Kupię e39 M5 przedlift/polift

MRaff
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 21, 2017 15:48
Auto: M5 E39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: MRaff » pn sty 28, 2019 10:23

OLSZI pisze:
ndz sty 27, 2019 22:56
Srebrna po lifcie którą miałem sprzedałem za kwotę 59 tyś zł plus akcyza czyli gdzieś około 64 tys zł przyznam uczciwie ze stratą dla mnie... Gdyby to było dzisiaj na pewno bym jej nie sprzedał za taką kwotę ale niestety wtedy musiałem. Myślę że jej wadą był kolor większość ludzi woli każdy inny byle nie srebrny.Było to bardzo fajne auto za tę kwotę przedewszytskim zero rdzy i bezwypadkowa i od spodu wyglądała max dobrze.
Miałem ją kilka miesięcy bardzo dużo osób dzwoniło żeby wysłać a to VIN a to zdjęcia z miernikiem a to od spodu itp itd czasami rozmawiałem po parę godzin z potencjalnymi kupcami którzy już jechali a dojechać nie mogli... Pozdrawiam ich serdecznie bo nawiązałem mnóstwo znajomości. Uważam że bardzo ciężko jest sprzedać bmw z serii M na te auta jest specyficzna grupa klientów.Proponuję temu koledze co szuka tutaj tej m5 zapakować się do auta i obejrzeć kilka aut w Polsce później coś w Niemczech i w Szwajcarii żeby mieć porównanie do innych i na pewno coś kupi. Pozdrawiam
Faktycznie ciężko sprzedać i dogodzić klientowi .W zeszłym roku wystawiłem swoją za 37000zł to pełno telefonów a nikt nie przyjechał obejrzeć auta bo każdy miał ponad 300 km .Dziwne. Przyjechał klient który mieszkał ode mnie 20 km i kupił po spawdzeniu w Auto Fus Ostrobramska .A najlepsze jest to że jeden handlarz z tego forum przez telefon dawał 25 tys zł co teraz się wypowiada że M5 poszły w górę są strasznie drogie .Drogie były też wtedy na jego ogłoszeniach a przez telefon mówił mi że 25 tys daje nie będzie marudził .To jest szacunek do sprzedającego,nie ? Na pewno nie to sugeruję ze to kolega Olszi .
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2019 11:52 przez MRaff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jiGsaw
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 28, 2016 13:07
Auto: M3 E46

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: jiGsaw » pn sty 28, 2019 11:12

Przygadał kocioł garnkowi. Jak się strzela focha na klientów, którzy 400 km przyjechali to potem się płacze na forum i wymyśla teorie, że nikt nie chciał nawet obejrzeć.
palantini3

MarekMforumowy
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 19, 2019 20:34
Auto: BMW

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: MarekMforumowy » pn sty 28, 2019 11:13

MRaff pisze:
pn sty 28, 2019 10:23
OLSZI pisze:
ndz sty 27, 2019 22:56
Srebrna po lifcie którą miałem sprzedałem za kwotę 59 tyś zł plus akcyza czyli gdzieś około 64 tys zł przyznam uczciwie ze stratą dla mnie... Gdyby to było dzisiaj na pewno bym jej nie sprzedał za taką kwotę ale niestety wtedy musiałem. Myślę że jej wadą był kolor większość ludzi woli każdy inny byle nie srebrny.Było to bardzo fajne auto za tę kwotę przedewszytskim zero rdzy i bezwypadkowa i od spodu wyglądała max dobrze.
Miałem ją kilka miesięcy bardzo dużo osób dzwoniło żeby wysłać a to VIN a to zdjęcia z miernikiem a to od spodu itp itd czasami rozmawiałem po parę godzin z potencjalnymi kupcami którzy już jechali a dojechać nie mogli... Pozdrawiam ich serdecznie bo nawiązałem mnóstwo znajomości. Uważam że bardzo ciężko jest sprzedać bmw z serii M na te auta jest specyficzna grupa klientów.Proponuję temu koledze co szuka tutaj tej m5 zapakować się do auta i obejrzeć kilka aut w Polsce później coś w Niemczech i w Szwajcarii żeby mieć porównanie do innych i na pewno coś kupi. Pozdrawiam
Faktycznie ciężko sprzedać i dogodzić klientowi .W zeszłym roku wystawiłem swoją za 37000zł to pełno telefonów a nikt nie przyjechał obejrzeć auta bo każdy miał ponad 300 km .Dziwne. Przyjechał klient który mieszkał ode mnie 20 km i kupił po spawdzeniu w Auto Fus Ostrobramska .A najlepsze jest to że jeden handlarz z tego forum przez telefon dawał 25 tys zł co teraz się wypowiada że M5 poszły w górę są strasznie drogie .Drogie były też wtedy na jego ogłoszeniach a przez telefon mówił mi że 25 tys daje nie będzie marudził .To jest szacunek do sprzedającego,nie ? Na pewno to sugeruję ze to kolega Olszi .
Kiedyś od kogoś słyszałem że to forum to kółko wzajemnej adoracji ludzi zarabiających na samochodach M i to się potwierdza niestety, nie obrażając oczywiście ludzi nie mających żadnego interesu w zachwalaniu jakichkolwiek samochodów. Jak ktoś podaje argumenty, kwoty, to zaraz go wyzywają od januszów, że pisze wypociny... Super poziom dyskusji, jak dla mnie typowo handlarski.

