejestracja: śr paź 22, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: wania » ndz lut 10, 2013 10:09

Maniekkk pisze: brakuje 1mm do rozstawu zacisku który trzeba uzyskać ale zacisk wypada idealnie w osi pracy tarczy więc wystarczy trochę powiększyć otwór w zacisku .
nie brzmi to najrozsadniej :roll:

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » ndz lut 10, 2013 18:35

wania pisze:nie brzmi to najrozsadniej
Wania rozwiń dlaczego ?

Powiększę otwory o 0,5mm dam grubsze śruby które na końcach stoczę i nagwintuje żeby pasowały do zwrotnicy, po temacie :-)
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: kostek_ja » ndz lut 10, 2013 20:13

Maniekkk, ale ten 1mm brakuje dla zacisku czy dla klocka? Jak dla klocka to nie lepiej może dobrać odpowiedni klocek?

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » ndz lut 10, 2013 20:36

kostek_ja pisze:Maniekkk, ale ten 1mm brakuje dla zacisku czy dla klocka? Jak dla klocka to nie lepiej może dobrać odpowiedni klocek?
Kiedy przykręcę zacisk do zwrotnicy na jednej śrubie to drugiej brakuje 1mm żeby przeszła przez otwór w zwrotnicy , klocek pasuje dobrze a zacisk wypada idealnie na środku tarczy .
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Endru
Posty: 104
Rejestracja: śr cze 22, 2011 13:20
Auto: e36 M3 3.2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Endru » ndz lut 10, 2013 21:22

Maniekk, czy po zabiegach serwisowych dotyczących odmy, sparciałych przewodów i czyszczeniu przepustnic odczułeś jakąś różnicę w pracy silnika? Czy ściąganie kolektora to bardzo upierdliwa robota? W ile czasu można ogarnąc temat?

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » ndz lut 10, 2013 22:54

Endru pisze:Maniekk, czy po zabiegach serwisowych dotyczących odmy, sparciałych przewodów i czyszczeniu przepustnic odczułeś jakąś różnicę w pracy silnika?
Tak , na ciepłym silniku było słychać że nie pracuje równo.
Endru pisze:Czy ściąganie kolektora to bardzo upierdliwa robota? W ile czasu można ogarnąc temat?
To zależy od zdolności wykonującego , znam takiego który ściąga kolektor w 10min/15 z kawą , ogólnie praca przyjemna , nie skomplikowana , mi całość zajęła coś koło 3 godzin ale robiłem to pierwszy raz i przy okazji parokrotnie przymierzałem kompresor żeby sprawdzić co mu będzie przeszkadzało .
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

MINIPK
Posty: 118
Rejestracja: wt cze 14, 2011 08:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: MINIPK » pn lut 11, 2013 15:48

Coraz bardziej podoba mi się Twoje M3 i czekam niecierpliwie na efekt finalny :-)
No "M", no fun

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » pt lut 15, 2013 00:00

MINIPK pisze:Coraz bardziej podoba mi się Twoje M3 i czekam niecierpliwie na efekt finalny
To jest nas dwóch , w tajemnicy Ci powiem że udało mi się w końcu dopaść koła :mrgreen:
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

beema
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 08, 2008 16:59
Lokalizacja:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: beema » pt lut 15, 2013 13:59

Jakie felgi zakładasz finalnie?
Gratuluje podejścia do mki.

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » sob lut 16, 2013 00:34

beema pisze:Jakie felgi zakładasz finalnie?
Gratuluje podejścia do mki.
Felgi są w drodze do mnie jak już będą to się pochwalę ale na pewno aluminiowe :-P

Muszę coś pomyśleć nad zmianą wydechu , spotkał się ktoś z opisem samochodu z filmiku ?
http://www.youtube.com/watch?v=SEScaQqxKaA
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Awatar użytkownika
Maniekkk
Posty: 290
Rejestracja: pn lut 13, 2012 23:29
Auto: M4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Maniekkk » pn lut 18, 2013 22:05

Jak obiecałem tak czynie , przyszły mi koła, zdjęcie z tostera na szybko :mrgreen:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Uprzedzając pytania jedną muszę dokupić ale jestem bardzo zadowolony ze stanu .

Jak wam się podobają ? :mrgreen:
Oryginalne nowe części do Bmw dla forum rabaty !!!!

Dobre ceny na części do starszych modeli , możliwość negocjacji ceny , info PW.

Awatar użytkownika
PAKO
Posty: 742
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:01
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: PAKO » pn lut 18, 2013 22:42

Widze że na sezon 2013 nowy trend będzie :)
O przycierki się przynajmniej nie będziesz martwił :-D

Awatar użytkownika
Largo
Posty: 120
Rejestracja: pn maja 21, 2012 19:36
Auto: м пять
Lokalizacja: ok. Warszawy

Re: Maniekkk Estoril 3.2 SMG

Post autor: Largo » pn lut 18, 2013 22:46

Fajne tylko szkoda że się jedna różni odcieniem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