Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Spotkania na torze i wszystko co sie z tym wiaze
Awatar użytkownika
Marcin86
Posty: 190
Rejestracja: czw gru 25, 2008 13:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: Marcin86 » pn cze 25, 2012 12:58

W Poznaniu jest taki asfalt, że strasznie męczy opony, przy tym jest słabo przyczepny. W przed 2007 na starym asfalcie duzo lepiej kleiło, ale takie dziury były, że kierę z rąk wyrywało.
Wazna jest też szerokość opon na 235/275 Michelin Pilot Sport 2 1.54 sie bez problemu robilo na heblach Zimmermann.

domeqctr
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 09:57
Lokalizacja: W-wa

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: domeqctr » wt cze 26, 2012 19:43

Krystian pisze:Na chwile obecna nie.
Acz to pierwsza ich wizyta na torze.
W zeszłym sezonie jeździłem na Conti SportContact 2 i miałem po 2 pobytach powyrywane kawałki bieznika dość znacznie. Najbardziej bieznikowi szkodzą oczywiście cięcia po tarkach na rozgrzanej oponie, a bez tego się nie obejdzie chcąc zrobić czas "bez wstydu"
Oczywiście najlepiej latać na slicku, ale po wypadku w maju wprowadzono zakaz jazdy na slickach bez klatki, co mnie martwi, bo nie mam ochoty psuć wnętrza
Mozesz napisac co sie stalo, ze wprowadzono te zasady ? Nie bylo mnie akurat wtedy. Ostro bym sie wqrwil, bo slick na tor poznan to jedyna sensowna opcja, aby dluzej polatac. Latajac jeszcze ep3 drogowe opony byly gora na dwa TD. :wink:
Wtedy czuję, że żyje :)

Awatar użytkownika
kostek_ja
Posty: 2623
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 02:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: kostek_ja » wt cze 26, 2012 21:52

Marcin86, eMka nie była za podsterowna na takich oponach?

Awatar użytkownika
pidzon
Posty: 100
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 15:52
Auto: M3
Lokalizacja: Wawa/Płock

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: pidzon » śr cze 27, 2012 09:39

domeqctr pisze:
Krystian pisze:Na chwile obecna nie.
Acz to pierwsza ich wizyta na torze.
W zeszłym sezonie jeździłem na Conti SportContact 2 i miałem po 2 pobytach powyrywane kawałki bieznika dość znacznie. Najbardziej bieznikowi szkodzą oczywiście cięcia po tarkach na rozgrzanej oponie, a bez tego się nie obejdzie chcąc zrobić czas "bez wstydu"
Oczywiście najlepiej latać na slicku, ale po wypadku w maju wprowadzono zakaz jazdy na slickach bez klatki, co mnie martwi, bo nie mam ochoty psuć wnętrza
Mozesz napisac co sie stalo, ze wprowadzono te zasady ? Nie bylo mnie akurat wtedy. Ostro bym sie wqrwil, bo slick na tor poznan to jedyna sensowna opcja, aby dluzej polatac. Latajac jeszcze ep3 drogowe opony byly gora na dwa TD. :wink:
Cupowe clio wywalilo dosyc porzadnie w bande.

Krystian
Posty: 447
Rejestracja: śr paź 11, 2006 17:46
Auto: ///M E46
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: Krystian » śr cze 27, 2012 20:07

Marcin86 pisze: Wazna jest też szerokość opon na 235/275 Michelin Pilot Sport 2 1.54 sie bez problemu robilo na heblach Zimmermann.
1.54 seryjną E46 na PS2?
Zrobiłeś taki czas?
Właśnie byłem ciekaw ile jest najlepszy czas E46 na drogowej oponie, bo osobiście nie spotkałem się z niczym poniżej 1,56 (pomijam auta z kompresorem)

Awatar użytkownika
szymonr
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 17:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: szymonr » czw paź 11, 2012 12:57

Szkoda, że wprowadzili to ograniczenie ze slickami i klatką. Używałem oryg. felg 18stek ze slickami. Teraz o klatce nie ma mowy, a opony drogowe, to nie dosyć, że nie kleją, to starczają na pare kółek przy wysokich temperaturach.


Mój ONBOARD
https://vimeo.com/51202925/settings

FotoMuszak
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 10, 2012 16:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: FotoMuszak » czw paź 11, 2012 13:38

Hej,

Może ktoś będzie zainteresowany zdjęciami z Track Day Profi na torze Poznań z 7.10.2012
http://fotomuszak.pl/?page_id=144

Krystian
Posty: 447
Rejestracja: śr paź 11, 2006 17:46
Auto: ///M E46
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: Krystian » czw paź 11, 2012 13:49

Szymon,

tez nad tym ubolewam,
po wprowadzeniu tego przepisu jak wpadłem na drogowej oponie, to kurwiłem ile wlazło, bo auto przestało trzymać się drogi

a co do filmu to wyrzuca mi info że nie mam dostępu do niego

Awatar użytkownika
szymonr
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 17:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: szymonr » pn paź 15, 2012 08:35

Krystian pisze:Szymon,

tez nad tym ubolewam,
po wprowadzeniu tego przepisu jak wpadłem na drogowej oponie, to kurwiłem ile wlazło, bo auto przestało trzymać się drogi

a co do filmu to wyrzuca mi info że nie mam dostępu do niego
No niestety, z jednej strony ich rozumiem, bo co niektórzy myśleli, że założą slicki i mogą wszystko, ale z drugiej strony, jedziesz na własną odpowiedzialność, także skoro czujesz się na siłach, zakładaj co chcesz...

Wrzucam ponownie filmik, tamten adres chyba był nie bezpośrednio do pliku:

https://vimeo.com/51202925

plus jeszcze jeden vs Porsche Carrera S: https://vimeo.com/51209787

Krystian
Posty: 447
Rejestracja: śr paź 11, 2006 17:46
Auto: ///M E46
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Tor Poznań - dyskusje, filmiki

Post autor: Krystian » wt paź 16, 2012 10:31

W sobotę ostatnia w tym roku edycja track day'a w Poznaniu, wybiera sie ktoś, bo są jeszcze wolne miejsca
Ja mam rezerwacje na razie

ODPOWIEDZ