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: OLSZI » pn sty 28, 2019 11:45

Z tego co kojarzę nie proponowałem nikomu 25 tys zł za bmw m5 jeśli to była do mnie aluzja...Mnie zależy na tym aby osoby które szukają bmw m5 do kwoty 65 tys zł nie oczekiwały auta w stanie idealnym i takim w którym nie będzie trzeba nic robić. Bardzo ciężko kupić egzemplarz bez wkładu finansowego.

MRaff
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 21, 2017 15:48
Auto: M5 E39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: MRaff » pn sty 28, 2019 11:53

Zjadło mi "NIE" i post został inaczej odebrany .Pozdro. ;)

Awatar użytkownika
jiGsaw
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 28, 2016 13:07
Auto: M3 E46

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: jiGsaw » pn sty 28, 2019 12:00

Jest w tym sporo prawdy natomiast trzeba mierzyć siły na zamiary. Od początku zeszłego roku rynek M5 E39 przetrzebił się znacząco, a ceny drastycznie wzrosły, minimum o 30%. Wystarczy wejść na mobile.de, tych aut praktycznie nie ma. Polski rynek nigdy nie był i nie będzie rynkiem aut kolekcjonerskich, stad nie rozumiem jak może przeszkadzać brak kompletnej historii serwisowej w aucie za 10% wartości nowego. Samochód wydaje się niezły na obecne standardy rynkowe, może był zakupiony rok temu lub dawniej, na pewno się sprzeda. Zaznaczam, ze nie znam właściciela.
palantini3

MarekMforumowy
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 19, 2019 20:34
Auto: BMW

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: MarekMforumowy » pn sty 28, 2019 12:26

OLSZI pisze:
pn sty 28, 2019 11:45
Z tego co kojarzę nie proponowałem nikomu 25 tys zł za bmw m5 jeśli to była do mnie aluzja...Mnie zależy na tym aby osoby które szukają bmw m5 do kwoty 65 tys zł nie oczekiwały auta w stanie idealnym i takim w którym nie będzie trzeba nic robić. Bardzo ciężko kupić egzemplarz bez wkładu finansowego.
Olszi, ja nie podałem tej kwoty jako ograniczenie. Po prostu gdy zakładałem temat była to jedyna sztuka warta zainteresowania. Są jeszcze obecnie w ogłoszeniach dwie z USA i Twoja czerwona - ładna ale ponad mój budżet. Piszesz że teraz byś tamtej srebrnej nie sprzedał za takie pieniądze - tego nie wiesz, bo to weryfikuje rynek. Pan Artur dość długo nie może sprzedać swojej mimo że cena niby atrakcyjna. W tym konkretnym egzemplarzu przebieg jest największym minusem bo wymusza zaglądanie do rozrządu. Gdyby nie to można wziąć za 60, wsadzić 15, ogarnąć wizualnie i mechanicznie i mieć za 75 fajnego polifta - to byłby dobry interes. Ale rozrząd i panewki to kolejne 15 i to już dobry interes nie jest bo za 90 to bym wolał Twoją czerwoną, albo tą którą Zachar na torze z właścicielem testowali - dopieszczona na maksa ostatnie ogłoszenie miała za 90 i pewnie się sprzedała. Świadomy klient patrzy co można mieć w danym budżecie i nie kalkuluje tylko samego zakupu, w tym jest problem z tymi niby atrakcyjnymi ofertami, bo one wcale nie są atrakcyjne przeważnie. Ja celuję w coś pośredniego, nie igiełkę za 90 ale też nie w taką którą trzeba wsadzić zaraz 30. Są takie sztuki tylko czasem trzeba poczekać na taką.

OLSZI
Posty: 727
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 23:53
Auto: BMW M3 e46

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: OLSZI » pn sty 28, 2019 13:31

Tak rozumiem Cie podejrzewam że srebrna kupiłbys teraz ode mnie jakbyś do mnie przyjechał bo myślę że by Cie wyszła na gotowo w Twoim budżecie ale niestety auta już nie mam.Musisz jechać obejrzeć jakieś inne te trochę droższe i podjąć decyzję sam czasami warto dołożyć a czasami lepiej kupić taniej i sobie wszystko zrobić na tip top. Chciałbym zaznaczyć że czerwonego m5 już nie mam kupił ode mnie kolega z mojego miasta na handel i w obecnej chwili nie posiadam żadnego M na sprzedaż. Szczerze wg mnie wsiadaj w auto i jedź obejrzeć kilka aut czasami cenę z ogłoszenia da się mocno znegocjowac jedź sobie zobaczyć jakąś droższą.

Ko$i
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 29, 2012 18:47
Auto: m3 e92 + sk2cs w pudełku
Lokalizacja: WLI

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: Ko$i » pn sty 28, 2019 14:10

Marek, gdybyś czas stracony na pisanie tych w niczym nie pomagających postów poświęcił na konkrety, byłbyś już w połowie drogi do Artura. Kółko wzajemnej adoracji, szczerze nie słyszałem ale podoba mi się :) ja raczej bym to nazwał kółkiem ludzi trzeźwo patrzących na rynek 20 letnich emek. Podejście masz typowe dla osoby, która jeszcze nie obejrzała żadnej M, i nie mówię tego w charakterze ataku na Ciebie, po prostu poświęć czas, paliwo, obejrzyj sztukę za 60, 70 i 90 tys. i wtedy zobaczysz że sprawy, które dzisiaj wydają Ci się nie do zaakceptowania, podczas zakupu auta będą miały drugorzędne znaczenie. Pozdrawiam!

juma
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 23:05
Auto: M3 E36 i M5 E39

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: juma » pn sty 28, 2019 14:49

Ja bym przede wszystkim zastanowił się, czy chcesz polifta czy przed, bo jednak te auta idą w innych kwotach. Pisałem Ci o Arturze, nie dlatego, że jestem jego znajomym, ale dlatego, że on takie auta ma do sprzedania. Jak widzisz podaż jest nikła, a on obecnie wg. mojej wiedzy ma 3 sztuki. Wg. mnie warto pojechać obejrzeć. Dodam, że nie widziałem i nie sprawdzałem tych aut, wiem że ma takie na sprzedaż.
Powodzenia w zakupie.

Awatar użytkownika
jiGsaw
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 28, 2016 13:07
Auto: M3 E46

Re: Kupię e39 M5 przedlift/polift

Post autor: jiGsaw » pn sty 28, 2019 17:47

MarekMforumowy pisze:
pn sty 28, 2019 12:26
OLSZI pisze:
pn sty 28, 2019 11:45
Z tego co kojarzę nie proponowałem nikomu 25 tys zł za bmw m5 jeśli to była do mnie aluzja...Mnie zależy na tym aby osoby które szukają bmw m5 do kwoty 65 tys zł nie oczekiwały auta w stanie idealnym i takim w którym nie będzie trzeba nic robić. Bardzo ciężko kupić egzemplarz bez wkładu finansowego.
Olszi, ja nie podałem tej kwoty jako ograniczenie. Po prostu gdy zakładałem temat była to jedyna sztuka warta zainteresowania. Są jeszcze obecnie w ogłoszeniach dwie z USA i Twoja czerwona - ładna ale ponad mój budżet. Piszesz że teraz byś tamtej srebrnej nie sprzedał za takie pieniądze - tego nie wiesz, bo to weryfikuje rynek. Pan Artur dość długo nie może sprzedać swojej mimo że cena niby atrakcyjna. W tym konkretnym egzemplarzu przebieg jest największym minusem bo wymusza zaglądanie do rozrządu. Gdyby nie to można wziąć za 60, wsadzić 15, ogarnąć wizualnie i mechanicznie i mieć za 75 fajnego polifta - to byłby dobry interes. Ale rozrząd i panewki to kolejne 15 i to już dobry interes nie jest bo za 90 to bym wolał Twoją czerwoną, albo tą którą Zachar na torze z właścicielem testowali - dopieszczona na maksa ostatnie ogłoszenie miała za 90 i pewnie się sprzedała. Świadomy klient patrzy co można mieć w danym budżecie i nie kalkuluje tylko samego zakupu, w tym jest problem z tymi niby atrakcyjnymi ofertami, bo one wcale nie są atrakcyjne przeważnie. Ja celuję w coś pośredniego, nie igiełkę za 90 ale też nie w taką którą trzeba wsadzić zaraz 30. Są takie sztuki tylko czasem trzeba poczekać na taką.
Pop swoje, a chłop swoje...

Rozrząd to się robi profilaktycznie jak się kupuje 540i za 1/3 ceny tego M5 i nikt nie płacze tak jak Ty przy najtańszej M5 w Europie, ze trzeba to zrobić. Co do panewek to jest problem w przypadku skrajnych zaniedbań aby było duże realne ryzyko przekręcenia panewki w tym silniku przy tym przebiegu. Radzę się zastanowić czego oczekujesz od auta za około 10% kwoty nowego. Z mojego doświadczenia powiem, ze jak motor dzwon i buda niezgnita niespawana i nieszpachlowana, a do zrobienia pierdoly to nie ma dramatu, cena jak na polifta wskazuje ze albo silnik albo buda trafiona.
palantini3

ODPOWIEDZ